Zprávy / Pozvánky

Fatso Jetson: zhulený kalifornský zvuk

Fatso Jetson: zhulený kalifornský zvuk

redakce | Zprávy / Pozvánky | 18.09.2015

Fanoušci pouštního stoner rocku a zhulených kalifornských zvuků se konečně dočkají. Jedna ze zakládajících kapel tohoto žánru, Fatso Jetson, přijede 9. října poprvé do Prahy. (Ačkoliv jejich slavnější následovníci Queens of the Stone Age naplnili karlínské Forum.) Fatso Jetson přivezou svoje kalifornské učně 3rd Ear Experience a Fever Dog, trojici kapel doplní česká lesně-pouštní banda Rest In Haste. Celé to vypukne v Chapeau Rouge v 19:00.

Fatso Jetson se dali dohromady v roce 1994 na troskách legendárních seskupení Across the River a Yawning Man. Bratranci Mario Lalli (zpěv, kytara) a Larry Lalli (basa) stáli u počátku pouštní scény. Ta fungovala tak, že banda muzikantů sebrala agregát, nástroje, piva a další substance a uspořádala koncert tam, kde nikomu nevadí rámus – na písečných dunách v okolí Joshua Tree. Z tohohle podhoubí se zrodili i Kyuss, Eagles of Death Metal a později i QOTSA.


Fatso Jetson se od stonerového davu odlišili tím, že k hutným pouštním riffům přidávali trochu novovlnného podivínství vypůjčeného od Devo a punkové energie, kterou dodává bubeník Tony Tornay. Díky napojení na hardcorovou scénu pak vydali svá dvě první alba na slavném nezávislém labelu SST. Do nejlepší formy se dostali na albu Toasted (1998), s nezapomenutelnými hity Magma a New Age Android. V téže době se Mario Lalli účastnil takzvaných Desert Sessions – nahrávacích večírků, které pořádal jeho talentovaný učedník Joshua Homme z QOTSA. Během těchto jamů Lalli a Homme společně napsali písně Millionaire a Monsters in Parasol, pozdější singly QOTSA.


Zatímco z Queens se staly hvězdy, Fatso Jetson zůstali miláčky fajnšmekrů. V následující dekádě vydali další výtečné desky Cruel & Delicious (2002) a Archaic Volumes (2010). Kdysi obrovský Mario Lalli mezitím shodil dobrých padesát kilo a začal své trio brát na výlety na Evropy, bratranec Larry se o post basisty začal střídat s Mariovým synem Dinem. Po návštěvě jejich jarní show v rakouském Linci můžeme garantovat, že jsou v úžasné formě. Muzikantství a charisma Maria Lalliho jsou naprosto jedinečné a kapela jamuje, jako kdyby hrála mezi kaktusy.

S Fatso Jetson zahrají jejich sousedi z pouště, psychedelické kapely Fever Dog a 3rd Ear Experience. Tu první si představte jako pouštní Graveyard, druhou jako pouštní Amon Duul. Aby toho nebylo málo, v té druhé hraje Robbi Robb z jihoafrické alternativní senzace devadesátých let Tribe After Tribe.

Info

Fatso Jetson (us)
Support: 3rd Ear Experience (us) + Fever Dog (us) + Rest in Haste
9. 10. 2015 19:00
Chapeau Rouge, Praha
Vstupné: 300,-

www.facebook.com/events/1652598334952769
www.fatsojetson.com
www.facebook.com/chapeaucz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Červencové koncerty Rachotu

redakce 04.07.2021

Itamar Borochov čerpá z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci newyorské hudební scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace