Zprávy / Festivalové

Fekal Party oslaví své osmnáctiny

Fekal Party oslaví své osmnáctiny

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.08.2016

Ještě včera si královská dcera labužnicky pochutnávala na vybraných delikatesách ze zlatých táců , dnes se má sama stát předkrmem mořského netvora. V hedvábných průsvitných šatech, přikována ke skále, celé posrané od racků, čeká Andromeda odevzdaně na svůj osud, zatímco Perserus na toaletě řeší skutečný problém. Někdo mu ukradl pytel s hlavou Smradůzy, jak se teď s holýma rukama může postavit Poserdonově stvůře.Potřebuje zbraň, silnou zbraň. Zamyšlen vstává, chce spláchnout... a v tom ho něco osvítí, je připraven. Fekal Party už je velká holka a na své osmnáctiny se chce trochu rozšoupnout, co pro nás chystá?

Švédská hydra Gadget po 10 letech vydává studiové album The Great Destroyer, na kterém excelentně propojuje starou i novou školu grindcoru. Poctivý holandský goregrind Cliteater rychlejšího tempa s patrnými death metalovými vlivy si na Fekal Party vystřihne svou nechutnou premiéru. Kusy roztrhaného toreádora létají vzduchem, zatímco v restauraci opodál, brigádník narychlo přepisuje jídelní lístek. Španělský kultovní goregrind Tu Carne poprvé v Čechách. Zapomenutý kousek holandského sýra, který se zakutálel někam do rohu, kde začal "zrát" a strašlivě páchnout. Rectal Smegma, Holandsko a jeho patent na goregrind. Zapomeňte na romantiku z francouzských filmů. Kaliyuga je krutá realita, grindcore, který zespodu nasákl black metalovým odérem a crustovým slizem.


Gutalax - tohle hovno nejde spláchnout a že jsme se snažili. Momentálně asi nejznámější střednětempá goregrindovka na Hnědé planetě. Rychlopalný grindcore z Polska Ass to Mouth, texty o zrůdnostech, bizarnostech, polské čokoládě a jiných příšernostech. Korpse naskočili na brutal/death/slamovou vlnu a dokazují, že oni zůstanou. Teethgrinder - stylově těžko škatulkovatelná holandská lokomotiva, která musí občas samovolně přibržďovat porcí temného psychedelického sludge. Pohrobci Dr.Doom. Distaste, více než zdařilá a u nás oblíbená, rakouská odpověď na Nasum. Momentálně mají venku čerstvé splitko s krajany Rotten Cold. Analkoholic alias goregrindové duo z Nové Kaledonie. Kde to je? Jak se tam jede? Kde se tam objednávají svatby? Mixomatosis budou služebně nejstarší borci na letošní Fekal Party. Španělský grindgore smrdí na scéně už 26 let! Neznámá belgická grindovka Vorax Virosus, M.A.C. of Mad, nesmrtelní pohrobci industriální střední Evropy a na závěr Lupara the Widowmaker.

Fekal Party slaví plnoletost a pro letošní rok si připravila i zahřívací páteční program, jehož headlinerem nebude nikdo jiný než Ahumado Granujo a to pozor, v té nejkultovnější sestavě, což znamená s Davidem u mikrofonu. Dlouhá léta o něm nikdo nic nevěděl, někteří si mysleli, že je David mrtev, pak se však objevila jedna stopa, respektive rozmazaná fotografie na jednom cestovatelském webu, která pořadatele nasměrovala na ten správný kontinent. Zjistili, že David žil dlouhá léta v indickém ašrámu, kde se snažil najít Boha, nakonec však podepsal reverz a vrátil se domů. Společně s Ahumadem si na Warm Up Party můžete užít i rumunské Clitgore, opět belgické Vorax Virosus a pražské samorosty Shampoon Killers. Pozor, kapacita pátečního koncertu je omezená na 200 hlav. Kupte si lístek včas.

Info

Fekal Party 2016
26. 8. 2016 19:00 (warm up)
27. 8. 2016 12:00 (hlavní program)
Modrá Vopice, Praha

www.facebook.com/events/1604038559919156
www.facebook.com/events/940535056036201
www.facebook.com/fekalparty

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Přípravy na 24. Ji.hlavu jsou v plném proudu

redakce 28.05.2020

Novinkou letošního ročníku je prodej Early bird akreditací spojený s donátorstvím. Od konce března si akreditaci na festival pořídilo více než 870 návštěvníků.

Tady Vary ve vašem kině

redakce 26.05.2020

Každý z vybraných filmů bude mít pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik.

Letošní Hradecký slunovrat bude hned dvakrát

redakce 23.05.2020

Festival Hradecký slunovrat proběhne v červnu i říjnu na několika pódiích s prostorným hledištěm, což garantuje možnost bezpečných rozestupů v publiku.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021

redakce 22.05.2020

Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách.

Všudybud bude na kusy

redakce 22.05.2020

Organizátoři festivalu Všudybud přichází s konceptem Všudybud na kusy.

Pohoda 2021 má další potvrzená jména

redakce 21.05.2020

Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz - festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména.

United Islands of Prague budou

redakce 19.05.2020

I přes současné nepříznivé podmínky se organizátoři rozhodli akci zorganizovat, i když v jiné podobě, než jsou její návštěvníci zvyklí.

Festival MikuLove se přesouvá na rok 2021

redakce 19.05.2020

Myšlenkou ročníku 2020 bylo zrealizovat dramaturgii, kterou měl Romek Hanzlík připravenou na rok 2019.

Letní filmová škola Uherské Hradiště se uskuteční

redakce 16.05.2020

Organizátoři počítají s omezeným počtem diváků v sálech, s dodržováním povinných rozestupů, se zvýšenými hygienickými opatřeními.

Pořadatelé JazzFestBrno chystají první jazzový showcase festival u nás

redakce 15.05.2020

Central European Jazz Showcase je novinkou v aktivitách pořadatelů jednoho z největších středoevropských jazzových festivalů.