Zprávy / Festivalové

Fekal Party oslaví své osmnáctiny

Fekal Party oslaví své osmnáctiny

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.08.2016

Ještě včera si královská dcera labužnicky pochutnávala na vybraných delikatesách ze zlatých táců , dnes se má sama stát předkrmem mořského netvora. V hedvábných průsvitných šatech, přikována ke skále, celé posrané od racků, čeká Andromeda odevzdaně na svůj osud, zatímco Perserus na toaletě řeší skutečný problém. Někdo mu ukradl pytel s hlavou Smradůzy, jak se teď s holýma rukama může postavit Poserdonově stvůře.Potřebuje zbraň, silnou zbraň. Zamyšlen vstává, chce spláchnout... a v tom ho něco osvítí, je připraven. Fekal Party už je velká holka a na své osmnáctiny se chce trochu rozšoupnout, co pro nás chystá?

Švédská hydra Gadget po 10 letech vydává studiové album The Great Destroyer, na kterém excelentně propojuje starou i novou školu grindcoru. Poctivý holandský goregrind Cliteater rychlejšího tempa s patrnými death metalovými vlivy si na Fekal Party vystřihne svou nechutnou premiéru. Kusy roztrhaného toreádora létají vzduchem, zatímco v restauraci opodál, brigádník narychlo přepisuje jídelní lístek. Španělský kultovní goregrind Tu Carne poprvé v Čechách. Zapomenutý kousek holandského sýra, který se zakutálel někam do rohu, kde začal "zrát" a strašlivě páchnout. Rectal Smegma, Holandsko a jeho patent na goregrind. Zapomeňte na romantiku z francouzských filmů. Kaliyuga je krutá realita, grindcore, který zespodu nasákl black metalovým odérem a crustovým slizem.


Gutalax - tohle hovno nejde spláchnout a že jsme se snažili. Momentálně asi nejznámější střednětempá goregrindovka na Hnědé planetě. Rychlopalný grindcore z Polska Ass to Mouth, texty o zrůdnostech, bizarnostech, polské čokoládě a jiných příšernostech. Korpse naskočili na brutal/death/slamovou vlnu a dokazují, že oni zůstanou. Teethgrinder - stylově těžko škatulkovatelná holandská lokomotiva, která musí občas samovolně přibržďovat porcí temného psychedelického sludge. Pohrobci Dr.Doom. Distaste, více než zdařilá a u nás oblíbená, rakouská odpověď na Nasum. Momentálně mají venku čerstvé splitko s krajany Rotten Cold. Analkoholic alias goregrindové duo z Nové Kaledonie. Kde to je? Jak se tam jede? Kde se tam objednávají svatby? Mixomatosis budou služebně nejstarší borci na letošní Fekal Party. Španělský grindgore smrdí na scéně už 26 let! Neznámá belgická grindovka Vorax Virosus, M.A.C. of Mad, nesmrtelní pohrobci industriální střední Evropy a na závěr Lupara the Widowmaker.

Fekal Party slaví plnoletost a pro letošní rok si připravila i zahřívací páteční program, jehož headlinerem nebude nikdo jiný než Ahumado Granujo a to pozor, v té nejkultovnější sestavě, což znamená s Davidem u mikrofonu. Dlouhá léta o něm nikdo nic nevěděl, někteří si mysleli, že je David mrtev, pak se však objevila jedna stopa, respektive rozmazaná fotografie na jednom cestovatelském webu, která pořadatele nasměrovala na ten správný kontinent. Zjistili, že David žil dlouhá léta v indickém ašrámu, kde se snažil najít Boha, nakonec však podepsal reverz a vrátil se domů. Společně s Ahumadem si na Warm Up Party můžete užít i rumunské Clitgore, opět belgické Vorax Virosus a pražské samorosty Shampoon Killers. Pozor, kapacita pátečního koncertu je omezená na 200 hlav. Kupte si lístek včas.

Info

Fekal Party 2016
26. 8. 2016 19:00 (warm up)
27. 8. 2016 12:00 (hlavní program)
Modrá Vopice, Praha

www.facebook.com/events/1604038559919156
www.facebook.com/events/940535056036201
www.facebook.com/fekalparty

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra odhalila svůj hlavní program

redakce 19.10.2019

Celovečerní debut Ernsta autenticky a s humorem pojednává o důležitosti přátelství a vzájemné toleranci nejen v queer komunitě. A filmů bude daleko víc!

Žižkovská Noc oslaví deset let

redakce 16.10.2019

Nadcházející desátý ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Nejen svým doprovodným programem.

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.