Zprávy

Fenomén vanitas v novém klipu Never Sol

Fenomén vanitas v novém klipu Never Sol

redakce | Zprávy | 11.07.2017

Necelý rok po skladbě Nur, společném to počinu se sborem seniorek Elpida, se Never Sol hlásí s novinkou Roza. Tu doprovází působivý videoklip inspirovaný fenoménem tzv. "vanitas", tedy barokních zátiší, jejichž účelem bylo skrze síť symbolů odkazovat na pomíjivost bytí, který má na svědomí režisérka a fotografka Michaela Karásková-Čejková.

Klip se natáčel během jednoho měsíce v prostředí karlínského bytu a zaznamenané vadnutí rostlin je ve výsledném videu otočené v opačný proces. "Vanitas mimo jiné pracuje s myšlenkou cykličnosti, ve které každý konec znamená nový začátek a naději. Roza je přiběhem o tom, že i silná a hluboká pouta se někdy rozpadnou a je třeba jít dál," komentuje Never Sol svůj nový počin.


Kromě Michaely Karáskové-Čejkové se na něm podíleli animátor Jakub Kouřil a brněnská zahradní a krajinářská architekta Efemer. Společnými silami se jim podařilo vytvořit působivý vizuální doprovod k jemné, pro Never Sol typické klavírní baladě, která vznikla coby přirozený výsledek živé improvizace. A právě přirozenost je charakteristická i pro samotný klip.

Info

Never Sol

www.facebook.com/NeverSol
www.neversol.cz

Foto © Jenia Filatová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Michal Hýbek v paměti archivů a přátel, nová kniha NAMU

redakce 26.11.2020

Kniha rozšiřuje dosavadní poznání dějin každodennosti a alternativní kultury v socialistickém Československu a přináší i nové informace.

Black Friday zlevňuje nejoblíbenější sluchátka a reproduktory

pr 25.11.2020

Black Friday je v plném proudu a slevy se nevyhnuly ani audiopříslušenství.

JazzFestBrno oslaví dvacítku

redakce 25.11.2020

Jubilejní 20. sezóna brněnského festivalu začne 7. března a ozdobí ji mistr klavírního tria Chick Corea.

Kateřina Janišová: Woman

Barka Fabiánová 25.11.2020

Talentovaná česká fotografka Kateřina Janišová připravuje knihu velkoformátových fotografií Woman. Podpořit ji můžete na Hithitu.

Hudobný festival Next bude virtuálnym 3D zážitkom

redakce 25.11.2020

Live streamy vlakových jázd, zábery z centier veľkých miest, kamerové pasce z chránených prírodných oblastí, ale aj chat roomy, mačacie útulky, konferenčné hovory.

Café Na půl cesty nabídne živý koncert v rámci týdne duševního zdraví

redakce 24.11.2020

Živý přenos koncertu Václava Havelky III proběhne v rámci sedmidenní výzvy #namouduši.

Srdcařská okénka v Rock Café

redakce 24.11.2020

Dvakrát týdně vám vaši oblíbenci u Rock Café načepují pivo z minipivovaru do pet lahve s sebou. Jindřích Šídlo, Nora Fridrichová nebo Petr Pavel.

Láska, nikoliv strach - Long Play Belarus

redakce 24.11.2020

Deset běloruských kapel se spojilo, aby vytvořily kompilaci Long Play Belarus. Skladby byly nahrány v době, kdy se pohled Bělorusů na život i jejich zemi dramaticky proměnil.

Český seriál #martyisdead získal cenu Emmy

redakce 24.11.2020

Mezinárodní akademie televizních umění a věd vyhlásila v New Yorku internetový seriál #martyisdead jako vítěze mezinárodní ceny Emmy.

Na Mezipatrech zvítězilo německé drama Nic ve zlým

redakce 24.11.2020

Vítězem hlavní soutěže se stalo německé drama Nic ve zlým režiséra Faraze Shariata o životě mladých queer přistěhovalců v Německu.