Zprávy / Festivalové

Fest Maringota: pískový lom, vinohrady

Fest Maringota: pískový lom, vinohrady

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.08.2018

Lom nad skalickým golfovým ihriskom bude od 17. do 18. augusta dejiskom siedmeho ročníka festivalu Maringota, na ktorom sa predstaví spolu 12 interpretov.

Headlinermi multižánrového festivalu sú koncertní matadori Para, čerství Bad Karma Boy a majstri slova Modré Hory. V programe bude reggae reprezentovať nová slovenská kapela Konekshan. Priemyselný folklór prídu predstaviť Vrbovskí víťazi. So svojím DJ setom sa predstaví i svieži zjav na slovenskej elektronickej scéne - FVLCRVM.

Už tradične si budú môcť návštevníci vybrať z dvoch stageov - na väčšom sa predstavia headlineri a na menšom (tanečnom) bude kvalitnými beatmi rozoznievať areál obľúbená Basement DNB crew a Selection crew. Popri nich si zahrá Dj set aj Matwe Drappenmadchenfeller. Okrem hudby si budú môcť návštevníci cez deň zahrať bedminton, okoštovať miestne vína, či prejsť si fotky na výstave Foto Expo. Ponúka sa samozrejme prechádzka skalickými vinohradmi v okolí areálu, či návšteva historického centra mesta Skalica.

Hlavnou prednosťou festivalu je jedinečná atmosféra prostredia. Bývalý pieskový lom v oblasti skalických vinohradov organizátori každoročne svojpomocne kultivujú pre lepší pocit návštevníka. Lokalita pol hodiny peši od mesta ponúka oddych od všednodených starostí v príjemnom prírodnom prostredí. Festivalový areál bude tento rok ozdobený svietiacimi sochami a projekciou premietanou na kamennú stenu lomu. VJing sa opäť posunie o úroveň vyššie, kedy sa počas živého koncertu Pary bude na špeciálne plátno natiahnuté pred kapelou premietať 3D projekcia vrhaná z novopostavenej konštrukcie.

Info

Fest Maringota
17. – 18. 8. 2018 18:00
Skalica, Slovensko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3KinoFest poosmé

redakce 23.10.2021

Zkraje listopadu se bude v Praze konat Mezinárodní filmový festival, zaměřený na středoevropskou kinematografii.

Hradecký slunovrat zahájil konkurz kapel

redakce 22.10.2021

Welcome scéna je skvělou příležitostí pro mladé nadějné a dosud neobjevené talenty všech hudebních žánrů.

Nouvelle Prague zve nejen na diskuze

redakce 21.10.2021

Diskutovat se bude třeba o tom, jak vzniká rapová identita, jaká jsou její pravidla nebo, kdy je na čase identitu změnit.

Jazz On5 s velkými jmény amerického jazzu

redakce 20.10.2021

Největším tahákem festivalu bude bezesporu dvojnásobný držitel ceny Grammy Kurt Elling, proslulý jedinečnou interpretační kombinací robustního swingu a poetického sdělení.

Budapešťský BUSH festival je zpátky

redakce 18.10.2021

Po roční pauze se vrací budapešťský showcase festival BUSH. Zaplní kluby po celé Budapešti vystoupeními těch nejzajímavějších umělců z východní Evropy.

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Groove Brno startuje

redakce 14.10.2021

Festival nabírá letos na intenzitě a proto během necelého jednoho měsíce v Sono centru a Metru vystoupí interpreti z 9 zemí světa.

Mezinárodní festival jazzového piana nabídne recitály hráčů z celého světa

redakce 14.10.2021

Objevná cesta po jazzových klaviaturách pokračuje. Již 26. ročník pražského festivalu bude po sedm večerů hostit klavírní hvězdy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace