Zprávy / Festivalové

Festival Břeh mezi vodou a zemí

Festival Břeh mezi vodou a zemí

redakce | Zprávy / Festivalové | 06.06.2023

Břeh, to je nový jednodenní hudební festival z produkce ostravského kulturního centra Provoz. Poetický název tak trochu odpovídá i dramaturgii – linie se totiž mezi vodou a zemí stále mění, prodlužuje, zkracuje a zkrátka nikdy nevíte, jaká hladina vás přepadne. Můžete se těšit jak na interprety Ostravě vlastní, tak na žánrový průřez alternativní hudbou nejen z celé republiky.

Syrová lokální banda Tilikum, nalehává pražsko-slezská kapela Patole, muzika plná dospívání, loučení a hojení v podání písničkářky Amelie Siby nebo cloud rap o důležitosti přátelství, dotírající chudobě a životní nejistotě od Ankiho. Z “přespolních” se pak představí entropicky ladění kanadsko-čeští Alpha Strategy či slovenští 52 Hertz Whale, kteří si libují v hlučných kytarách, ovlivněných postpunkem i noisem.


Kromě vegan dobrot od Rostlo a Cukrevolta se můžete před začátkem hudebního programu nechat dovzdělat poslechovkou party ze Špíny Radia Wave, rozloučit se s provozáckým Klubem Brno skrze výstavu koncertních fotek Jany Macečkové, případně si nechávat síly až na afterparty, o kterou s v tandemu postarají DJky kittylinda a neli vanilli.

Info

Festival Břeh
10. 6. 2023 14:00
Kulturní centrum Provoz, Ostrava
Fb událost

foto © Marcel Skýba

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Brněnský festival Batch s kompletním programem

redakce 03.10.2023

Díky programové pestrosti jednotlivých klubů budou moci návštěvníci objevovat pro ně neznámé klubové prostory, ale i hudební žánry.

Bring Me the Horizon na dalším Rock for People

redakce 01.10.2023

Nespoutaná energie, rebelství i kontroverze - to jsou Bring Me the Horizon.

Unsound 2023: poslední vlna jmen + denní program

redakce 28.09.2023

Unsound se nezadržitelně blíží, a proto nastal čas na zveřejnění kompletního lineupu a všech jmen.

Mezinárodní komiksový festival KOMA, Deadline

redakce 27.09.2023

Milovníkům komiksu a ilustrace představí to nejlepší, co nejen český komiks v současné době nabízí. Letošním tématem festivalu je Deadline.

JazzFestBrno láká na Pivce, Bártu i Jaga Jazzist

redakce 24.09.2023

V rámci off-programové série Tension pak přivítá festival v brněnské premiéře norskou kapelu Jaga Jazzist.

Lunchmeat Festival začíná

redakce 22.09.2023

V pondělí začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry.

Knižní veletrh LITR ve znamení fauny a flóry

redakce 20.09.2023

Víkend plný tvůrčích workshopů, výstav, autorských čtení a hudebního programu bude probíhat především v šapitó před pavilonem a ve sbírkových sklenících Flory.

Le Guess Who? 2023 oznamuje kompletní line-up

redakce 19.09.2023

Je libo legendární ESG z jižního Bronxu, která zde předvede svůj vůbec poslední evropský koncert, Alana Sparhawka z Low nebo společné představení Catariny Barbieri a Space Afrika?

Dream Or Die, festival psychedelického snění

redakce 19.09.2023

Nabitý hudební program láká také na výstavu obrazů, poezii, přednášení a další aktivity.

Mladí ladí jazz-fest zatnul do živého

redakce 18.09.2023

K hvězdným jménům světové jazzové a experimentální scény přibyli francouzsko-alžírští Acid Arab kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace