Zprávy / Festivalové

Festival Elevate má kompletní sestavu

Festival Elevate má kompletní sestavu

redakce | Zprávy / Festivalové | 12.02.2017

Hudební festival Elevate, který se koná od 1. do 5. března ve Štýrském Hradci a kloubí elektronickou hudbu s uměním i politickými diskuzemi, zná svůj kompletní line-up. Svůj zahajovací večer otevře v kooperaci s festivalem Sónar rakouský hudebník a producent Sixtus Preiss, americké elektronicko funk popové duo Knower a polovina vídeňské hudební dvojice Ogris Debris Zanshin společně se španělským video umělcem Albou G.

Čtvrteční noc bude patřit Forum Stadtpark Cellar. Fórum bude hostit dvojici Peter Kutin a Florian Kindlinger. Jako jistý zvláštní přechod mezi hudební a literární složkou festivalu poslouží prostor hoerGEREDE, kde v rámci zahajovacího ceremoniálu vystoupí i mladý básník Oravin, který půředstaví svou práci na téma City of Tomorrow & Algorithmic Regimes. Večer uvidí diváci i představení Supreandome barcelonské dramatičky Nataschi Gangl, které doprovodí čtyřkanálová instalace dvojice Maja Osojnik & Matija Schellander.


Páteční program ozvláštní výběrem ze všech svých DJ setů Jon Hopkins, v očekávání nové řadové nahrávky plánované na letošní rok. Tu samou noc prožijí diváci i norskou umělkyni Jenny Hval, amerického zvukového akrobata Tropic of Cancer, skotské nováčky a spoluzakladatele labelu LuckyMe Eclair Fifi čo DJ set veteránů Slack Hippy. Na druhém podlaží se představí anglický producent Shackleton a nizozemští A Made Up Sound aka 2562.

Předposlední večer přinese do Hradce svuky Detroitu. Kmotr techna Juan Atkins tu totiž odehraje jeden ze svým ojedinělých setů. Clara Moto představí své nové EP, vídenští Pulsinger & Irl naváží na acid house projeku Paranoid London. Na stage kurátorované Mumdance & Logos pak zahrají FIS, Loxy a Conor Thomas. Elevate Music Brunch pak nasytí prázdné žaludky veganskými specialitami. Sobotní večer pak opanuje Stephen O'Malley, známý především z drone metalových Sunn O))), který v Hradci odehraje svůj vůbec první set. Temná atmosféra, black metalové a industriální kořeny. Na úplný závěr festivalu se ještě představí rakouská kapela Radian.

Info

Elevate Festival 2017
1. - 5. 3. 2017
Štýrský Hradec, Rakousko

www.facebook.com/events/380405662348743
www.facebook.com/elevatefestival
www.elevate.at

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Soutěž Jazzfruit jde do finále

redakce 30.05.2020

V hlasování, které probíhalo do pondělního večera, zvítězili u poroty kapely B/Y Organism, Point of Few a Jay Delver a diváci poslali do finále duo KI木.

Přípravy na 24. Ji.hlavu jsou v plném proudu

redakce 28.05.2020

Novinkou letošního ročníku je prodej Early bird akreditací spojený s donátorstvím. Od konce března si akreditaci na festival pořídilo více než 870 návštěvníků.

Tady Vary ve vašem kině

redakce 26.05.2020

Každý z vybraných filmů bude mít pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik.

Letošní Hradecký slunovrat bude hned dvakrát

redakce 23.05.2020

Festival Hradecký slunovrat proběhne v červnu i říjnu na několika pódiích s prostorným hledištěm, což garantuje možnost bezpečných rozestupů v publiku.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021

redakce 22.05.2020

Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách.

Všudybud bude na kusy

redakce 22.05.2020

Organizátoři festivalu Všudybud přichází s konceptem Všudybud na kusy.

Pohoda 2021 má další potvrzená jména

redakce 21.05.2020

Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz - festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména.

United Islands of Prague budou

redakce 19.05.2020

I přes současné nepříznivé podmínky se organizátoři rozhodli akci zorganizovat, i když v jiné podobě, než jsou její návštěvníci zvyklí.

Festival MikuLove se přesouvá na rok 2021

redakce 19.05.2020

Myšlenkou ročníku 2020 bylo zrealizovat dramaturgii, kterou měl Romek Hanzlík připravenou na rok 2019.

Letní filmová škola Uherské Hradiště se uskuteční

redakce 16.05.2020

Organizátoři počítají s omezeným počtem diváků v sálech, s dodržováním povinných rozestupů, se zvýšenými hygienickými opatřeními.