Zprávy / Festivalové

Festival Elevate má kompletní sestavu

Festival Elevate má kompletní sestavu

redakce | Zprávy / Festivalové | 12.02.2017

Hudební festival Elevate, který se koná od 1. do 5. března ve Štýrském Hradci a kloubí elektronickou hudbu s uměním i politickými diskuzemi, zná svůj kompletní line-up. Svůj zahajovací večer otevře v kooperaci s festivalem Sónar rakouský hudebník a producent Sixtus Preiss, americké elektronicko funk popové duo Knower a polovina vídeňské hudební dvojice Ogris Debris Zanshin společně se španělským video umělcem Albou G.

Čtvrteční noc bude patřit Forum Stadtpark Cellar. Fórum bude hostit dvojici Peter Kutin a Florian Kindlinger. Jako jistý zvláštní přechod mezi hudební a literární složkou festivalu poslouží prostor hoerGEREDE, kde v rámci zahajovacího ceremoniálu vystoupí i mladý básník Oravin, který půředstaví svou práci na téma City of Tomorrow & Algorithmic Regimes. Večer uvidí diváci i představení Supreandome barcelonské dramatičky Nataschi Gangl, které doprovodí čtyřkanálová instalace dvojice Maja Osojnik & Matija Schellander.


Páteční program ozvláštní výběrem ze všech svých DJ setů Jon Hopkins, v očekávání nové řadové nahrávky plánované na letošní rok. Tu samou noc prožijí diváci i norskou umělkyni Jenny Hval, amerického zvukového akrobata Tropic of Cancer, skotské nováčky a spoluzakladatele labelu LuckyMe Eclair Fifi čo DJ set veteránů Slack Hippy. Na druhém podlaží se představí anglický producent Shackleton a nizozemští A Made Up Sound aka 2562.

Předposlední večer přinese do Hradce svuky Detroitu. Kmotr techna Juan Atkins tu totiž odehraje jeden ze svým ojedinělých setů. Clara Moto představí své nové EP, vídenští Pulsinger & Irl naváží na acid house projeku Paranoid London. Na stage kurátorované Mumdance & Logos pak zahrají FIS, Loxy a Conor Thomas. Elevate Music Brunch pak nasytí prázdné žaludky veganskými specialitami. Sobotní večer pak opanuje Stephen O'Malley, známý především z drone metalových Sunn O))), který v Hradci odehraje svůj vůbec první set. Temná atmosféra, black metalové a industriální kořeny. Na úplný závěr festivalu se ještě představí rakouská kapela Radian.

Info

Elevate Festival 2017
1. - 5. 3. 2017
Štýrský Hradec, Rakousko

www.facebook.com/events/380405662348743
www.facebook.com/elevatefestival
www.elevate.at

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra odhalila svůj hlavní program

redakce 19.10.2019

Celovečerní debut Ernsta autenticky a s humorem pojednává o důležitosti přátelství a vzájemné toleranci nejen v queer komunitě. A filmů bude daleko víc!

Žižkovská Noc oslaví deset let

redakce 16.10.2019

Nadcházející desátý ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Nejen svým doprovodným programem.

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.