Zprávy / Festivalové

Festival Elevate má kompletní sestavu

Festival Elevate má kompletní sestavu

redakce | Zprávy / Festivalové | 12.02.2017

Hudební festival Elevate, který se koná od 1. do 5. března ve Štýrském Hradci a kloubí elektronickou hudbu s uměním i politickými diskuzemi, zná svůj kompletní line-up. Svůj zahajovací večer otevře v kooperaci s festivalem Sónar rakouský hudebník a producent Sixtus Preiss, americké elektronicko funk popové duo Knower a polovina vídeňské hudební dvojice Ogris Debris Zanshin společně se španělským video umělcem Albou G.

Čtvrteční noc bude patřit Forum Stadtpark Cellar. Fórum bude hostit dvojici Peter Kutin a Florian Kindlinger. Jako jistý zvláštní přechod mezi hudební a literární složkou festivalu poslouží prostor hoerGEREDE, kde v rámci zahajovacího ceremoniálu vystoupí i mladý básník Oravin, který půředstaví svou práci na téma City of Tomorrow & Algorithmic Regimes. Večer uvidí diváci i představení Supreandome barcelonské dramatičky Nataschi Gangl, které doprovodí čtyřkanálová instalace dvojice Maja Osojnik & Matija Schellander.


Páteční program ozvláštní výběrem ze všech svých DJ setů Jon Hopkins, v očekávání nové řadové nahrávky plánované na letošní rok. Tu samou noc prožijí diváci i norskou umělkyni Jenny Hval, amerického zvukového akrobata Tropic of Cancer, skotské nováčky a spoluzakladatele labelu LuckyMe Eclair Fifi čo DJ set veteránů Slack Hippy. Na druhém podlaží se představí anglický producent Shackleton a nizozemští A Made Up Sound aka 2562.

Předposlední večer přinese do Hradce svuky Detroitu. Kmotr techna Juan Atkins tu totiž odehraje jeden ze svým ojedinělých setů. Clara Moto představí své nové EP, vídenští Pulsinger & Irl naváží na acid house projeku Paranoid London. Na stage kurátorované Mumdance & Logos pak zahrají FIS, Loxy a Conor Thomas. Elevate Music Brunch pak nasytí prázdné žaludky veganskými specialitami. Sobotní večer pak opanuje Stephen O'Malley, známý především z drone metalových Sunn O))), který v Hradci odehraje svůj vůbec první set. Temná atmosféra, black metalové a industriální kořeny. Na úplný závěr festivalu se ještě představí rakouská kapela Radian.

Info

Elevate Festival 2017
1. - 5. 3. 2017
Štýrský Hradec, Rakousko

www.facebook.com/events/380405662348743
www.facebook.com/elevatefestival
www.elevate.at

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Přehlídka MaMA Festival and Convention se blíží

redakce 26.09.2021

Na festivale a konferenci MaMa se každoročně potkává více než šest tisíc hudebních profesionálů a je tak největším setkáním podobného druhu ve Francii.

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace