Zprávy / Festivalové

Festival Elevate má kompletní sestavu

Festival Elevate má kompletní sestavu

redakce | Zprávy / Festivalové | 12.02.2017

Hudební festival Elevate, který se koná od 1. do 5. března ve Štýrském Hradci a kloubí elektronickou hudbu s uměním i politickými diskuzemi, zná svůj kompletní line-up. Svůj zahajovací večer otevře v kooperaci s festivalem Sónar rakouský hudebník a producent Sixtus Preiss, americké elektronicko funk popové duo Knower a polovina vídeňské hudební dvojice Ogris Debris Zanshin společně se španělským video umělcem Albou G.

Čtvrteční noc bude patřit Forum Stadtpark Cellar. Fórum bude hostit dvojici Peter Kutin a Florian Kindlinger. Jako jistý zvláštní přechod mezi hudební a literární složkou festivalu poslouží prostor hoerGEREDE, kde v rámci zahajovacího ceremoniálu vystoupí i mladý básník Oravin, který půředstaví svou práci na téma City of Tomorrow & Algorithmic Regimes. Večer uvidí diváci i představení Supreandome barcelonské dramatičky Nataschi Gangl, které doprovodí čtyřkanálová instalace dvojice Maja Osojnik & Matija Schellander.


Páteční program ozvláštní výběrem ze všech svých DJ setů Jon Hopkins, v očekávání nové řadové nahrávky plánované na letošní rok. Tu samou noc prožijí diváci i norskou umělkyni Jenny Hval, amerického zvukového akrobata Tropic of Cancer, skotské nováčky a spoluzakladatele labelu LuckyMe Eclair Fifi čo DJ set veteránů Slack Hippy. Na druhém podlaží se představí anglický producent Shackleton a nizozemští A Made Up Sound aka 2562.

Předposlední večer přinese do Hradce svuky Detroitu. Kmotr techna Juan Atkins tu totiž odehraje jeden ze svým ojedinělých setů. Clara Moto představí své nové EP, vídenští Pulsinger & Irl naváží na acid house projeku Paranoid London. Na stage kurátorované Mumdance & Logos pak zahrají FIS, Loxy a Conor Thomas. Elevate Music Brunch pak nasytí prázdné žaludky veganskými specialitami. Sobotní večer pak opanuje Stephen O'Malley, známý především z drone metalových Sunn O))), který v Hradci odehraje svůj vůbec první set. Temná atmosféra, black metalové a industriální kořeny. Na úplný závěr festivalu se ještě představí rakouská kapela Radian.

Info

Elevate Festival 2017
1. - 5. 3. 2017
Štýrský Hradec, Rakousko

www.facebook.com/events/380405662348743
www.facebook.com/elevatefestival
www.elevate.at

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Za kulturou na jičínské zahrady

redakce 19.08.2019

„Soukromé vlastnictví a bydlení“, tak zní téma dalšího ročníku festivalu Jinčí čin.

Hildur Guðnadóttir na Unsoundu

redakce 16.08.2019

Třetí vlně potvrzených interpretů pro letošního vydání krakovského festivalu Unsound dominuje Hildur Guðnadóttir.

Blues Alive 2019 hlásí vyprodáno

redakce 15.08.2019

Na letošním Blues Alive vystoupí takové osobnosti jako Lizz Wright, Marcia Ball, Kenny Neal či Ronnie Baker Brooks.

Dasha Rush zahájí Lunchmeat Festival

redakce 15.08.2019

Svůj nový projekt představí producentka a experimentální zvuková umělkyně Dasha Rush se svojí 360° AV show v Planetáriu.

Waltari headlinerem Bystřické alternativy

redakce 15.08.2019

Letošním tahákem Letní Alternativy jsou především crossoveroví Waltari z Finska a také slovenští punkáči Davová psychóza.

Ostravské dny začínají již za týden

redakce 14.08.2019

Do Ostravy se sjede na dvě stovky hudebníků. Podílet se budou na 10. bienále festivalu klasické hudby Ostravské dny.

Berlínský Pop-Kultur letos popáté

redakce 13.08.2019

Berlínský festival Pop-Kultur se vrací již popáté a znovu nabídne více než osmdesát nejrůznějších programových položek.

Na východe pes neskapal

redakce 12.08.2019

O lokálnych kapelách sa vedú žarty, že zo Skapal Pes Festu vedie cesta rovno na Pohodu.

Legendy i nové prostory na Lunchmeatu

redakce 11.08.2019

Lunchmeat Festival představuje další jména z letošního hlavního programu. Tři prestižní světové premiéry i nové prostory.

Marienbad Film Festival navštíví Eduardo Williams, Nahuel Pérez Biscayart i Bence Fliegauf

redakce 10.08.2019

Mariánskolázeňský spolek Švihák spojil opět síly s hudebním magazínem Full Moon a společně se postarají o doprovodný program.