Zprávy / Festivalové

Festival [fjúžn] nabídne hudbu i filmy

Festival [fjúžn] nabídne hudbu i filmy

redakce | Zprávy / Festivalové | 16.04.2018

Už budúci týždeň začína multižánrový festival [fjúžn]. Jeho trinásty ročník priblíži cudzinecké menšiny žijúce na Slovensku prostredníctvom výstav, diskusií, filmových projekcií či komunitných podujatí. V týždni od 20. do 27. apríla sa počas festivalu bude v Bratislave konať niekoľko hudobných podujatí. V spolupráci s vydavateľstvom ajlavmjuzik sa predstaví napríklad DJ Kutmah či Sofie, klubová noc Mäss zas prinesie DJ set Lotica a live act Soda Plains. Vo Veľkom evanjelickom kostole vystúpi spevácky zbor Superar, ktorí tvoria rómske a slovenské deti.

Už vo štvrtok 19. apríla sa bude konať festivalový warm-up: v KC Dunaj sa predstaví španielsko-argentínska kapela Colectivo Panamera, ktorá spája tradičné južanské rytmy s rockom. Vystúpia tiež domáci Bad Karma Boy, ktorí si počas večera na pódium prizvú špeciálneho hosťa – írskeho pesničkára Graema Marka, ktorý žije a tvorí na Slovensku. Svojou spoluprácou tak zhmotnia myšlienky festivalu, ktorý sa snaží o budovanie dôvery a zblíženie sa majority s cudzincami, ktorí medzi nami žijú.


Obľúbený klubový formát ajlavmjúzik počas festivalu prinesie 20. 4. špeciálne vydanie s neoficiálnym otcom losangeleského beat movement, Kutmahom. Narodil sa vo Veľkej Británii egyptskej matke a škótskemu otcovi, vyrastal v Los Angeles. Okrem domácich mien ho počas večera doplní aj Sophie, eklektická DJka s iránsko-rakúskymi koreňmi. Ďalší klubový večer prinesie spolupráca s formátom Mäss, ktorý 27. 4. v bratislavskej Fuge predstaví dj set Lotica, známeho zo scény okolo vydavateľstva Janus, a strhujúci live act Soda Plains, elektronického producenta pôvodom z Hong Kongu, ktorý vyrastal vo Veľkej Británii a dnes pôsobí v Berlíne.

Info

13. ročník festivalu [fjúžn]
20. - 27. 4. 2018
Bratislava, Slovensko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Audio Zoo oznamuje na konec června rooftop festival

redakce 01.06.2020

Pořadatelé slibují zatím tajného zahraničního headlinera a kapacitu 300 až 500 návštěvníků dle aktuálních podmínek za dodržení hygienických pravidel.

Soutěž Jazzfruit jde do finále

redakce 30.05.2020

V hlasování, které probíhalo do pondělního večera, zvítězili u poroty kapely B/Y Organism, Point of Few a Jay Delver a diváci poslali do finále duo KI木.

Přípravy na 24. Ji.hlavu jsou v plném proudu

redakce 28.05.2020

Novinkou letošního ročníku je prodej Early bird akreditací spojený s donátorstvím. Od konce března si akreditaci na festival pořídilo více než 870 návštěvníků.

Tady Vary ve vašem kině

redakce 26.05.2020

Každý z vybraných filmů bude mít pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik.

Letošní Hradecký slunovrat bude hned dvakrát

redakce 23.05.2020

Festival Hradecký slunovrat proběhne v červnu i říjnu na několika pódiích s prostorným hledištěm, což garantuje možnost bezpečných rozestupů v publiku.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021

redakce 22.05.2020

Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách.

Všudybud bude na kusy

redakce 22.05.2020

Organizátoři festivalu Všudybud přichází s konceptem Všudybud na kusy.

Pohoda 2021 má další potvrzená jména

redakce 21.05.2020

Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz - festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména.

United Islands of Prague budou

redakce 19.05.2020

I přes současné nepříznivé podmínky se organizátoři rozhodli akci zorganizovat, i když v jiné podobě, než jsou její návštěvníci zvyklí.

Festival MikuLove se přesouvá na rok 2021

redakce 19.05.2020

Myšlenkou ročníku 2020 bylo zrealizovat dramaturgii, kterou měl Romek Hanzlík připravenou na rok 2019.