Zprávy / Festivalové

Festival [fjúžn] nabídne hudbu i filmy

Festival [fjúžn] nabídne hudbu i filmy

redakce | Zprávy / Festivalové | 16.04.2018

Už budúci týždeň začína multižánrový festival [fjúžn]. Jeho trinásty ročník priblíži cudzinecké menšiny žijúce na Slovensku prostredníctvom výstav, diskusií, filmových projekcií či komunitných podujatí. V týždni od 20. do 27. apríla sa počas festivalu bude v Bratislave konať niekoľko hudobných podujatí. V spolupráci s vydavateľstvom ajlavmjuzik sa predstaví napríklad DJ Kutmah či Sofie, klubová noc Mäss zas prinesie DJ set Lotica a live act Soda Plains. Vo Veľkom evanjelickom kostole vystúpi spevácky zbor Superar, ktorí tvoria rómske a slovenské deti.

Už vo štvrtok 19. apríla sa bude konať festivalový warm-up: v KC Dunaj sa predstaví španielsko-argentínska kapela Colectivo Panamera, ktorá spája tradičné južanské rytmy s rockom. Vystúpia tiež domáci Bad Karma Boy, ktorí si počas večera na pódium prizvú špeciálneho hosťa – írskeho pesničkára Graema Marka, ktorý žije a tvorí na Slovensku. Svojou spoluprácou tak zhmotnia myšlienky festivalu, ktorý sa snaží o budovanie dôvery a zblíženie sa majority s cudzincami, ktorí medzi nami žijú.


Obľúbený klubový formát ajlavmjúzik počas festivalu prinesie 20. 4. špeciálne vydanie s neoficiálnym otcom losangeleského beat movement, Kutmahom. Narodil sa vo Veľkej Británii egyptskej matke a škótskemu otcovi, vyrastal v Los Angeles. Okrem domácich mien ho počas večera doplní aj Sophie, eklektická DJka s iránsko-rakúskymi koreňmi. Ďalší klubový večer prinesie spolupráca s formátom Mäss, ktorý 27. 4. v bratislavskej Fuge predstaví dj set Lotica, známeho zo scény okolo vydavateľstva Janus, a strhujúci live act Soda Plains, elektronického producenta pôvodom z Hong Kongu, ktorý vyrastal vo Veľkej Británii a dnes pôsobí v Berlíne.

Info

13. ročník festivalu [fjúžn]
20. - 27. 4. 2018
Bratislava, Slovensko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Le Guess Who? 2019 oznamuje program

redakce 20.09.2019

Nejprogresivnější holandský festival, který se soustředí na bourání hranic a hudbu definující žánry celého světa, oznamuje kompletní soupisku pro letošní ročník.

Letošní Ji.hlava bude rozmanitá

redakce 20.09.2019

V nabitém programu nebudou chybět české a zahraniční premiéry, velká přehlídka erotiky v dokumentu i retrospektiva Mana Raye.

Moravský podzim jubiluje i se Suzanne Vega

redakce 19.09.2019

Posluchačům během tří týdnů předkládá festival mix devatenácti pestrých akcí prezentujících hudbu od 17. století po současnost.

RefuFest i letos

redakce 17.09.2019

Festival RefuFest vytváří prostor pro setkání lidí ze všech koutů světa a vyjadřuje solidaritu s uprchlíky.

Struny podzimu zveřejnily první část doprovodného programu

redakce 16.09.2019

Týden americké hudby přinese hudební maraton či křest knihy skladatele Johna Cage.

Zimní verze Hradeckého slunovratu ve znamení vozíku pro paní Helu

redakce 15.09.2019

„Umožněme paní Hele přijet na Hradecký slunovrat“. S tímto mottem probíhá crowdfundingový projekt, organizovaný týmem festivalu Hradecký slunovrat a Charitou Opava.

Signal Festival bude provázet téma revoluce

redakce 14.09.2019

Chystá největší instalaci ve své historii i světelné dílo od architektky Evy Jiřičné.

Bubeník Chris „Daddy“ Dave zesílí ozvěny JazzFestu Brno

redakce 13.09.2019

Kromě moderního jazzu a hip-hopu hraje kapela coververze inspirované motivy ze skladeb Jimiho Hendrixe, Radiohead, Waynea Shortera a mnoha dalších.

Den architektury zve do nejen zaniklých klubů

redakce 13.09.2019

V rámci četných procházek a exkurzí se mohou vydat první říjnový víkend hned dvakrát po stopách zaniklých pražských klubů.

Léto patří Varům, podzim Praze (3kino)

redakce 12.09.2019

Největší festival středoevropského filmu 3Kino už po šesté představí filmové novinky i legendy polské, české, maďarské a slovenské kinematografie.