Zprávy / Festivalové

Festival [fjúžn] nabídne hudbu i filmy

Festival [fjúžn] nabídne hudbu i filmy

redakce | Zprávy / Festivalové | 16.04.2018

Už budúci týždeň začína multižánrový festival [fjúžn]. Jeho trinásty ročník priblíži cudzinecké menšiny žijúce na Slovensku prostredníctvom výstav, diskusií, filmových projekcií či komunitných podujatí. V týždni od 20. do 27. apríla sa počas festivalu bude v Bratislave konať niekoľko hudobných podujatí. V spolupráci s vydavateľstvom ajlavmjuzik sa predstaví napríklad DJ Kutmah či Sofie, klubová noc Mäss zas prinesie DJ set Lotica a live act Soda Plains. Vo Veľkom evanjelickom kostole vystúpi spevácky zbor Superar, ktorí tvoria rómske a slovenské deti.

Už vo štvrtok 19. apríla sa bude konať festivalový warm-up: v KC Dunaj sa predstaví španielsko-argentínska kapela Colectivo Panamera, ktorá spája tradičné južanské rytmy s rockom. Vystúpia tiež domáci Bad Karma Boy, ktorí si počas večera na pódium prizvú špeciálneho hosťa – írskeho pesničkára Graema Marka, ktorý žije a tvorí na Slovensku. Svojou spoluprácou tak zhmotnia myšlienky festivalu, ktorý sa snaží o budovanie dôvery a zblíženie sa majority s cudzincami, ktorí medzi nami žijú.


Obľúbený klubový formát ajlavmjúzik počas festivalu prinesie 20. 4. špeciálne vydanie s neoficiálnym otcom losangeleského beat movement, Kutmahom. Narodil sa vo Veľkej Británii egyptskej matke a škótskemu otcovi, vyrastal v Los Angeles. Okrem domácich mien ho počas večera doplní aj Sophie, eklektická DJka s iránsko-rakúskymi koreňmi. Ďalší klubový večer prinesie spolupráca s formátom Mäss, ktorý 27. 4. v bratislavskej Fuge predstaví dj set Lotica, známeho zo scény okolo vydavateľstva Janus, a strhujúci live act Soda Plains, elektronického producenta pôvodom z Hong Kongu, ktorý vyrastal vo Veľkej Británii a dnes pôsobí v Berlíne.

Info

13. ročník festivalu [fjúžn]
20. - 27. 4. 2018
Bratislava, Slovensko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Archive a další na Pohodě 2020

redakce 15.11.2019

Slovenská Pohoda rozšiřuje svůj line-up o londýnské Archive, all star band Kokoroko i islandský industriál Hatari.

Festival ilustrace a komiksu obsadí Ústí nad Labem

redakce 13.11.2019

Za založením původně stála snaha navázat na ústecký festival současného umění a ilustrace Kruh, a obohatit ho o umělce z komiksové scény. FIK tento záměr trochu nečekaně přerostl.

Z Metronome Festivalu se stává Metronome Prague

redakce 09.11.2019

Začátek nové éry Metronome Festivalu? Je tady.

Šestý ročník festivalu MENT přihazuje nová jména

redakce 08.11.2019

Nadhazujeme jména z druhé várky oznámených vystupujících pro únorový lineup festivalu MENT, abyste nám věřili, že každý návštěvník, hlavně ten řadový, se má na co těšit.

Workshop o pornu v sexuální výchově nebo queer historie Brna, Mezipatra a doprovodný program

redakce 07.11.2019

Kromě diskuzí a přednášek na aktuální témata z queer komunity budou jeho součástí také oblíbené večírky.

Headlineři pro JazzFestBrno 2020

redakce 07.11.2019

Pat Metheny v exkluzivním prostoru, Lizz Wright s filharmonií nebo Avishai Cohen po letech v nejsilnější sestavě.

Na Mezipatra přijede režisér Rhys Ernst

redakce 05.11.2019

Mezipatra navštíví americký režisér Rhys Ernst, producent Michaela Raislera nebo na režiséra dokumentu Freedom to Marry.

Playlist: Le Guess Who? 2019

Michal Pařízek 01.11.2019

Festival Le Guess Who? jsme objevili před několika lety a hned po první návštěvě jsme propadli jak atmosféře přehlídky, tak kouzlu malebného Utrechtu. Co letos?

Vítězové 23. Ji.hlavy: Sólo i Jeskyně

redakce 29.10.2019

Třiadvacátá Ji.hlava zná své vítěze. Nejlepším českým dokumentem je Sólo francouzského režiséra Artemia Benkiho...

PAF Olomouc ohlašuje téma Portrét a první jména

redakce 28.10.2019

V rámci festivalu PAF Olomouc 2019, který se koná začátkem prosince, vystoupí oceňovaná londýnská hudebnice Mica Levi s kolektivem CURL. A nebude sama.