Zprávy / Festivalové

Festival Habrovka: Jedna zahrada, dvacet let, nespočet umělců

Festival Habrovka: Jedna zahrada, dvacet let, nespočet umělců

redakce | Zprávy / Festivalové | 30.05.2022

Kousek od Budějovické už dvacátým rokem ožívá zahrada sv. Františka z Assisi hudbou, divadlem, výstavami, workshopy i prezentací neziskového sektoru. 3. a 4. června se můžete těšit na Beatu Hlavenkovou a kapelu Snů, skupinu Hm… nebo třeba mezinárodní divadelní projekt Le Cabaret Nomade. Program bude probíhat v zahradě, sále i kostele.

Festival Habrovka začne v pátečních odpoledních hodinách a pokračovat bude až do sobotní noci. Dvoudenní kulturní piknik zahájí palestinský loutkář žijící v Praze, Husam Abed (Dafa Puppet Theatre) s inscenací Theseus. Večer pak vedle oceňované skladatelky a zpěvačky Beaty Hlavenkové vystoupí stálice české alternativní hudební scény, skupina Hm… Experimentální progresivní jazz si můžete poslechnout v podání kapely Tryptych a o živelný závěr večera se postarají Rajtaraj se svou kombinací klezmeru, balkánu i romské hudby. První z několika představení odehraje ve svém šapitó také mezinárodní divadelní soubor Le Cabaret Nomade.

Sobotní den odstartuje už v dopoledních hodinách divadelním programem pro děti v podání Studia Damúza a Československých klacků. Později se představí třeba dětská cimbálka Dubinka, dámská písničkářská dvojice Jiný Metro, slovenský jazz fusion projekt Darkness Positive, mezinárodní experimentální duo Zabelov Group nebo Pokoj25 se svým syrově poetickým rapem. Habrovka dlouhodobě podporuje prezentaci zajímavých neziskových projektů, mezikulturní dialog a často akcentuje aktuální události. Letos se tak představí také bytová inscenace Darii Gostevy Moskva Dačnoje, realizovaná díky projektu Nová síť za Ukrajinu. V rámci doprovodného programu bude možno naslouchat příběhům skrze Živé knihy nebo si třeba vyrobit loutkový talisman s Kosmonauty. V průběhu festivalu bude probíhat i výstava dvorní výtvarnice festivalu Helen Čubové.

Info

Festival Habrovka
3.–4. 6. 2022 16:00
Kostel sv. Františka z Assisi, Praha
web

foto © Filip Němeček

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Irena & Vojtěch Havlovi se chystají na Le Guess Who?

redakce 04.10.2022

Pestrou tvorbu manželů je dodnes těžké, ne-li nemožné, zařadit do nějaké škatulky. Na jejich vystoupení láká festival videem od nezávislého filmaře, fotografa a zvukového umělce Vincenta Moona.

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace