Zprávy / Festivalové

Festival Lunchmeat ohlašuje první jména

Festival Lunchmeat ohlašuje první jména

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.05.2022

Lunchmeat Festival se bude konat v různých lokacích po celé Praze v šesti dnech od 26. září do 1. října. Každoroční mezinárodní přehlídka věnovaná aktuální nezávislé elektronické hudbě a digitálnímu umění ohlašuje svůj 13. ročník a s ním zástup oceňovaných umělců z různých částí spektra současné hudební a vizuální tvorby.

První várka prozrazených jmen obsahuje například vizionáře elektronické hudby Toma Jenkinsona alias Squarepushera, který zahraje pod svojí nejslavnější přezdívkou v České republice vůbec poprvé. Mike Paradinas známý jako µ-Ziq je další devadesátková legenda v line-upu Lunchmeatu. Zakladatel proslulého vydavatelství Planet Mu přijede do Prahy uvést svůj nový materiál, který natočil po dlouhých třinácti letech. Producent Holy Other se také vrací s novou deskou po bezmála dekádě, otce witch housu doplní audiovizuální umělec Pedro Maia a exkluzivně také Sian O'Gorman z umělecké platformy NYX. Berlínská hudebnice JASSS, jeden z velkých objevů loňského roku, pozve posluchače do vtahující, multisenzorické podívané své performance A World of Service vytvořené s Benem Kreuknietem.

„Vracíme se s nabitým programem, který po dvouletých omezeních způsobených pandemií konečně může představit umělce a umělkyně z celého světa,“ říká Jakub Pešek, zakladatel Lunchmeat Festivalu. Jako každý rok Lunchmeat nabídne výjimečná vystoupení současných umělců, pečlivě kurátorovaný výběr audiovizuálních vystoupení, která momentálně hýbou mezinárodní scénou. Legendy se v jeho programu potkávají s aktuálními objevy i domácími hudebníky. „Chceme našim návštěvníkům nabídnout přehled toho nejlepšího, co se aktuálně děje na současné klubové i umělecké scéně. Každá noc festivalu je koncipována tak, aby nabídla výjimečné koncerty, vtahující audiovizuální performance i možnost si zatancovat,“ dodává Pešek.

Letošní ročník Lunchmeatu bude svědkem světové premiéry spolupráce mezi Lucy a Wanton Witch, dvojicí výrazných osobností fúzujících své styly. Pod jménem Karenn vystoupí duo legend bass music Blawan a Pariah, kteří společně vzývají čirou fyzičnost techna a eskapismus klubové noci. Ponuré vize městské hniloby a hlučné sonické fikce uvede rapper Blackhaine, velký objev letošní hudební sezóny.

Producent TSVI a A/V umělec Seven Orbits pod hlavičkou projektu Paraadiso vytváří celostní umělecký zážitek, která vychází z kolektivní fyzické zkušenosti starověkých obřadů. Lucas Guttierez vytváří digitální audiovizuální manipulace v reálném čase doprovázené zvuky, které čerpají z experimentálního techna, glitche, bass music a broken beatu. Cloudhitects postaví úchvatné digitální cloudové stavby. Nenápadná scénografie světla, kouře a stínů z dílny vizuální umělkyně Mika Oki doprovodí delikátní beatové konstrukce producentky SKY H1.

Stejně jako každý rok nabídne Lunchmeat exklusivní umělecká spojení iniciovaná festivalem. V Praze usazená producentka Iana Koroleva vystupující jako rlung se spojí s Tasyou ze Studia Lunchmeat. Ancestral Vision, výrazné nové jméno pražské scény, bude těžit ze spojení s vizuálními umělci h5io6i54k a RealityCongress. Další jména do programu letošního Lunchmeatu přibydou v následujících měsících.

Info

Lunchmeat Festival 2022
26. 9. - 1. 10. 2022
Praha
web festivalu

foto © se svolením Jasss

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ment oznamuje nová jména

redakce 29.01.2023

Devátý ročník festivalu MENT se uskuteční na více než patnácti koncertních a konferenčních místech v Lublani.

Hradby samoty proběhnou v Jablonici

redakce 26.01.2023

Festival se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Scandi představuje hosty

redakce 18.01.2023

Jedineční tvůrci skandinávské kinematografie v jednom týdnu na jednom místě.

Blues Alive vyhlašuje soutěž Blues Aperitiv

redakce 15.01.2023

Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive 2023.

Festival Vivat Vila se spojil se Světadílem

redakce 07.01.2023

Festival se jako každý rok zaměří na špičku tuzemské alternativní hudební scény. Např. kapelám Kalle, Berlin Manson, Frau Zwei nebo všetuly{sfinx}.

Niall Horan a Jacob Collier na Colours of Ostrava

redakce 04.01.2023

Festival Colours of Ostrava se dostal mezi deset nejlepších velkých evropských festivalů v anketě European Festival Awards 2022.

Jamie xx na Pohodě

redakce 03.01.2023

Okrem neho vystúpia aj Sofi Tukker, Sampa the Great, Dry Cleaning a ďalšie.

M83 zahrají na Metronome Prague

redakce 31.12.2022

Praha se může těšit na kapelu hudebního megalomana Anthonyho Gonzaleze a jeho zvukovou tsunami složenou ze syntezátorů, kytar, vokálů a epických refrénů.

Filmový nový rok otevře festival Írán:ci

redakce 23.12.2022

Festival přinese ta nejlepší díla íránských filmařů, kteří jsou ve vězení nebo v exilu, a výběr nejlepších snímků, které byly v Íránu poslední tři desetiletí zakázané.

CTM s rituálním hlukem i digitálním chaosem

redakce 20.12.2022

Chystají se mnohovrstevnaté spolupráce, multidisciplinární projekty, které rozšiřují a kritizují technologie, noci rituálního hluku i digitálního chaosu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace