Zprávy / Festivalové

Festival Metal!!! přiveze Napalm Death

Festival Metal!!! přiveze Napalm Death

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.08.2022

Projekt Barrák music hrad letos slaví již třetí rok fungování. Od prvopočátku byl jeho součástí, kromě jednodenních koncertů, také festival Metal!!! Ten se letos poprvé bude konat dokonce dva dny, a to v sobotu 20. a v neděli 21. srpna.

Z ostravského hudebního rybníčku se tak můžete těšit na Syridas a Nahum. Českou scénu zastupují dále brněnští death metaloví Vanguard, Refore, jejichž koncerty bývají hodně našlapané nebo See You in Hell. Ujít byste si rozhodně neměli nechat vystoupení kapely Sněť orientující se na old school death metal.

Ze Sibiře pochází blackmetalová kapela Welicoruss. Jejich původ je v hudbě slyšet, nese v sobě atmosféru hlubokých sychravých lesů, písní šamanů nebo moc zapomenutých bohů. Ze Slovenska dorazí Catastrofy, britský death metal/grindcore zastoupí Basement Torture Killings. Do výšin stoupá kapela Groza z Německa. A i když nepatříte mezi fanoušky black metalu, určitě vás zaujme. Ze slunného Španělska dorazí vytříbený thrash Angelus Apatrida. Nejde o poslední účinkující ze zahraničí. Z Rakouska přijedou Schirenc plays Pungent Stench a mezi jedny z hlavních účinkujících rozhodně patří finská grindcorová skupina, založená již v roce 1993, Rotten Sound.

Headlinerem festivalu se stane ikona grindcore, Napalm Death, kteří pro ostravské publikum nejsou nováčky. Vystupovali již v klubu Barrák. Tehdy ale jako předkapela a neměli tolik prostoru. Tentokrát však předvedou svou show v plné parádě a fanoušci se mohou těšit na pořádný grindcore set.

Info

Barrák music hrad:
Metal!!!
20.–⁠21. 8. 2022
Slezskoostravský hrad, Ostrava
Fb událost

foto © Lukáš Bandura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lisabonská edice Sónaru proběhne už příští týden

redakce 25.03.2023

Na sklonku března vystoupí Folamour, Max Cooper Live, WhoMadeWho, VTSS, Rui Vargas, KiNK Live, Mochakk, I Hate Models, Or:la, Héctor Oaks Live, SHERELLE x Kode9 a další.

Nový tachovský Festival Muziq

redakce 24.03.2023

Návštěvníci se můžou těšit na deset interpretů, z nichž určitě největší pozornost vyvolá rozpustilý tanečník, milovník disca, starých samplerů a analogových syntezátorů.

Rico Nasty, Rozi Plain a Duo Ruut na Pohode

redakce 23.03.2023

Line-up festivalu Pohoda sa rozrástol o ženské mená súčasnej svetovej hudobnej scény.

Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména oznamuje Moody Moon Noize

redakce 22.03.2023

Program čtvrtého ročníku Moody Moon Noize bude opět žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na čerstvé zástupce domácí a slovenské scény.

Tallinn Music Week nabídne hudbu, umění i nápady

redakce 22.03.2023

Tallinn Music Week v květnu již po patnácté zaplní estonské hlavní město hudbou, uměním a nápady zítřka!

Beseda přihazuje The Murder Capital

redakce 21.03.2023

Dramaturgové třicátého ročníku festivalu pokročili do další fáze výběru kapel a hlásí potvrzené dvě třetiny programu.

Postmodern Jukebox na Groove Brno

redakce 21.03.2023

Projekt s oblibou kombinuje moderní popové a rockové hity s klasickými žánry jako jazz a swing.

Obscene Extreme 2023 přiveze Carcass i Suffocation

redakce 21.03.2023

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Tauron Nowa Muzyka posiluje lineup

redakce 18.03.2023

Festival již dříve oznámil vystoupení interpretů jako jsou Billy Woods, Helena Hauff, Oneohtrix Point Never, Sudan Archives nebo William Basinski.

Mezinárodní den jazzu, open air

redakce 18.03.2023

Hlavním tahákem největšího jazzového open air festivalu u nás je londýnská šestice Molotov Jukebox.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace