Zprávy / Festivalové

Festival nepopulární hudby Eurotrialog má osmnáct

Festival nepopulární hudby Eurotrialog má osmnáct

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.04.2016

Každý ví, že mateřská je všechno, jen ne dovolená. A do toho přijde den, kdy vstanete levou nohou a nic se nedaří. Pohřební kapela, urban folkcore alias lidový crossover. Nezařaditelná a charismatická Lenka Dusilová. Chybět nebudou Už jsme doma, rodinný klenot festivalu, a nebo kapela Schodiště, stále kráčející nahoru po schodišti dolů.

Festival zahájí Furt rovně na pomezí jazzu, chansonu a etnické hudby, protože jestli u nás někdo navazuje na Psí vojáky, jsou to právě oni. Violinna band, zasněná kapela přijede až z Amsterdamu. Žirafáč aka hudebně divadelní one-man show Jardy Nogy (ex UJD). Budoár staré dámy - dravá, vulkanicky činná brněnská kapela, patřící k nejoblíbenějším, Mama Bubo - klasikové nové české vlny, Leto - poctivý tmel, ostré rytmické přechody, linky ukousané, natažené, hravé i s kocovinou ze stáje Silver Rocket. Schrödingerova kočka. O tu jste si nejvíc psali. K nimž stačí uvést, že se zde potkávají muzikanti z kapel Michael's Uncle, Babalet, Krásné nové stroje, Zikkurat, P.S., Tři čutory, V.T. Marvin, Zuby Nehty. Bude to HC terapie?


Sváťa Karásek & Svatopluk - skupinu Svatopluk, která hraje a zpívá v novém hávu výhradně písně a texty Sváti Karáska, založená proto, aby Sváťovy texty mohly v tomto čase promlouvat dál do srdcí všech lidí, i po jeho mozkové příhodě. Sváťa pak zároveň se všemi koncerty podstupuje radostnou rehabilitaci. Mackie Messer Band - trochu ostřejšího klezmeru, Zuby nehty – nejoblíbenější dámská kapela, Laura a její tygři, kteří pokračují v Mikulově s oslavou 30 let. A ti, co zažili jejich koncert v poslední době, hlásí, že jim to šlape, jako nikdy předtím. Kittchen – jedna z hvězd české klubové scény, maskovaný samotář, kterého doplňuje multiinstrumentalista Tomáš Neuwerth. The Prostitutes, přivezou nejsyrovější a nejméně učesaný indie s rozporuplnou atmosféru krušnohorských lesů, luk, uranových dolů a pracovních táborů. Poletíme? – skupina dobře vypadajících mužů, hrající "original banjo punk future jazz kántry v turbošansonovém duchu".

Band of Heysek -shovel-pickaxe music. Lucie Redlová a její písničky z nevyčerpatelného valmezského podhoubí. Jablko noci – slovenský objev. Půljablkoň – když nemůže kapela celá, pošle půlku. Nejmenší odnož Jablkoně. Garážová kapela Trawerza slibuje punkový večírek se vším všudy – paštika, punk, pivo. Muxx - bývalý Mashy Muxx – legendární brněnská kapela. Rakouští hosté: Pendler. Pamatujete si Scrooge? Werk? Navazujeme na tu nejlepší vídeňskou scénu platformy klingt.org. Trochu elektronické hudby, postrocku a psychedelie. Emotivně dumavé slowcoreové písničkářství Kalle a na závěr Planety - hudba zpoza opony tohoto světa ze stáje Silver Rocket.

Info

Festival nepopulární hudby
Eurotrialog Mikulov 2016
26. - 27. 8. 2016
Mikulov

www.facebook.com/events/158868587813098
www.facebook.com/eurotrialog
www.eurotrialog.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Groove Brno startuje

redakce 14.10.2021

Festival nabírá letos na intenzitě a proto během necelého jednoho měsíce v Sono centru a Metru vystoupí interpreti z 9 zemí světa.

Mezinárodní festival jazzového piana nabídne recitály hráčů z celého světa

redakce 14.10.2021

Objevná cesta po jazzových klaviaturách pokračuje. Již 26. ročník pražského festivalu bude po sedm večerů hostit klavírní hvězdy.

Nouvelle Prague 2021 se blíží

redakce 13.10.2021

Jaká témata vás letos na konferenci Nouvelle Prague čekají?

Festival krátkých filmů Brno16 je za dveřmi

redakce 12.10.2021

Mezinárodní filmový festival krátkého filmu Brno16 patří k nejstarším filmovým festivalům u nás.

Eurosonic Noorderslag odhaluje program

redakce 11.10.2021

Mezi potvrzenými vystupujícími nechybí ani domácí zástupci - vítězka soutěže 1band2play Amelie Siba a slovenští Bulp.

Hradecký slunovrat se stěhuje

redakce 10.10.2021

Celý pořadatelský tým bere přesun do Opavy jako velkou výzvu a motivaci, což se již teď pozitivně projevilo ve skladbě programu zimní verze Hradeckého slunovratu.

Aerovka Jazz Fest představí Kopřivnici jazzové hvězdy

redakce 08.10.2021

Aerovka bude hostinou jazzových i multižánrových pochoutek, potěší zkušené jazzové mazáky i jazzem nepolíbené začátečníky.

Gregory Porter zazpívá v kostele sv. Jakuba

redakce 07.10.2021

Charismatický „muž s ušankou“ Gregory Porter svým hebkým barytonovým hlasem dokáže vyplnit jazzové kluby i ty největší koncertní sály světa.

Kings of Convenience přijedou na Colours of Ostrava

redakce 05.10.2021

Z intimní jednoduchosti lze vykřesat osvěžující požitek celosvětového dopadu. Jemné, zasněné a působivé písně s nádechem bossa novy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace