Zprávy / Festivalové

Festival nepopulární hudby Eurotrialog má osmnáct

Festival nepopulární hudby Eurotrialog má osmnáct

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.04.2016

Každý ví, že mateřská je všechno, jen ne dovolená. A do toho přijde den, kdy vstanete levou nohou a nic se nedaří. Pohřební kapela, urban folkcore alias lidový crossover. Nezařaditelná a charismatická Lenka Dusilová. Chybět nebudou Už jsme doma, rodinný klenot festivalu, a nebo kapela Schodiště, stále kráčející nahoru po schodišti dolů.

Festival zahájí Furt rovně na pomezí jazzu, chansonu a etnické hudby, protože jestli u nás někdo navazuje na Psí vojáky, jsou to právě oni. Violinna band, zasněná kapela přijede až z Amsterdamu. Žirafáč aka hudebně divadelní one-man show Jardy Nogy (ex UJD). Budoár staré dámy - dravá, vulkanicky činná brněnská kapela, patřící k nejoblíbenějším, Mama Bubo - klasikové nové české vlny, Leto - poctivý tmel, ostré rytmické přechody, linky ukousané, natažené, hravé i s kocovinou ze stáje Silver Rocket. Schrödingerova kočka. O tu jste si nejvíc psali. K nimž stačí uvést, že se zde potkávají muzikanti z kapel Michael's Uncle, Babalet, Krásné nové stroje, Zikkurat, P.S., Tři čutory, V.T. Marvin, Zuby Nehty. Bude to HC terapie?


Sváťa Karásek & Svatopluk - skupinu Svatopluk, která hraje a zpívá v novém hávu výhradně písně a texty Sváti Karáska, založená proto, aby Sváťovy texty mohly v tomto čase promlouvat dál do srdcí všech lidí, i po jeho mozkové příhodě. Sváťa pak zároveň se všemi koncerty podstupuje radostnou rehabilitaci. Mackie Messer Band - trochu ostřejšího klezmeru, Zuby nehty – nejoblíbenější dámská kapela, Laura a její tygři, kteří pokračují v Mikulově s oslavou 30 let. A ti, co zažili jejich koncert v poslední době, hlásí, že jim to šlape, jako nikdy předtím. Kittchen – jedna z hvězd české klubové scény, maskovaný samotář, kterého doplňuje multiinstrumentalista Tomáš Neuwerth. The Prostitutes, přivezou nejsyrovější a nejméně učesaný indie s rozporuplnou atmosféru krušnohorských lesů, luk, uranových dolů a pracovních táborů. Poletíme? – skupina dobře vypadajících mužů, hrající "original banjo punk future jazz kántry v turbošansonovém duchu".

Band of Heysek -shovel-pickaxe music. Lucie Redlová a její písničky z nevyčerpatelného valmezského podhoubí. Jablko noci – slovenský objev. Půljablkoň – když nemůže kapela celá, pošle půlku. Nejmenší odnož Jablkoně. Garážová kapela Trawerza slibuje punkový večírek se vším všudy – paštika, punk, pivo. Muxx - bývalý Mashy Muxx – legendární brněnská kapela. Rakouští hosté: Pendler. Pamatujete si Scrooge? Werk? Navazujeme na tu nejlepší vídeňskou scénu platformy klingt.org. Trochu elektronické hudby, postrocku a psychedelie. Emotivně dumavé slowcoreové písničkářství Kalle a na závěr Planety - hudba zpoza opony tohoto světa ze stáje Silver Rocket.

Info

Festival nepopulární hudby
Eurotrialog Mikulov 2016
26. - 27. 8. 2016
Mikulov

www.facebook.com/events/158868587813098
www.facebook.com/eurotrialog
www.eurotrialog.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

První ročník Raveyard Festivalu

redakce 28.07.2021

Po vydařeném nultém ročníku se boskovicko-brněnská Mindicted Crew vrací na Panský dvůr Boskovice.

Rock for People Hope odhaluje kompletní program

redakce 28.07.2021

Švédští Mando Diao se dostali do širšího povědomí díky albu Hurricane Bar, pětice představí v Hradci Králové novou desku.

Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco a další

redakce 26.07.2021

Hudebně ozdravná kúra představí v Mariánských Láznách Beatové družstvo, něco něco nebo Nauzea Orchestra.

Respect Festival zahajuje Itamar Borochov Quartet

redakce 26.07.2021

Itamar Borochov čerpá podobně jako Cohen z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci.

Festival Meeting Brno je za dveřmi

redakce 25.07.2021

Festival otevře téma pravdy i ohýbání skutečnosti a nabídne široké spektrum akcí od divadla přes sochařské umění až po večer s ukrajinským jídlem.

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

redakce 25.07.2021

Kdy jste se naposledy cítili šťastní? Jak štěstí hledat a jak ho neztratit? A existuje vlastně štěstí? Letošní ročník festivalu Jinčí čin to ví.

Tauron Nowa Muzyka kompletuje program

redakce 24.07.2021

Organizátoři doplňují program o osm jmen, které uzavírají letošní sestavu a do prodeje přidávají jednodenní vstupenky.

Festival Hviezdne noci spúšťa druhú vlnu predpredaja

redakce 22.07.2021

Príďte do Bytče a vypočujte si elektroniku z Ugandy i magický synth-pop od Bert & Friends alebo deštruovaný folklór z Liptova.

Invalidovna ožije performance artem aneb Performance Crossing

redakce 19.07.2021

Nyní se publiku představí patnáct zahraničních performerů a performerek z celkem dvanácti zemí včetně Kanady, Ukrajiny, Finska či Francie.

Letní filmová škola Uherské Hradiště má denní program

redakce 18.07.2021

Více než tři týdny před začátkem festivalu představuje LFŠ detailní rozpis všech programových položek, kterých je více než 350.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace