Zprávy / Festivalové

Festival nepopulární hudby Eurotrialog má osmnáct

Festival nepopulární hudby Eurotrialog má osmnáct

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.04.2016

Každý ví, že mateřská je všechno, jen ne dovolená. A do toho přijde den, kdy vstanete levou nohou a nic se nedaří. Pohřební kapela, urban folkcore alias lidový crossover. Nezařaditelná a charismatická Lenka Dusilová. Chybět nebudou Už jsme doma, rodinný klenot festivalu, a nebo kapela Schodiště, stále kráčející nahoru po schodišti dolů.

Festival zahájí Furt rovně na pomezí jazzu, chansonu a etnické hudby, protože jestli u nás někdo navazuje na Psí vojáky, jsou to právě oni. Violinna band, zasněná kapela přijede až z Amsterdamu. Žirafáč aka hudebně divadelní one-man show Jardy Nogy (ex UJD). Budoár staré dámy - dravá, vulkanicky činná brněnská kapela, patřící k nejoblíbenějším, Mama Bubo - klasikové nové české vlny, Leto - poctivý tmel, ostré rytmické přechody, linky ukousané, natažené, hravé i s kocovinou ze stáje Silver Rocket. Schrödingerova kočka. O tu jste si nejvíc psali. K nimž stačí uvést, že se zde potkávají muzikanti z kapel Michael's Uncle, Babalet, Krásné nové stroje, Zikkurat, P.S., Tři čutory, V.T. Marvin, Zuby Nehty. Bude to HC terapie?


Sváťa Karásek & Svatopluk - skupinu Svatopluk, která hraje a zpívá v novém hávu výhradně písně a texty Sváti Karáska, založená proto, aby Sváťovy texty mohly v tomto čase promlouvat dál do srdcí všech lidí, i po jeho mozkové příhodě. Sváťa pak zároveň se všemi koncerty podstupuje radostnou rehabilitaci. Mackie Messer Band - trochu ostřejšího klezmeru, Zuby nehty – nejoblíbenější dámská kapela, Laura a její tygři, kteří pokračují v Mikulově s oslavou 30 let. A ti, co zažili jejich koncert v poslední době, hlásí, že jim to šlape, jako nikdy předtím. Kittchen – jedna z hvězd české klubové scény, maskovaný samotář, kterého doplňuje multiinstrumentalista Tomáš Neuwerth. The Prostitutes, přivezou nejsyrovější a nejméně učesaný indie s rozporuplnou atmosféru krušnohorských lesů, luk, uranových dolů a pracovních táborů. Poletíme? – skupina dobře vypadajících mužů, hrající "original banjo punk future jazz kántry v turbošansonovém duchu".

Band of Heysek -shovel-pickaxe music. Lucie Redlová a její písničky z nevyčerpatelného valmezského podhoubí. Jablko noci – slovenský objev. Půljablkoň – když nemůže kapela celá, pošle půlku. Nejmenší odnož Jablkoně. Garážová kapela Trawerza slibuje punkový večírek se vším všudy – paštika, punk, pivo. Muxx - bývalý Mashy Muxx – legendární brněnská kapela. Rakouští hosté: Pendler. Pamatujete si Scrooge? Werk? Navazujeme na tu nejlepší vídeňskou scénu platformy klingt.org. Trochu elektronické hudby, postrocku a psychedelie. Emotivně dumavé slowcoreové písničkářství Kalle a na závěr Planety - hudba zpoza opony tohoto světa ze stáje Silver Rocket.

Info

Festival nepopulární hudby
Eurotrialog Mikulov 2016
26. - 27. 8. 2016
Mikulov

www.facebook.com/events/158868587813098
www.facebook.com/eurotrialog
www.eurotrialog.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Před Beckem Tata Bojs

redakce 19.05.2022

Beckovi i Tata Bojs je v první řadě blízká hra s prvky těch nejroztodivnějších hudebních žánrů a absence jakýchkoli zábran v jejich mixování.

Mladí ladí jazz od jara do zimy

redakce 17.05.2022

Krátce po velkolepé oslavě Mezinárodního dne jazzu na pražském Karlově náměstí tým pořadatelů festivalu přichystal další pestré koncerty.

Rafael Anton Irisarri přidává druhý koncert v Planetáriu

redakce 15.05.2022

Irisarri a vizuální show na kupoli Planetária? Hned nadvakrát.

Festival MikuLOVE nabídne fúzi Už jsme doma a Hradišťanu

redakce 15.05.2022

Hudebníci obou formací zahrají nově zaranžované skladby z repertoáru Už jsme doma i Hradišťanu, a to v poměru přibližně půl napůl.

Hudební festival UTOpije

redakce 12.05.2022

Nejrůznější hudební styly od postfokloru přes psychedelic-rock po acid-live-drums-techno rozvlní vodní nádrž.

Slunovrat přiváží Truffaze, La Putyku nebo Mawera

redakce 12.05.2022

Světová jména i nové neokoukané tváře, inspirativní přednášky a besedy s řadou osobností, tradičně vytříbená gastronomie včetně několika zbrusu nových překvapení.

Le Guess Who zveřejňuje první jména

redakce 11.05.2022

Vystoupí Abdullah Ibrahim, Animal Collective, clipping., CURL, Low, The Staples Jr. Singers, Ostinato Records a mnoho dalších.

Line-up Pop Messe je kompletní

redakce 11.05.2022

Program druhého ročníku progresivního festivalu Pop Messe nabídne téměř šedesát umělců ze zahraničí a Česka.

Květnové intermezzo Hradeb Samoty

redakce 10.05.2022

Viac ako 25 hudobno-vizuálnych predstavení v žánroch ako dark ambient, drone, industrial, noise, hardcore techno, batcave, rhythmic noise a ďalších.

Rafael Anton Irisarri zakončí Spectaculare v Planetáriu

redakce 10.05.2022

Irisarri zanechal svůj otisk ve většině nejzásadnějších ambientních skladeb uplynulého desetiletí i mimo něj.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace