Zprávy / Festivalové

Festival Propadák čeká již třetí ročník

Festival Propadák čeká již třetí ročník

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.06.2017

V rokli pod věží Milohlídkou na jičínském kopci Čeřovka se v sobotu 10. června uskuteční třetí ročník festivalu Propadák. Ten se zaměřuje na různorodé hudební žánry, ale i na jiné formy nezávislého umění. Tradičně poskytuje prostor pro výtvarná díla, přednášky, poezii nebo divadlo. A ani v letošním roce se tvůrci nebojí kontroverzí. Na svém facebooku si neberou servítky a dělají si legraci z vystupujících kapel i z fanoušků. Hlavní hvězdou letošního ročníku bude rocková formace z Nizozemska Death Alley, u které si přijdou na své zejména fanoušci stoner rocku a úplně prapůvodní podoby heavy metalu.

"V podstatě pořád posouváme dál hranici toho, co lidé vydrží. První rok jsme nečekali nic. Ale odhadujeme, že se přišlo podívat minimálně 500 lidí. Loni byla návštěvnost ještě větší. Přitom jim servírujeme fakt zvláštní kulturní koktejl. Kvalitní kapely, mizerné kapely, nesourodé žánry," uvedl jeden z pořadatelů Propadáku, který si nepřál být jmenován. Dramaturgické veletoče odstartuje ve 13:30 Kyzivátova dechová hudba Libáň. Pozváním tradičního dechového orchestru chtějí tvůrci nalákat konzervativnější část jičínského publika. "Moje babička v životě nepůjde na bigbít. Mladá generace zase nechodí na dechovku. Na Propadáku očekáváme mezigenerační spojení, kde si vnuk dá po obědě pivo se svým dědou pod širým nebem a poslechnou si u toho každý to svoje," vysvětluje pořadatel.


Na hlavní scéně se divákům dále představí řada zajímavých českých klubových kapel. Královéhradečtí surf rockeři The Atavists, mladá naděje tuzemského punku The OXX, pražští psychedeličtí Madhouse Express, broumovská kapela KLUCI kombinující tvrdé kytary s elektronikou a rapem nebo instrumentální progressive hardcorová kapela Mara Jade. I v letošním roce na návštěvníky čeká také druhá, alternativní scéna s přiléhavým názvem "Stage na hovno". V potemnělém stanu naleznou nekonformní atmosféru, koncerty velmi extravagantních kapel, přednášky, autorská čtení a kvalitní čaj. V uplynulých ročnících byly na Propadáku vystavovány obrazy a jiné umělecké instalace. Letos pořadatelé plánují do výtvarné tvorby přizvat návštěvníky festivalu a připravit zde veřejnou výtvarnou dílnu.

Diváci se mohou těšit také na pestřejší nabídku jídla a pití. "Letos jsme chtěli zkusit oslovit více stánkařů s rozmanitější nabídkou. Ne snad proto, že bychom chtěli návštěvníky rozmazlovat. Ale sami si rádi dáme do nosu. Jen na párcích s hořčicí se víkend přežít nedá," uvedl jiný pořadatel festivalu, který si rovněž nepřál být jmenován. "Přestože se akce bude konat za každého počasí, doufáme v pěkný slunečný den. Jednak je lepší mít nohy v suchu, jednak se rád dívám na to, jak nám návštěvníci v průběhu odpoledne rudnou," směje se pořadatel. "Festival je pro všechny zadarmo. Je to dané hlavně tím, že jsme líní oplotit rokli a hlídat to. Tímto děkujeme našim sponzorům a městu Jičín, že nám s festivalem finančně pomáhají," dodal závěrem.

Info

Propadák 2017
10. 6. 2017 13:30
Jičín

www.facebook.com/events/1819577948290769
www.facebook.com/propadak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Boskovice 2021 slibuje kulturní očistu duše

redakce 23.02.2021

V rámci několika hudebních scén se už nyní mohou návštěvníci těšit na řadu zatím převážně českých kapel.

Ji.hlava zve na dokumentární jaro

redakce 22.02.2021

Na jaké snímky se diváci mohou těšit? Třeba na nejlepší český dokument loňské Ji.hlavy: Novou šichtu režiséra Jindřicha Andrše.

Dvacátý ročník Exit festivalu v červenci

redakce 04.02.2021

Hlavním důvodem k optimismu je rychlost vakcinace v Srbsku, které je v současné době třetí v Evropě a sedmé na světě v úrovni proočkovanosti obyvatelstva.

Blues Alive vyhlašují další ročník soutěže Blues Aperitiv

redakce 28.01.2021

Šanci podívat se na festival získá rovněž ten, která dostane nejvíce hlasů od publika.

Scandi 2021 proběhne online ve virtuálním kinosále

redakce 17.01.2021

Rodinná oslava, Chlast, Rytíři spravedlnosti a další veselé filmy na každý den, ovšem jen pokud bude leden.

Eurosonic Noorderslag 2021 na Spotify

su 11.01.2021

Štěstí v neštěstí, znáte to. Přehlídku mladých talentů si můžete tedy pustit i doma za stránkách festivalu.

Festival Eurosonic Noorderslag se blíží

redakce 07.01.2021

Umělci měli tento rok málo šancí se představit, online festival je tedy alespoň jednou z nich.

Festival otrlého diváka uvede dvoják s dabingem

redakce 06.01.2021

Dvojitá dávka audiovizuální zoufalosti v double feature, kde se řemeslná inkompetence překlápí do inkontinence tvůrčí nesoudnosti.

Brutal Assault 2021 rozšiřuje sestavu

redakce 05.01.2021

A jde opravdu o várku, protože nových kapel do sestavy festivalu máme hned dvacet a pokrývají celé spektrum žánrů.

Rock for People do herního prostředí

redakce 05.01.2021

Fanoušci se budou moci projít po festivalovém areálu, zazpívat si s českými i zahraničními kapelami, zatančit si v kotli pod pódiem, prohlédnout si partnerské zóny nebo nabídku stánkařů.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace