Zprávy / Festivalové

Festival Propadák čeká již třetí ročník

Festival Propadák čeká již třetí ročník

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.06.2017

V rokli pod věží Milohlídkou na jičínském kopci Čeřovka se v sobotu 10. června uskuteční třetí ročník festivalu Propadák. Ten se zaměřuje na různorodé hudební žánry, ale i na jiné formy nezávislého umění. Tradičně poskytuje prostor pro výtvarná díla, přednášky, poezii nebo divadlo. A ani v letošním roce se tvůrci nebojí kontroverzí. Na svém facebooku si neberou servítky a dělají si legraci z vystupujících kapel i z fanoušků. Hlavní hvězdou letošního ročníku bude rocková formace z Nizozemska Death Alley, u které si přijdou na své zejména fanoušci stoner rocku a úplně prapůvodní podoby heavy metalu.

"V podstatě pořád posouváme dál hranici toho, co lidé vydrží. První rok jsme nečekali nic. Ale odhadujeme, že se přišlo podívat minimálně 500 lidí. Loni byla návštěvnost ještě větší. Přitom jim servírujeme fakt zvláštní kulturní koktejl. Kvalitní kapely, mizerné kapely, nesourodé žánry," uvedl jeden z pořadatelů Propadáku, který si nepřál být jmenován. Dramaturgické veletoče odstartuje ve 13:30 Kyzivátova dechová hudba Libáň. Pozváním tradičního dechového orchestru chtějí tvůrci nalákat konzervativnější část jičínského publika. "Moje babička v životě nepůjde na bigbít. Mladá generace zase nechodí na dechovku. Na Propadáku očekáváme mezigenerační spojení, kde si vnuk dá po obědě pivo se svým dědou pod širým nebem a poslechnou si u toho každý to svoje," vysvětluje pořadatel.


Na hlavní scéně se divákům dále představí řada zajímavých českých klubových kapel. Královéhradečtí surf rockeři The Atavists, mladá naděje tuzemského punku The OXX, pražští psychedeličtí Madhouse Express, broumovská kapela KLUCI kombinující tvrdé kytary s elektronikou a rapem nebo instrumentální progressive hardcorová kapela Mara Jade. I v letošním roce na návštěvníky čeká také druhá, alternativní scéna s přiléhavým názvem "Stage na hovno". V potemnělém stanu naleznou nekonformní atmosféru, koncerty velmi extravagantních kapel, přednášky, autorská čtení a kvalitní čaj. V uplynulých ročnících byly na Propadáku vystavovány obrazy a jiné umělecké instalace. Letos pořadatelé plánují do výtvarné tvorby přizvat návštěvníky festivalu a připravit zde veřejnou výtvarnou dílnu.

Diváci se mohou těšit také na pestřejší nabídku jídla a pití. "Letos jsme chtěli zkusit oslovit více stánkařů s rozmanitější nabídkou. Ne snad proto, že bychom chtěli návštěvníky rozmazlovat. Ale sami si rádi dáme do nosu. Jen na párcích s hořčicí se víkend přežít nedá," uvedl jiný pořadatel festivalu, který si rovněž nepřál být jmenován. "Přestože se akce bude konat za každého počasí, doufáme v pěkný slunečný den. Jednak je lepší mít nohy v suchu, jednak se rád dívám na to, jak nám návštěvníci v průběhu odpoledne rudnou," směje se pořadatel. "Festival je pro všechny zadarmo. Je to dané hlavně tím, že jsme líní oplotit rokli a hlídat to. Tímto děkujeme našim sponzorům a městu Jičín, že nám s festivalem finančně pomáhají," dodal závěrem.

Info

Propadák 2017
10. 6. 2017 13:30
Jičín

www.facebook.com/events/1819577948290769
www.facebook.com/propadak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3KinoFest poosmé

redakce 23.10.2021

Zkraje listopadu se bude v Praze konat Mezinárodní filmový festival, zaměřený na středoevropskou kinematografii.

Hradecký slunovrat zahájil konkurz kapel

redakce 22.10.2021

Welcome scéna je skvělou příležitostí pro mladé nadějné a dosud neobjevené talenty všech hudebních žánrů.

Nouvelle Prague zve nejen na diskuze

redakce 21.10.2021

Diskutovat se bude třeba o tom, jak vzniká rapová identita, jaká jsou její pravidla nebo, kdy je na čase identitu změnit.

Jazz On5 s velkými jmény amerického jazzu

redakce 20.10.2021

Největším tahákem festivalu bude bezesporu dvojnásobný držitel ceny Grammy Kurt Elling, proslulý jedinečnou interpretační kombinací robustního swingu a poetického sdělení.

Budapešťský BUSH festival je zpátky

redakce 18.10.2021

Po roční pauze se vrací budapešťský showcase festival BUSH. Zaplní kluby po celé Budapešti vystoupeními těch nejzajímavějších umělců z východní Evropy.

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Groove Brno startuje

redakce 14.10.2021

Festival nabírá letos na intenzitě a proto během necelého jednoho měsíce v Sono centru a Metru vystoupí interpreti z 9 zemí světa.

Mezinárodní festival jazzového piana nabídne recitály hráčů z celého světa

redakce 14.10.2021

Objevná cesta po jazzových klaviaturách pokračuje. Již 26. ročník pražského festivalu bude po sedm večerů hostit klavírní hvězdy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace