Zprávy / Festivalové

Festival Propadák čeká již třetí ročník

Festival Propadák čeká již třetí ročník

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.06.2017

V rokli pod věží Milohlídkou na jičínském kopci Čeřovka se v sobotu 10. června uskuteční třetí ročník festivalu Propadák. Ten se zaměřuje na různorodé hudební žánry, ale i na jiné formy nezávislého umění. Tradičně poskytuje prostor pro výtvarná díla, přednášky, poezii nebo divadlo. A ani v letošním roce se tvůrci nebojí kontroverzí. Na svém facebooku si neberou servítky a dělají si legraci z vystupujících kapel i z fanoušků. Hlavní hvězdou letošního ročníku bude rocková formace z Nizozemska Death Alley, u které si přijdou na své zejména fanoušci stoner rocku a úplně prapůvodní podoby heavy metalu.

"V podstatě pořád posouváme dál hranici toho, co lidé vydrží. První rok jsme nečekali nic. Ale odhadujeme, že se přišlo podívat minimálně 500 lidí. Loni byla návštěvnost ještě větší. Přitom jim servírujeme fakt zvláštní kulturní koktejl. Kvalitní kapely, mizerné kapely, nesourodé žánry," uvedl jeden z pořadatelů Propadáku, který si nepřál být jmenován. Dramaturgické veletoče odstartuje ve 13:30 Kyzivátova dechová hudba Libáň. Pozváním tradičního dechového orchestru chtějí tvůrci nalákat konzervativnější část jičínského publika. "Moje babička v životě nepůjde na bigbít. Mladá generace zase nechodí na dechovku. Na Propadáku očekáváme mezigenerační spojení, kde si vnuk dá po obědě pivo se svým dědou pod širým nebem a poslechnou si u toho každý to svoje," vysvětluje pořadatel.


Na hlavní scéně se divákům dále představí řada zajímavých českých klubových kapel. Královéhradečtí surf rockeři The Atavists, mladá naděje tuzemského punku The OXX, pražští psychedeličtí Madhouse Express, broumovská kapela KLUCI kombinující tvrdé kytary s elektronikou a rapem nebo instrumentální progressive hardcorová kapela Mara Jade. I v letošním roce na návštěvníky čeká také druhá, alternativní scéna s přiléhavým názvem "Stage na hovno". V potemnělém stanu naleznou nekonformní atmosféru, koncerty velmi extravagantních kapel, přednášky, autorská čtení a kvalitní čaj. V uplynulých ročnících byly na Propadáku vystavovány obrazy a jiné umělecké instalace. Letos pořadatelé plánují do výtvarné tvorby přizvat návštěvníky festivalu a připravit zde veřejnou výtvarnou dílnu.

Diváci se mohou těšit také na pestřejší nabídku jídla a pití. "Letos jsme chtěli zkusit oslovit více stánkařů s rozmanitější nabídkou. Ne snad proto, že bychom chtěli návštěvníky rozmazlovat. Ale sami si rádi dáme do nosu. Jen na párcích s hořčicí se víkend přežít nedá," uvedl jiný pořadatel festivalu, který si rovněž nepřál být jmenován. "Přestože se akce bude konat za každého počasí, doufáme v pěkný slunečný den. Jednak je lepší mít nohy v suchu, jednak se rád dívám na to, jak nám návštěvníci v průběhu odpoledne rudnou," směje se pořadatel. "Festival je pro všechny zadarmo. Je to dané hlavně tím, že jsme líní oplotit rokli a hlídat to. Tímto děkujeme našim sponzorům a městu Jičín, že nám s festivalem finančně pomáhají," dodal závěrem.

Info

Propadák 2017
10. 6. 2017 13:30
Jičín

www.facebook.com/events/1819577948290769
www.facebook.com/propadak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Inovativní stage na Rock for People Hope

redakce 03.08.2021

Mezi chystaná témata patří i obnovitelné energie a energetická soběstačnost, k níž vodíkové pohony jako H2Base zásadně přispívají.

Divadelní a taneční Bazaar Festival provokuje k akci

redakce 02.08.2021

Jak umělci ze střední a východní Evropy reflektují problematiku životního prostředí a klimatických změn ve svých společnostech?

Festival Banát se blíží

redakce 02.08.2021

Jeden z nejdelších českých vlaků opět jede podpořit krajany v Rumunsku.

Letní filmová škola vyvrcholí premiérou filmu Zprávy

redakce 01.08.2021

Dramatický příběh natočený podle skutečných události se odehrává v roce 1944, kdy z koncentračního tábora v Osvětimi uprchnou dva vězni.

Mezipatra ovládnou Kasárna Karlín

redakce 31.07.2021

Queer filmový festival Mezipatra uvede během festivalu Prague Pride program pod názvem Identita ve městě.

O víkendu začínají Knižní lázně

redakce 29.07.2021

Knižní lázně nabídnou jarmark s kvalitními knihami, Anna Polívková a Jaroslav Rudiš poukáží na nutnost péče o duševní zdraví.

Lunchmeat přiveze Lyru Pramuk nebo Helenu Hauff

redakce 28.07.2021

Festival odhaluje line-up a vzkazuje: We see you dancin‘!

První ročník Raveyard Festivalu

redakce 28.07.2021

Po vydařeném nultém ročníku se boskovicko-brněnská Mindicted Crew vrací na Panský dvůr Boskovice.

Rock for People Hope odhaluje kompletní program

redakce 28.07.2021

Švédští Mando Diao se dostali do širšího povědomí díky albu Hurricane Bar, pětice představí v Hradci Králové novou desku.

Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco a další

redakce 26.07.2021

Hudebně ozdravná kúra představí v Mariánských Láznách Beatové družstvo, něco něco nebo Nauzea Orchestra.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace