Zprávy / Festivalové

Festival proti násiliu

Festival proti násiliu

redakce | Zprávy / Festivalové | 15.11.2022

Festival proti násiliu prinesie 17. novembra spojenie štyroch podujatí v centre Bratislavy. Koncert Pre všímavých, Biela vrana, Stredoeurópske fórum i koncerty v klube Fuga totiž spája spoločná myšlienka – okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Stredoeurópske Fórum je medzinárodné podujatie organizované neziskovou organizáciou Projekt Fórum a Nadáciou Milana Simečku. Cieľom je propagovať hodnoty demokracie, ľudských práv, tolerancie a solidarity. V debate o ľudskej dôstojnosti, o strate rozumu a strate citu, o Ukrajine, ale aj o Československu sa stretnú Martin C. Putna, Oksana Zabužko a ďalší výnimoční hostia. Program tohtoročného Koncertu pre všímavých vznikol ako spoločný projekt festivalov Pohoda a Konvergencie a viaceré spojenia prinesie aj na samotnom pódiu na Námestí SNP. Vystoupí Vec, Tono S ft. Zuzana Mikulcová, SKO + Jana Kirschner + Michal Kaščák, Bez ladu a skladu, Chalani z chatrče, Para, Alina Pash z Ukrajiny a další.

Už pätnástykrát udelia ocenenie Biela vrana za občiansku statočnosť – tentokrát pod titulom „Obstáť v historických chvíľach“. Odovzdajú ho Bystriny v spolupráci so Slovenským národným divadlom v Sále opery a baletu 17. novembra 2022. Moderátori Juraj Kemka a Martin Staňo okrem laureátov ocenenia privítajú na pódiu aj viacerých účinkujúcich – Janu Kirschner, Valeriiu Kuts, Annu Makarovu, Annu Prokopenko, Olenu Chuyko a Lernika Khachatriana. Paralelne s Bielou vranou bude program v bratislavskom klube Fuga. Na úvod zahrá alternatívna kapela Drť s novým projektom s Fedorom Gálom. Po nich prídu na rad Ukrajinci VOVK (post-metal/progstoner). Program zavŕši legendárne ukrajinské trio Stoned Jesus.

Info

Festival proti násiliu
17. 11. 2022
Bratislava, Slovensko
Fb akce

foto © Bart Heemskerk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Colour Meeting bude mít narozeniny, oznamuje první vystupující

redakce 30.01.2023

V Poličce se představí Daniel Herskedal, Maria Mazzotta, Kittchen, Jana Vébrová nebo Holy Fanda & The Reverends.

Ment oznamuje nová jména

redakce 29.01.2023

Devátý ročník festivalu MENT se uskuteční na více než patnácti koncertních a konferenčních místech v Lublani.

Hradby samoty proběhnou v Jablonici

redakce 26.01.2023

Festival se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Scandi představuje hosty

redakce 18.01.2023

Jedineční tvůrci skandinávské kinematografie v jednom týdnu na jednom místě.

Blues Alive vyhlašuje soutěž Blues Aperitiv

redakce 15.01.2023

Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive 2023.

Festival Vivat Vila se spojil se Světadílem

redakce 07.01.2023

Festival se jako každý rok zaměří na špičku tuzemské alternativní hudební scény. Např. kapelám Kalle, Berlin Manson, Frau Zwei nebo všetuly{sfinx}.

Niall Horan a Jacob Collier na Colours of Ostrava

redakce 04.01.2023

Festival Colours of Ostrava se dostal mezi deset nejlepších velkých evropských festivalů v anketě European Festival Awards 2022.

Jamie xx na Pohodě

redakce 03.01.2023

Okrem neho vystúpia aj Sofi Tukker, Sampa the Great, Dry Cleaning a ďalšie.

M83 zahrají na Metronome Prague

redakce 31.12.2022

Praha se může těšit na kapelu hudebního megalomana Anthonyho Gonzaleze a jeho zvukovou tsunami složenou ze syntezátorů, kytar, vokálů a epických refrénů.

Filmový nový rok otevře festival Írán:ci

redakce 23.12.2022

Festival přinese ta nejlepší díla íránských filmařů, kteří jsou ve vězení nebo v exilu, a výběr nejlepších snímků, které byly v Íránu poslední tři desetiletí zakázané.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace