Zprávy / Festivalové

Festival Rosnička nabídne na konci června i zahraniční jména

Festival Rosnička nabídne na konci června i zahraniční jména

redakce | Zprávy / Festivalové | 15.06.2022

Svitavský hudební festival současnosti, který každým rokem láká více a více “přespolních” návštěvníků, se letos uskuteční už 24. a 25. června 2022. Vrací se tak do svého původního, předkoronového termínu. Okolí rybníku Rosnička se po dvanácté promění v přehlídku současné elektronické muziky. Festival Rosnička 2022 uvede celkem 30 hudebních projektů převážně klubové, taneční elektroniky. Velký prostor je věnován zcela neznámým a novým jménům a tak není divu, že pohled na line-up je pro většinu lidí velkou neznámou. Právě Rosnička je pro mnohé vystupující první větší zkušeností na velkém pódiu.

Dramaturgie je postavena kolem různých fúzí techna, electra, post-club a new-clubové hudby, i čistě experimentálních umělců. K vidění ale budou i kapelové koncerty a opět si své místo obhájil i rap. Největším písmem je na plakátu legendární tuzemské rapové duo Hugo Toxxx a James Cole pod značkou Supercrooo, polsko-německý techno projekt Morskie Oko, jehož členy jsou Olivia, Chino a Steffen Bennemann a belgicko-italští Front de Cadeaux, kteří i přes to, že hrají techno, horko-těžko překročí hranici 100bpm.

Horní index značící zahraničí účast najdeme i u post-club umělce Bungalovva z Argentiny. Ten vystoupí v unikátním společném live setu s Oliverem Torrem. Dále u zpěvačky Dani Cosmic z Belgie, techno producenta Unda z Barcelony, u Rakušanů Austrian Apparel nebo polské djky Young Majli. Ze Slovenska dorazí Isama Zing, SJ Yellow a techno punkoví Berlin Manson. Z lokální scény do Svitav dorazí například Ethno Service, již zmíněný Oliver Torr, popová zpěvačka Aiko, pražský boyband Dukla, šéf rapového Ty Nikdy labelu Idea a mnoho dalších.

Info

Rosnička 2022
24.-25. 6. 2022 19:00
Svitavy
web festivalu

foto © se svolením Rosničky

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Batch a třináct brněnských klubů

redakce 15.08.2022

Batch si klade za cíl poukázat na živost brněnské kulturní sféry, bohatou hudební historii a současnost i důležitost společného hlasu aktérů na klubové scéně.

Jazz Goes to Town ohlašuje další edici

redakce 15.08.2022

Můžete se těšit na osm českých premiér, z toho jednu světovou, a to skladbu Songs legendárního skladatele a trumpetisty Michaela Mantlera.

Breathe festival už po ôsmy raz

redakce 14.08.2022

Organizátori Breathe festivalu počas roka realizujú klubové parties v prešovskom Wave, ale aj vo vzdialenejšej Prahe.

Na Salaši podruhé

redakce 13.08.2022

Hudební program, japonská kaligrafie, umělecká realizace, dobré jídlo a pití, to jsou body kulturního dne v nezaměnitelném prostoru poblíž Tvarožné Lhoty.

Druhý ročník Raveyard Festivalu

redakce 12.08.2022

Tentokrát se můžete těšit na světová drum’n’bassová jména, ale také na špičky tuzemské rapové scény nebo novou experimentální stage.

Festival Metal!!! přiveze Napalm Death

redakce 11.08.2022

Českou scénu zastupují i brněnští deathmetaloví Vanguard, Refore, jejichž koncerty bývají hodně našlapané nebo See You in Hell.

Na Arctangent dorazí Opeth, Cult of Luna a další

redakce 10.08.2022

Milovníci mathrockových rytmů a anglického bláta se mohou těšit na Lightning Bolt, A. A. Williams, Emmu Ruth Rundle, Mono, Zeal and Ardor, Godlfesh, Amenra a další.

Polský Fest Festival je za rohem

redakce 09.08.2022

Letos se na devíti hlavních scénách a v dalších zónách představí přes 200 umělců z celého světa.

Ugandský festival Nyege Nyege zveřejňuje lineup

redakce 09.08.2022

Na festivalu se předství mimojiné ghansko-nigerijská zpěvačka Adomaa, keňská popová hvězda Kabeaushé a nigerijská rapperka MC Aunty Rayzor.

Mezipatra opět na Prague Pride

redakce 07.08.2022

Polské drama Strachy v nás z prostředí katolického venkova, diskuze o asexualitě nebo pubquiz. Mezipatra přinášejí na Prague Pride bohatý doprovodný program.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace