Zprávy / Pozvánky

Festival Spectaculare: doprovodný program - film

Festival Spectaculare: doprovodný program - film

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.01.2014

Festival Spectaculare, jak zní název nové přehlídky, od 20. do 31. ledna představí během šesti večerů na Nové scéně Národního divadla, v Paláci Akropolis, Centru současného umění DOX a ve Studiu Hrdinů – Veletržním paláci přední jména současné hudební scény, jako například Jon Hopkins, který spolupracoval s Coldplay či Brianem Enem, dále Nils Frahm, Fennesz, Hauschka či Samuli Kosminen. Součástí programu se stanou také představení belgického tanečního souboru Mossoux-Bonté nebo domácích Tantehorse, kteří se spojí s dark-jazzovým německým kvartetem Bohren & Der Club of Gore. Nabídku doplní projekce filmů v Biu Oko, tady souřadnice a krátké anotace:

Supersilent 7
22/01/2014 18:00, Bio Oko
Supersilent 7 je filmem zachycujícím koncert norské kapely Supersilent z Osla ze srpna 2004. Kapela Supersilent vždy kompletně improvizuje, někdy hodně hlučně, někdy hodně tiše a étericky, ale vždy nádherně. Film byl natočen na 16 mm černobílý film, zvuková složka filmu si dopřála Dolby Digital. Koncert byl oceněn norskými recenzemi maximálním počtem hvězdiček.

Einstürzende Neubauten: Halber Mensch
22/01/2014 20:30, Bio Oko
Dokumentární film od kultovního japonského režiséra Ishiiho o japonské tour německé undergroundové kapely Einsturzende Neubauten z roku 1985. Jméno filmu odkazuje na stejnojmennou desku. Bezmála hodinový film sleduje koncertní vystoupení, ale i performance kapely ve starých železárnách určených k demolici. Vybrané písně jsou představeny originálním klipem s japonskými tanečníky stylu butó.

Steve Roach: Time of the Earth
22/01/2014 22:00, Bio Oko
Čas Země je unikátní audiovizuální odyseou do světa Steva Roache, specialisty na atmosferické hudební plochy. Čas Země je vizuální básní k hudbě mistra změněných stavů vědomí docílených hudbou. Čas Země jsou tři roky natáčení na nejodlehlejších místech amerického západu, mimořádné atmosferické jevy, turbulentní mrakové formace, sluncem zalité kaňony, impozantní skály a ohlušující ozvěny doby stvoření Země.

Dead Can Dance: Towards the Within
26/01/2014 18:00, Bio Oko
Po té, co se hudba Dead Can Dance objevila ve filmu Baraka (1992), dvojice Lisa Gerrard a Brendan Perry se proslavila po celém světě. Dokument Směrem do nitra sleduje dvojici na jejich americkém koncertu v Santa Monice, kde koncertní záběry střídají rozhovory odhalující pozadí tvorby. Lisa Gerrard a Brendan Perry popisují své hudební vlivy, jejich lásku k nezvyklým hudebním nástrojům a odlišný přístup ke zpěvu a textům.

Sigur rós: Inni
26/01/2014 20:30, Bio Oko
K impresionistickému post-rocku nejslavnější islandské kapely našli tvůrci přiléhavý vizuální styl. Snímek Inni se přes detail obrací dovnitř, k alchymii živé souhry i k prožitku naslouchání. Původně se filmovalo na formát HD Digital, poté byl materiál převeden na klasický celuloid (16mm), byl znovu promítán a zase snímán. Celý film pozorně sestříhal Nick Fenton, který se rozhodl narušit plynutí nečekanými archivními záběry včetně interview z doby před průlomem kapely, z konce 20. století. (Zdroj MFFKV)

Info

Festival Spectaculare - doprovodný filmový program
Bio Oko, Praha

vstupné: 110 Kč za projekci nebo 500 Kč za všech 5 projekcí
Rezervovat vstupenky je možné online na www.biooko.net, telefonicky každý všední den Po–Pá 10–17 h na čísle +420 608 33 00 88 nebo v pokladně, která je otevřena denně 17–21 h či vždy půl hodiny před představením.

www.palacakropolis.cz/spectaculare/28479?no=72

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Písničkář Kevin Morby poprvé v Praze

redakce 18.10.2019

Spirituální písně pro světský věk. Kevin Morby, tradiční, o nadčasovost usilující americký písničkář, poprvé v Praze.

Floex poprvé naživo představí hudbu z Machinaria

redakce 18.10.2019

Albu Machinarium Remixed, na němž hudbě Floexe k oblíbené počítačové hře Machinarium vdechli nový život Orbital nebo 65daysofstatic, bude uvedeno i živě.

Čecho-Američan Ondřej Pivec tu zahraje v říjnu. Tour.

redakce 17.10.2019

Jeden z mála českých držitelů Grammy, hudebník a producent Ondřej Pivec, se v rámci svých cest zastaví i v České republice na několik koncertů v druhé polovině října.

Van der Graaf Generator vystoupí v Praze

redakce 17.10.2019

Po úspěšném koncertu Nicka Masona letos v červenci přiváží agentura 10:15 Entertainment další z anglických legend.

Hitparáda Startér se vrací pro další hudební talenty s novou porotou

redakce 17.10.2019

Pořad, který už od roku 2008 pomáhá domácím hudebníkům prorazit na scéně, oslaví novou soutěžní sezónu s videosinglem.

Křest nové desky Rouilleux

redakce 16.10.2019

Jediný koncert v Praze k albu Lycanthropic Sounds, které vyšlo jako vinyl na Letmo Productions.

Další klubová noc Proces

redakce 16.10.2019

Pozvání na Proces přijali Belief Defect, Zavaloka, Layne. Doplní je místní projekty.

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba

redakce 15.10.2019

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba do broumovského Soulkostela uprostřed lesů. Akusticky zahrají i v listopadu v Praze před TaxiWars.

Thom Yorke v Praze i na Pohodě

redakce 15.10.2019

Thom Yorke přiveze do pražského Fora Karlín a na slovenský festival Pohoda svůj projekt Tomorrow's Modern Boxes.

Kabinet Múz odhaluje svůj podzimní jídelníček

redakce 15.10.2019

Psychedelií zahalený pop s lyrickým dívčím vokálem a bluesovým příběhem i mnoho dalších stylů pro letošní podzim.