Zprávy / Festivalové

Festival Všudybud otevře 14. ročník

Festival Všudybud otevře 14. ročník

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.05.2018

Ve dnech 8. a 9. června 2018 proběhne v malebném prostředí vodního hradu Lipý 14. ročník českolipského hudebního festivalu Všudybud. Na 3 scénách vystoupí více než 40 účinkujících a jako každý rok se jedná o pestrou směs hostů z různých koutů Česka i Slovenska, a toho nejlepšího, co nabízí českolipská hudební scéna.

Návštěvníci se mohou těšit například na Minus123minut, kteří se minulý rok vrátili na pódia. Mohou prožít chvíle bezbřehé melancholie s projektem Zvíře jménem podzim, nebo se oddat psychedelické jízdě s Please The Trees. Představí se také objev slovenské hudební scény NVMERI, dřevní hudba je zastoupena Helemese a Circus Brothers, tančit se bude na Killiekrankie.


"Nepřestává nás bavit dělat festival, který je žánrově rozkročený od blues po experimentální rap. Nám to smysl dává," začíná hlavní dramaturg festivalu Jiří Gottlieber. "Snažíme se scénu sledovat a vozit to nejzajímavější. Letos nás oslovili např. 1flfsoap svojí kombinací živýho hraní a smyčkování, nebo třeba projekt Matka. Každopádně nedílnou součástí programu jsou i českolipské kapely, kterých se u nás rodí furt poměrně velké množství. Bez nich by Všudybud nikdy nebyl."

Info

Všudybud 2018
8. - 9. 6. 2018
vodní hrad Lipý, Česká Lípa
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Comet Is Coming na Pohode 2021

redakce 20.09.2020

Aké zvuky zostanú po totálnej zvukovej deštrukcii? Kto povedie tých, čo prežili do nových sonických svetov? Kto zmapuje nové hranice?

Festival Ostrava Kamera Oko nabídne dvě vize budoucnosti

redakce 19.09.2020

Diváci se mohou těšit na unikátní audiovizuální noc, projekci letního kina ve Vítkovicích i pásmo soutěžních snímků, které bude akcentovat země výrazně zasažené epidemií.

Festival Struny podzimu staví plovoucí scénu

redakce 17.09.2020

Dramaturgie festivalu se opírá o impulzy napříč hudebními obdobími a žánry a zprostředkovává svému publiku unikátní, intimní zážitky na různorodých festivalových scénách v Praze.

Ji.hlava letos: podněcující, inspirující, živá!

redakce 16.09.2020

Letošní ročník Ji.hlavy začíná za šest týdnů, ale už teď je jasné, že bude jiný než ty předchozí.

Tábor meets Unijazz

redakce 11.09.2020

Můžete se těšit na jednodenní festival umělců, projektů a hudebníků z Tábora. Nebude chybět ani tiskařský workshop, hlasová dílna a další aktivity.

Jazzanova vs. Electro Deluxe. V Brně.

redakce 11.09.2020

Za více než třináct let existence vnesla Jazzanova do klubové hudby eleganci a precizní muzikálnost, z ní si naopak vypůjčili citlivost pro taneční rytmy.

Noc divadel se letos zaměří na udržitelnost

redakce 11.09.2020

Více než polovina respondentů odpověděla, že si aktivně uvědomují naléhavost ekologických otázek a snaží se zmírňovat environmentální dopady své činnosti.

Beseda u Bigbítu bude mít dvoudenní zimní edici

redakce 10.09.2020

Mezi prvními potvrzenými jmény Besedy u Bigbítu Winter Edition jsou Katarzia, Viah, Palma, sinks, Severní nástupiště a Tamara.

Mezinárodní festival krátkých filmů v Brně

redakce 08.09.2020

Jeden z nejstarších filmových festivalů v České republice nese podtitul Uprostřed ničeho / The Middle of Nowhere. Brno16.

Alternativa oznamuje poslední jména v čele s Holly Herndon

redakce 07.09.2020

Oceňovaná americká producentka pracující s umělou inteligencí v Česku vystoupí vůbec poprvé s oceňovaným albem a show Proto.