Zprávy / Festivalové

Festival YouTopia hledá nejlepší slovenský videoklip

Festival YouTopia hledá nejlepší slovenský videoklip

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.07.2022

Počas festivalu YouTopia sa v koncom septembra v Trnave bude po tretíkrát odovzdávať ocenenie pre Najlepší slovenský videoklip. Do súťaže sa môžu autori videoklipov prihlásiť do 22. augusta.

Je čas popri hudobných cenách vyzdvihnúť aj to najlepšie, čo vzniká na slovenskej videoklipovej scéne. Cena pre najlepší slovenský videoklip sa na festivale digitálnej kultúry YouTopia udeľuje od roku 2020. Prihlásiť sa môže každý, kto je občanom Slovenskej republiky alebo tu pôsobí. Stačí, aby bol videoklip pre slovenského interpreta zverejnený na akejkoľvek streamovacej platforme v čase od 1. júla 2021 do 30. júna 2022. O víťazovi súťaže v tomto ročníku rozhodne päťčlenná porota, do ktorej si zasadne aj víťazka minuloročnej súťaže, režisérka Jay Walker. Po druhýkrát do poroty zasadne animátor a režisér Andrej Kolenčík a oblasť hudobného priemyslu zastúpi tentoraz Michal Berezňák, šéf LALA Slovak Music Export. Scenáristku Ivanu Sujovú mnohí určite poznajú ako výkonnú a programovú šéfku festivalu animovaného filmu Fest Anča a päticu uzatvára Filip Kováč, ktorý ma za sebou nielen skúsenosti z práce v hudobných vydavateľstvách, ale aj ako organizátor vlastných hudobno-vizuálnych podujatí.

Festival YouTopia vznikol v roku 2019 na pôde trnavského kultúrneho centra Malý Berlín. Prináša to najlepšie a najpozoruhodnejšie zo sveta internetu. Tematické workshopy, koncerty známych mien najmä z rapovej, trapovej a elektronickej scény, diskusie s autormi virálnych klipov a videoremixov či prednášky o aktuálnych internetových javoch. YouTopia navyše presúva obľúbené videoklipy z displejov mobilov a počítačov na veľké plátno, aby ste si ich mohli vychutnať ako v kine.

Info

YouTopia
web festivalu

foto © se svolením festivalu YouTopia

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace