Zprávy / Festivalové

Festival Zámostí znovu opanuje Třebíč

Festival Zámostí znovu opanuje Třebíč

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.04.2017

To, že do Třebíče zavítalo jaro, není jediná dobrá zpráva těchto dní. Tou další může být prostý pocit, že legendární Zámostí se blíží. Třebíčská Podzámecká Niva, Židovská čtvrť a vlastně celé město už za dva měsíce (jak jinak než první červnový víkend) ožijí tak, jak žádné jiné dny v roce. Jedenadvacátý ročník kulturního festivalu také letos nabídne jak staré známé a oblíbené tváře, tak neohrané a zajímavé kapely. Vstupenky na Zámostí si nyní můžete zakoupit za pouhých 250 korun.

Letošní Zámostí má v kalendáři zakroužkované datum 2. a 3. června, jako vždy pátek a sobotu. Vstupenky na víkend plný dobré hudby, zábavy a přátel (protož na Zámostí chodí v Třebíči prostě každý), seženete do konce března za 250 korun. "Lístky jsou k dostání v hudebninách u Mijoviče na Karlově náměstí a v Kapucínu. Pro přespolní nebo pro ty, kteří raději volí pohodlnější variantu je jasná volba nákup online na našem webu zamosti.cz A jako lístky pořád jedeme textilní pásky," láká David Šťastný z organizačního týmu. Prodej lístků není jediné, co si můžete na e-shopu Zámostí koupit, v plánu je třeba prodej triček navržených a vyrobených v Třebíči.


Ten, kdo si koupí vstupenku, se kromě programu na Podzámecké Nivě může těšit na spoustu dalšího. S páskou Zámostí na ruce budou moci lidé do divadla, na výstavy (jedna se připravuje na zámku) nebo na městskou věž, chybět nebude ani oblíbené Zámostí v modrém. Zámostí se totiž od většiny festivalů liší tím, že nezůstává uzavřené na jednom místě, ale hudbou, uměním, performery či vizuálními efekty na dva dny a dvě noci oživí nejkrásnější část Třebíče. "Bude toho vážně hodně, takže jen ve zkratce – nebudou chybět muzikanti v ulicích koncert a workshopy v Synagoze nebo básnění v ulicích. Všechno bych nerad dopředu prozrazoval, je dobré nechat se překvapit a pak si to o to víc užít," usmívá se Milan Žížal Maxa, další z členů organizačního týmu.


Zámostí je nicméně stále hodně o hudbě. Na co se můžete těšit? "Vznik programu na Zámostí je pro nás všechny každoročně takové malé dobrodružství, a ani letos to nebylo jinak. Vždycky se do Třebíče snažíme přivést kapely, které nás baví, a doufáme, že budou bavit i naše návštěvníky. Z mého pohledu se Zámostí letos vrátilo k takové klasice. Já se budu těšit na Buty, Houpací koně, Mišíka, Jiřího Schmitzera a hlavně na minus123minut, z těch novějších na Mydy Rabycad, Lazer Viking / Sabreheart nebo Manon Meurt. Už jen z toho výčtu si myslím, že to bude zase veliký," je přesvědčený Radek Šejk Nezval, jenž je zodpovědný za dramaturgii festivalu.

Kromě už zmíněných kapel do Třebíče přijedou kladenští Zrní, tedy kapela, která plní sály po celé zemi a začíná pokukovat po zahraničí. Publiku se představí také třebíčští Zouváci boží a chybět samozřejmě nebude ani taneční stan, letos pod patronací labelu TyNikdy. A na závěr vyznání, které pětice organizátorů vyvěsila na webové stránky poté, co Zámostí potřetí v řadě získalo ocenění města Třebíči za nejlepší projekt v rámci grantového projektu Zdravé město Třebíč: Kultura - "Znamená to pro nás hodně a zároveň nás to motivuje do dalších let. Je to přijemnej pocit, kterej nepřebije ani skvělej raut na závěru předávací akce. Takže díky vám všem, že nás podporujete. Bez vás bysme si ty rauty nemohli dávat. Díky!"

Info

Zámostí 2017
2. - 4. 6. 2017
Třebíč

www.facebook.com/events/1363225670354612
www.facebook.com/Zamosti

Foto © Photo Diego

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Žižkovská Noc oslaví deset let

redakce 16.10.2019

Nadcházející desátý ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Nejen svým doprovodným programem.

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.

Jazz Goes to Town už za dva týdny

redakce 27.09.2019

Hudebníci ze čtyř kontinentů a dvaceti zemí světa. Tuzemské hvězdy i české premiéry zahraničních umělců. Jazz jde městem.