Zprávy / Festivalové

Festival Zámostí znovu opanuje Třebíč

Festival Zámostí znovu opanuje Třebíč

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.04.2017

To, že do Třebíče zavítalo jaro, není jediná dobrá zpráva těchto dní. Tou další může být prostý pocit, že legendární Zámostí se blíží. Třebíčská Podzámecká Niva, Židovská čtvrť a vlastně celé město už za dva měsíce (jak jinak než první červnový víkend) ožijí tak, jak žádné jiné dny v roce. Jedenadvacátý ročník kulturního festivalu také letos nabídne jak staré známé a oblíbené tváře, tak neohrané a zajímavé kapely. Vstupenky na Zámostí si nyní můžete zakoupit za pouhých 250 korun.

Letošní Zámostí má v kalendáři zakroužkované datum 2. a 3. června, jako vždy pátek a sobotu. Vstupenky na víkend plný dobré hudby, zábavy a přátel (protož na Zámostí chodí v Třebíči prostě každý), seženete do konce března za 250 korun. "Lístky jsou k dostání v hudebninách u Mijoviče na Karlově náměstí a v Kapucínu. Pro přespolní nebo pro ty, kteří raději volí pohodlnější variantu je jasná volba nákup online na našem webu zamosti.cz A jako lístky pořád jedeme textilní pásky," láká David Šťastný z organizačního týmu. Prodej lístků není jediné, co si můžete na e-shopu Zámostí koupit, v plánu je třeba prodej triček navržených a vyrobených v Třebíči.


Ten, kdo si koupí vstupenku, se kromě programu na Podzámecké Nivě může těšit na spoustu dalšího. S páskou Zámostí na ruce budou moci lidé do divadla, na výstavy (jedna se připravuje na zámku) nebo na městskou věž, chybět nebude ani oblíbené Zámostí v modrém. Zámostí se totiž od většiny festivalů liší tím, že nezůstává uzavřené na jednom místě, ale hudbou, uměním, performery či vizuálními efekty na dva dny a dvě noci oživí nejkrásnější část Třebíče. "Bude toho vážně hodně, takže jen ve zkratce – nebudou chybět muzikanti v ulicích koncert a workshopy v Synagoze nebo básnění v ulicích. Všechno bych nerad dopředu prozrazoval, je dobré nechat se překvapit a pak si to o to víc užít," usmívá se Milan Žížal Maxa, další z členů organizačního týmu.


Zámostí je nicméně stále hodně o hudbě. Na co se můžete těšit? "Vznik programu na Zámostí je pro nás všechny každoročně takové malé dobrodružství, a ani letos to nebylo jinak. Vždycky se do Třebíče snažíme přivést kapely, které nás baví, a doufáme, že budou bavit i naše návštěvníky. Z mého pohledu se Zámostí letos vrátilo k takové klasice. Já se budu těšit na Buty, Houpací koně, Mišíka, Jiřího Schmitzera a hlavně na minus123minut, z těch novějších na Mydy Rabycad, Lazer Viking / Sabreheart nebo Manon Meurt. Už jen z toho výčtu si myslím, že to bude zase veliký," je přesvědčený Radek Šejk Nezval, jenž je zodpovědný za dramaturgii festivalu.

Kromě už zmíněných kapel do Třebíče přijedou kladenští Zrní, tedy kapela, která plní sály po celé zemi a začíná pokukovat po zahraničí. Publiku se představí také třebíčští Zouváci boží a chybět samozřejmě nebude ani taneční stan, letos pod patronací labelu TyNikdy. A na závěr vyznání, které pětice organizátorů vyvěsila na webové stránky poté, co Zámostí potřetí v řadě získalo ocenění města Třebíči za nejlepší projekt v rámci grantového projektu Zdravé město Třebíč: Kultura - "Znamená to pro nás hodně a zároveň nás to motivuje do dalších let. Je to přijemnej pocit, kterej nepřebije ani skvělej raut na závěru předávací akce. Takže díky vám všem, že nás podporujete. Bez vás bysme si ty rauty nemohli dávat. Díky!"

Info

Zámostí 2017
2. - 4. 6. 2017
Třebíč

www.facebook.com/events/1363225670354612
www.facebook.com/Zamosti

Foto © Photo Diego

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tady Vary ve vašem kině

redakce 26.05.2020

Každý z vybraných filmů bude mít pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik.

Letošní Hradecký slunovrat bude hned dvakrát

redakce 23.05.2020

Festival Hradecký slunovrat proběhne v červnu i říjnu na několika pódiích s prostorným hledištěm, což garantuje možnost bezpečných rozestupů v publiku.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021

redakce 22.05.2020

Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách.

Všudybud bude na kusy

redakce 22.05.2020

Organizátoři festivalu Všudybud přichází s konceptem Všudybud na kusy.

Pohoda 2021 má další potvrzená jména

redakce 21.05.2020

Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz - festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména.

United Islands of Prague budou

redakce 19.05.2020

I přes současné nepříznivé podmínky se organizátoři rozhodli akci zorganizovat, i když v jiné podobě, než jsou její návštěvníci zvyklí.

Festival MikuLove se přesouvá na rok 2021

redakce 19.05.2020

Myšlenkou ročníku 2020 bylo zrealizovat dramaturgii, kterou měl Romek Hanzlík připravenou na rok 2019.

Letní filmová škola Uherské Hradiště se uskuteční

redakce 16.05.2020

Organizátoři počítají s omezeným počtem diváků v sálech, s dodržováním povinných rozestupů, se zvýšenými hygienickými opatřeními.

Pořadatelé JazzFestBrno chystají první jazzový showcase festival u nás

redakce 15.05.2020

Central European Jazz Showcase je novinkou v aktivitách pořadatelů jednoho z největších středoevropských jazzových festivalů.

Festival Pop Messe se uskuteční až v roce 2021

redakce 14.05.2020

Město letos využije uvolněnou polovinu dosud nevyplacené dotace na další pomoc v řešení dopadů pandemie COVID-19 na oblast kultury.