Zprávy / Offtopic-Novinky

Filip Topol: Žij ten život

Filip Topol: Žij ten život

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 28.04.2017

Když se téměř před čtyřmi lety Filip Topol náhle vytratil, v chladném prázdnu náhle zůstala hluboká rána, Holešovice zpustly, osamocená vznešenost periferie, dvůr oněměl, popelnice ustrnuly a holubi se schoulili k rezavým balkonům, kanálům zmučených gangrénou, už netleskali křídly tanci pro Kapičku. Kde uvízla tato slova, která Filip komponoval ve svých Střepech?

Nápad s pamětní deskou zněl jako to nejmenší, co se může stát. Neměl žádnou inspiraci zvenčí, žádný příběh, který by ho podnítil. Ten nápad přišel a byl tu jako kdyby to bylo to nejpřirozenější na světě a jediná možnost, která má přijít. A teď tu je, ve svém zrodu.

"Chceme zasadit Filipova slova do bronzu a stále tím připomínat důležitost jeho odkazu. Pamětní deska bude umístěna v Holešovicích, které miloval, na domě, ve kterém žil. Slavnostní odhalení se uskuteční 12. 6. 2017 v 17:00 hod. v den nedožitých Filipových 52. narozenin. (Od 20:00 hod téhož dne se koná vzpomínkový koncert "Sbohem a řetěz" v pražském divadle Archa)."

Každý z nás má k Filipovi blízko svou vlastní cestou a ve svém srdci svoje malé střepy vzpomínek. Své síly spojily Festival nepopulární hudby Eurotrialog Mikulov, A. M. P. - Alternative Music Production - Romek Hanzlík, manažer Psích vojáků, výtvarník Viktor Karlík a "Filip Topol fan page".

Info

Žij ten život - pamětní deska

www.hithit.com/filip-topol-zij-ten-zivot-pametni-deska

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází Lymfom City – ponuře úsměvný černobílý sitkomiks

redakce 02.05.2021

Lucie Trávníčková ve své knize svérázně zaznamenává autobiografii své onkologické léčby. Podpořte na Hithitu!

Slovensko sa zapojilo do prípravy Nového európskeho Bauhausu

redakce 18.04.2021

Cieľom tejto medzinárodnej iniciatívy je spájať udržateľnosť, kultúru, rozvoj komunít a investície tak, aby pomohla naplniť zámery Európskej zelenej dohody.

Novinky v Nakladatelství AMU

redakce 16.11.2020

Vychází dílo Michela Chiona věnované analýze lidského hlasu ve filmu a monografie, zabývající se dílem Karla Teigeho a Vítězslava Nezvala.

Fortnite chystá další virtuální koncert

redakce 22.10.2020

Střílečka nabízí speciální halloweenský event reggaetonového prince J Balvina.

Vychází kniha srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje

redakce 04.06.2020

Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století vystudovala pražskou FAMU.

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace