Zprávy / Offtopic-Novinky

Filip Topol: Žij ten život

Filip Topol: Žij ten život

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 28.04.2017

Když se téměř před čtyřmi lety Filip Topol náhle vytratil, v chladném prázdnu náhle zůstala hluboká rána, Holešovice zpustly, osamocená vznešenost periferie, dvůr oněměl, popelnice ustrnuly a holubi se schoulili k rezavým balkonům, kanálům zmučených gangrénou, už netleskali křídly tanci pro Kapičku. Kde uvízla tato slova, která Filip komponoval ve svých Střepech?

Nápad s pamětní deskou zněl jako to nejmenší, co se může stát. Neměl žádnou inspiraci zvenčí, žádný příběh, který by ho podnítil. Ten nápad přišel a byl tu jako kdyby to bylo to nejpřirozenější na světě a jediná možnost, která má přijít. A teď tu je, ve svém zrodu.

"Chceme zasadit Filipova slova do bronzu a stále tím připomínat důležitost jeho odkazu. Pamětní deska bude umístěna v Holešovicích, které miloval, na domě, ve kterém žil. Slavnostní odhalení se uskuteční 12. 6. 2017 v 17:00 hod. v den nedožitých Filipových 52. narozenin. (Od 20:00 hod téhož dne se koná vzpomínkový koncert "Sbohem a řetěz" v pražském divadle Archa)."

Každý z nás má k Filipovi blízko svou vlastní cestou a ve svém srdci svoje malé střepy vzpomínek. Své síly spojily Festival nepopulární hudby Eurotrialog Mikulov, A. M. P. - Alternative Music Production - Romek Hanzlík, manažer Psích vojáků, výtvarník Viktor Karlík a "Filip Topol fan page".

Info

Žij ten život - pamětní deska

www.hithit.com/filip-topol-zij-ten-zivot-pametni-deska

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pozdní skladby Mortona Feldmana v knize

redakce 25.09.2019

V Nakladatelství AMU právě vychází monografie věnovaná pozdní tvorbě vlivného hudebního skladatele Mortona Feldmana.

Podpořte kampaň na podporu vydání souborného díla Mariána Vargy

redakce 14.06.2019

Už přes rok na tomto projektu pracuje skupina nadšenců. Hudební veřejnost získá silný artefakt jak obsahem, tak i formou.

Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy

redakce 08.06.2019

Ve dvaceti kapitolách se čtenář seznámí s velmi osobními příběhy lidí, kteří se při své zájmové nebo profesní činnosti dotýkají i oblasti erotiky.

Zaplňte společně Prostor39

redakce 26.02.2019

Před rokem se pustili do oživování prázdného domu v samém srdci Žižkova a teď potřebují pomoc zaplnit ho potřebným vybavením.

Olga Sommerová točí o Jiřím Suchém

redakce 21.02.2019

Nyní své portfolium rozšíří také o životní cestu skvělého muže talentovaného v mnoha profesích, jímž je legendární Jiří Suchý.

Velké ženy z malé země na Hithitu

redakce 14.02.2019

První kniha o slavných Češkách představující příběhy žen, které svým průkopnictvím a odvahou vybočily z davu i zvyklostí...

Do kin míří thriller Všichni to vědí

redakce 03.02.2019

Penélope Cruz a Javier Bardem jako milenci, mezi kterými to nepřestalo jiskřit. Thriller Všichni to vědí vstupuje do kin.

Ostrov hudby ve filmovém dokumentu

redakce 25.01.2019

Projekt Ostrov hudby završuje svou trilogii kompilací ambiciózním dokumentem o aktuální slovenské hudební scéně.

Soutěž remixů s Autumnist

redakce 31.12.2018

Po vydání třetí studiové desky False Beacon přichází Autumnist se soutěží o vytvoření remixu kterékoli skladby z alba.

The Ills nahrávají vánoční koledy

redakce 19.12.2018

The Ills si pro fanoušky připravili netradiční dárek. Ke každému koupenému digitálnímu albu jedna osobní vánoční koleda.