Zprávy / Festivalové

Filmový festival Opavský páv potřetí

Filmový festival Opavský páv potřetí

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.02.2016

Studenti oboru Audiovizuální tvorba na Slezské univerzitě v Opavě začínají v těchto dnech přijímat první přihlášky filmů pro třetí ročník mezinárodního studentského filmového festivalu Opavský páv. Přehlídka studentských krátkometrážních snímků se uskuteční 2. – 5. 5. 2016 v Opavě. Přihlásit svůj film může každý mladý filmař až do 30. 3. 2016. Podmínkou je, aby dílo vzniklo v rozmezí let 2014 – 2016.

"Loni jsme s festivalem expandovali i do Ostravy, kde jsme uspořádali Ozvěny Opavského páva v rámci Festivalu v ulicích i Colours of Ostrava. Letos jsme rozšířili tým organizátorů a chystáme se zpestřit a rozšířit program v Opavě," konstatuje vedoucí oddělení audiovizuální tvorby Monika Horáková. Za organizací festivalu letos stojí studenti napříč všemi pěti ročníky oboru. Pro diváky i soutěžící chystají hned několik novinek. Soutěžní filmy se tentokrát budou promítat nejen v budovách Slezské univerzity, ale také v různých prostorách centra Opavy. Další změny nabídne doprovodný program. "Ten letos nenabídne jen tradiční filmový fotostánek, ale i besedy se zajímavými hosty, workshopy vedené studenty AVT na téma komiksu ve filmu či práce v rozhlase, přednášky a workshopy pedagogů AVT pro pedagogy – třeba na téma využití audiovizuální tvorby a filmových projekcí ve výuce. Nabídneme i koncerty," upřesňuje ředitelka festivalu Kamila Návratová, studentka 2. ročníku oboru Audiovizuální tvorba.


Z přihlášených snímků budou nejprve vybrány finálové filmy, ze kterých následně odborná porota, tvořená fundovanými filmovými profesionály, vybere vítěze jednotlivých kategorií a laureáta ceny Absolutní pá pro nejlepší film festivalu. V minulém roce mezinárodní porota vybírala z více než sto dvaceti přihlášených snímků z celého světa. Absolutním vítězem se stal maďarský snímek 2nd floor režisérky Hajni Kis.

Opavský páv je mezinárodní festival studentských filmů, který spojuje prezentaci toho nejlepšího, co v oblasti krátkometrážního studentského filmu v daném kalendářním období vzniklo, a vzdělávaní v oblasti audiovizuální tvorby. Název festivalu se váže k městu Opava, kde se festival každoročně koná. Festival vznikl z popudu studentů Slezské univerzity oboru Audiovizuální tvorba. Sami studenti (s podporou pedagogů) festival organizují. Nejde jim přitom jen o možnost představit filmovým fanouškům regionu studentskou tvorbu napříč českými i zahraničními školami a univerzitami, ale také o vytvoření filmového povědomí u veřejnosti. Organizační tým se snaží podporovat nejen české, polské a slovenské filmaře, ale také špičkovou studentskou tvorbu, která vznikla mimo Evropu (mimo země V4 se v minulých letech na festivalu představily např. snímky z Francie, Belgie, Německa, Španělska, Turecka, Irska, Kanady, USA Izraele, Singapuru či Argentiny). Do soutěže mohou být přihlášeny filmy s délkou maximálně 30 minut, jejichž autoři jsou studenti středních, vyšších a vysokých škol. Soutěžních kategorií je pět – hraný film, hraný film – krátkometrážní (do 5 min), dokumentární film, animovaný film a hudební videoklip.

Info

Mezinárodní studentský filmový festival
Opavský páv
2. - 5. 5. 2016
Opava

www.facebook.com/opavskypav
www.opavskypav.slu.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People Home

redakce 03.06.2020

Hudebníky a fanoušky se organizátoři rozhodli propojit ve vybraných městech naživo a online, aby byly koncerty dostupné všem i přes bezpečnostní opatření spojených s pandemií koronaviru.

Festival Deziluze i za záchranu březnického pivovaru

redakce 02.06.2020

Koncepčně festival navazuje na předchozí ročníky zejména podporou začínajících umělců. Neméně důležitým aspektem je i záchrana pivovaru v Březnici.

Audio Zoo oznamuje na konec června rooftop festival

redakce 01.06.2020

Pořadatelé slibují zatím tajného zahraničního headlinera a kapacitu 300 až 500 návštěvníků dle aktuálních podmínek za dodržení hygienických pravidel.

Soutěž Jazzfruit jde do finále

redakce 30.05.2020

V hlasování, které probíhalo do pondělního večera, zvítězili u poroty kapely B/Y Organism, Point of Few a Jay Delver a diváci poslali do finále duo KI木.

Přípravy na 24. Ji.hlavu jsou v plném proudu

redakce 28.05.2020

Novinkou letošního ročníku je prodej Early bird akreditací spojený s donátorstvím. Od konce března si akreditaci na festival pořídilo více než 870 návštěvníků.

Tady Vary ve vašem kině

redakce 26.05.2020

Každý z vybraných filmů bude mít pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik.

Letošní Hradecký slunovrat bude hned dvakrát

redakce 23.05.2020

Festival Hradecký slunovrat proběhne v červnu i říjnu na několika pódiích s prostorným hledištěm, což garantuje možnost bezpečných rozestupů v publiku.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021

redakce 22.05.2020

Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách.

Všudybud bude na kusy

redakce 22.05.2020

Organizátoři festivalu Všudybud přichází s konceptem Všudybud na kusy.

Pohoda 2021 má další potvrzená jména

redakce 21.05.2020

Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz - festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména.