Zprávy / Festivalové

Filmový festival Opavský páv potřetí

Filmový festival Opavský páv potřetí

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.02.2016

Studenti oboru Audiovizuální tvorba na Slezské univerzitě v Opavě začínají v těchto dnech přijímat první přihlášky filmů pro třetí ročník mezinárodního studentského filmového festivalu Opavský páv. Přehlídka studentských krátkometrážních snímků se uskuteční 2. – 5. 5. 2016 v Opavě. Přihlásit svůj film může každý mladý filmař až do 30. 3. 2016. Podmínkou je, aby dílo vzniklo v rozmezí let 2014 – 2016.

"Loni jsme s festivalem expandovali i do Ostravy, kde jsme uspořádali Ozvěny Opavského páva v rámci Festivalu v ulicích i Colours of Ostrava. Letos jsme rozšířili tým organizátorů a chystáme se zpestřit a rozšířit program v Opavě," konstatuje vedoucí oddělení audiovizuální tvorby Monika Horáková. Za organizací festivalu letos stojí studenti napříč všemi pěti ročníky oboru. Pro diváky i soutěžící chystají hned několik novinek. Soutěžní filmy se tentokrát budou promítat nejen v budovách Slezské univerzity, ale také v různých prostorách centra Opavy. Další změny nabídne doprovodný program. "Ten letos nenabídne jen tradiční filmový fotostánek, ale i besedy se zajímavými hosty, workshopy vedené studenty AVT na téma komiksu ve filmu či práce v rozhlase, přednášky a workshopy pedagogů AVT pro pedagogy – třeba na téma využití audiovizuální tvorby a filmových projekcí ve výuce. Nabídneme i koncerty," upřesňuje ředitelka festivalu Kamila Návratová, studentka 2. ročníku oboru Audiovizuální tvorba.


Z přihlášených snímků budou nejprve vybrány finálové filmy, ze kterých následně odborná porota, tvořená fundovanými filmovými profesionály, vybere vítěze jednotlivých kategorií a laureáta ceny Absolutní pá pro nejlepší film festivalu. V minulém roce mezinárodní porota vybírala z více než sto dvaceti přihlášených snímků z celého světa. Absolutním vítězem se stal maďarský snímek 2nd floor režisérky Hajni Kis.

Opavský páv je mezinárodní festival studentských filmů, který spojuje prezentaci toho nejlepšího, co v oblasti krátkometrážního studentského filmu v daném kalendářním období vzniklo, a vzdělávaní v oblasti audiovizuální tvorby. Název festivalu se váže k městu Opava, kde se festival každoročně koná. Festival vznikl z popudu studentů Slezské univerzity oboru Audiovizuální tvorba. Sami studenti (s podporou pedagogů) festival organizují. Nejde jim přitom jen o možnost představit filmovým fanouškům regionu studentskou tvorbu napříč českými i zahraničními školami a univerzitami, ale také o vytvoření filmového povědomí u veřejnosti. Organizační tým se snaží podporovat nejen české, polské a slovenské filmaře, ale také špičkovou studentskou tvorbu, která vznikla mimo Evropu (mimo země V4 se v minulých letech na festivalu představily např. snímky z Francie, Belgie, Německa, Španělska, Turecka, Irska, Kanady, USA Izraele, Singapuru či Argentiny). Do soutěže mohou být přihlášeny filmy s délkou maximálně 30 minut, jejichž autoři jsou studenti středních, vyšších a vysokých škol. Soutěžních kategorií je pět – hraný film, hraný film – krátkometrážní (do 5 min), dokumentární film, animovaný film a hudební videoklip.

Info

Mezinárodní studentský filmový festival
Opavský páv
2. - 5. 5. 2016
Opava

www.facebook.com/opavskypav
www.opavskypav.slu.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hildur Guðnadóttir na Unsoundu

redakce 16.08.2019

Třetí vlně potvrzených interpretů pro letošního vydání krakovského festivalu Unsound dominuje Hildur Guðnadóttir.

Blues Alive 2019 hlásí vyprodáno

redakce 15.08.2019

Na letošním Blues Alive vystoupí takové osobnosti jako Lizz Wright, Marcia Ball, Kenny Neal či Ronnie Baker Brooks.

Dasha Rush zahájí Lunchmeat Festival

redakce 15.08.2019

Svůj nový projekt představí producentka a experimentální zvuková umělkyně Dasha Rush se svojí 360° AV show v Planetáriu.

Waltari headlinerem Bystřické alternativy

redakce 15.08.2019

Letošním tahákem Letní Alternativy jsou především crossoveroví Waltari z Finska a také slovenští punkáči Davová psychóza.

Ostravské dny začínají již za týden

redakce 14.08.2019

Do Ostravy se sjede na dvě stovky hudebníků. Podílet se budou na 10. bienále festivalu klasické hudby Ostravské dny.

Berlínský Pop-Kultur letos popáté

redakce 13.08.2019

Berlínský festival Pop-Kultur se vrací již popáté a znovu nabídne více než osmdesát nejrůznějších programových položek.

Na východe pes neskapal

redakce 12.08.2019

O lokálnych kapelách sa vedú žarty, že zo Skapal Pes Festu vedie cesta rovno na Pohodu.

Legendy i nové prostory na Lunchmeatu

redakce 11.08.2019

Lunchmeat Festival představuje další jména z letošního hlavního programu. Tři prestižní světové premiéry i nové prostory.

Marienbad Film Festival navštíví Eduardo Williams, Nahuel Pérez Biscayart i Bence Fliegauf

redakce 10.08.2019

Mariánskolázeňský spolek Švihák spojil opět síly s hudebním magazínem Full Moon a společně se postarají o doprovodný program.

Jazz Goes to Town představuje interprety

redakce 08.08.2019

Jazz jde městem proběhne tradičně druhý říjnový týden v nejrůznějších prostorách i samotných ulicích města Hradec Králové.