Zprávy / Festivalové

Filmový festival Opavský páv potřetí

Filmový festival Opavský páv potřetí

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.02.2016

Studenti oboru Audiovizuální tvorba na Slezské univerzitě v Opavě začínají v těchto dnech přijímat první přihlášky filmů pro třetí ročník mezinárodního studentského filmového festivalu Opavský páv. Přehlídka studentských krátkometrážních snímků se uskuteční 2. – 5. 5. 2016 v Opavě. Přihlásit svůj film může každý mladý filmař až do 30. 3. 2016. Podmínkou je, aby dílo vzniklo v rozmezí let 2014 – 2016.

"Loni jsme s festivalem expandovali i do Ostravy, kde jsme uspořádali Ozvěny Opavského páva v rámci Festivalu v ulicích i Colours of Ostrava. Letos jsme rozšířili tým organizátorů a chystáme se zpestřit a rozšířit program v Opavě," konstatuje vedoucí oddělení audiovizuální tvorby Monika Horáková. Za organizací festivalu letos stojí studenti napříč všemi pěti ročníky oboru. Pro diváky i soutěžící chystají hned několik novinek. Soutěžní filmy se tentokrát budou promítat nejen v budovách Slezské univerzity, ale také v různých prostorách centra Opavy. Další změny nabídne doprovodný program. "Ten letos nenabídne jen tradiční filmový fotostánek, ale i besedy se zajímavými hosty, workshopy vedené studenty AVT na téma komiksu ve filmu či práce v rozhlase, přednášky a workshopy pedagogů AVT pro pedagogy – třeba na téma využití audiovizuální tvorby a filmových projekcí ve výuce. Nabídneme i koncerty," upřesňuje ředitelka festivalu Kamila Návratová, studentka 2. ročníku oboru Audiovizuální tvorba.


Z přihlášených snímků budou nejprve vybrány finálové filmy, ze kterých následně odborná porota, tvořená fundovanými filmovými profesionály, vybere vítěze jednotlivých kategorií a laureáta ceny Absolutní pá pro nejlepší film festivalu. V minulém roce mezinárodní porota vybírala z více než sto dvaceti přihlášených snímků z celého světa. Absolutním vítězem se stal maďarský snímek 2nd floor režisérky Hajni Kis.

Opavský páv je mezinárodní festival studentských filmů, který spojuje prezentaci toho nejlepšího, co v oblasti krátkometrážního studentského filmu v daném kalendářním období vzniklo, a vzdělávaní v oblasti audiovizuální tvorby. Název festivalu se váže k městu Opava, kde se festival každoročně koná. Festival vznikl z popudu studentů Slezské univerzity oboru Audiovizuální tvorba. Sami studenti (s podporou pedagogů) festival organizují. Nejde jim přitom jen o možnost představit filmovým fanouškům regionu studentskou tvorbu napříč českými i zahraničními školami a univerzitami, ale také o vytvoření filmového povědomí u veřejnosti. Organizační tým se snaží podporovat nejen české, polské a slovenské filmaře, ale také špičkovou studentskou tvorbu, která vznikla mimo Evropu (mimo země V4 se v minulých letech na festivalu představily např. snímky z Francie, Belgie, Německa, Španělska, Turecka, Irska, Kanady, USA Izraele, Singapuru či Argentiny). Do soutěže mohou být přihlášeny filmy s délkou maximálně 30 minut, jejichž autoři jsou studenti středních, vyšších a vysokých škol. Soutěžních kategorií je pět – hraný film, hraný film – krátkometrážní (do 5 min), dokumentární film, animovaný film a hudební videoklip.

Info

Mezinárodní studentský filmový festival
Opavský páv
2. - 5. 5. 2016
Opava

www.facebook.com/opavskypav
www.opavskypav.slu.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zpěvačka Giudi vystoupí v rámci Rock for People

redakce 15.06.2019

Giudi je sólová interpretka a skladatelka, která svou tvorbu označuje jako deep-pop.

Studentský festival Deziluze rozpohybuje areál bývalé cihelny

redakce 15.06.2019

Deziluze nabízí prostor muzikantům, divadelníkům, spisovatelům, fotografům i malířům, ale také sportovcům nebo produkčním.

Grape festival plní letošní program

redakce 14.06.2019

Jubilejní desátý ročník piesťanského festivalu Grape doplňuje bohatý program o hvezdy domácí scény i rapperku IAMDDB.

ArcTanGent nabídne hvězdný line-up

redakce 12.06.2019

Sedé vydání britského ArcTanGent festivalu letos láká na Coheed and Cambria, Russian Circles i postmetalové Cult of Luna.

Karlovarský festival představí Julianne Moore, Barta Freundlicha a Billyho Crudupa

redakce 12.06.2019

Karlovarský festival promítne v rámci pocty oběma filmařským osobnostem nejen film Po svatbě, ale také snímek Otisky prstů.

Pestrý a eklektický lineup festivalu Roskilde v playlistu Full Moonu

redakce 12.06.2019

Zpátky na místě činu - legendárním rozbahněném poli kousek od Kodaně. Letos vystoupí velikáni, superhrdinky a šílenci. Festivalový playlist? Ja tak!

Magick Musick po jedenácté

redakce 11.06.2019

11. ročník komorního festivalu Magick Musick je ve znamení devíti nonkonformních kapel. Jakých?

Marienbad Film Festival odhalil část programu a vizuál čtvrtého ročníku

redakce 10.06.2019

Poklidné lázeňské město během čtyř dnů ožije i filmově-vzdělávacím a hudebním doprovodným programem.

Hradecký slunovrat letos na dvou zámcích

redakce 07.06.2019

Další ročník festivalu konajícího se v krásném zámeckém prostředí Hradce nad Moravicí proběhne na konci června.

V Hlavní soutěži 54. MFF KV se představí Jan-Ole Gerster, Hong Khaou, Jonás Trueba a Marko Škop

redakce 07.06.2019

Nebývale geograficky rozmanitý je letošní výběr deseti světových a dvou mezinárodních premiér ve festivalové stěžejní sekci.