Zprávy / Pozvánky

Finálový večer soutěže Jazz Fruit zakončí Oran Etkin

Finálový večer soutěže Jazz Fruit zakončí Oran Etkin

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.04.2015

Šestý ročník festivalu Mladí Ladí Jazz je již v plném proudu a kromě koncertu legendárního baskytaristy Marcuse Millera se můžete těšit také na finálový večer soutěže Jazz Fruit 2015, jejímž prostřednictvím festival podporuje mladé hudebníky. V letošním roce se přihlásilo více než 30 kapel a poprvé v historii soutěže bude finálový souboj mezinárodní. Ve středu 22. dubna si v pražském klubu Jazz Dock nenechte ujít tři talentované mladé jazzové kapely, které se utkají o hlavní cenu – možnost nahrát debutové album ve Studiu Hostivař. Soutěžní večer zakončí newyorský jazzový hudebník Oran Etkin, držitel prestižní hudební ceny Grammy.

Na finálovém večeru mezinárodní soutěže Jazz Fruit se představí hned tři projekty: Beat Büro (de), Bert & Friends (cz) a Weezdob Collective (pl). O tom, který z nich se stane vítězem 6. ročníku soutěže a výhercem 30 000 Kč na nahrání nové desky ve Studiu Hostivař, rozhodne čtyřčlenná odborná porota.


V odborné porotě Jazz Fruit 2015 zasednou čtyři porotci, významné osobnosti české hudební scény: Kontrabasista a skladatel Jaromír Honzák, držitel ocenění Anděl v kategorii Jazz a Blues za rok 2015; kytarista a skladatel Petr Ostrouchov, zakladatel nezávislého jazzového vydavatelství Animal Music; Jiří Starý, redaktor hudebního vysílání stanice ČRo Vltava a skladatel a pianista Tomáš Sýkora, spoluzakladatel souboru Concept Art Orchestra.

Na závěr soutěžního večera jako speciální host zazáří newyorský jazzový hudebník Oran Etkin. Ve své hudbě vychází z tradice Afriky a Izraele a propojuje unikátní zvuk saxofonu, bass-klarinetu a klarinetu, který zároveň rezonuje s divokou energií současné newyorské jazzové scény. Za svoji desku All About Bullies získal Oran Etkin r. 2012 americkou cenu Grammy. Na jeho nejnovějším albu Gathering Light se prolínají svěží a dobrodružné skladby plné melodií a rytmů, které Oran Etkin objevil na svém posledním koncertním turné v Indonésii, Číně, Japonsku, Izraeli a Evropě.

Info

Mladí Ladí Jazz 2015:
Finále soutěže Jazz Fruit + Oran Etkin (us)
22. 4. 2015 19:00
Jazz Dock, Praha
Vstupné: od 100,-

www.facebook.com/events/582404505235778
www.facebook.com/mladiladijazz
www.mladiladijazz.cz
www.oranetkin.com
www.facebook.com/jazzdock

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Červencové koncerty Rachotu

redakce 04.07.2021

Itamar Borochov čerpá z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci newyorské hudební scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace