Zprávy / Festivalové

Fingers Up oznamuje letošní line-up

Fingers Up oznamuje letošní line-up

redakce | Zprávy / Festivalové | 08.05.2016

Areál Morava Camp v Mohelnici se v termínu 8. a 9. července 2016 po roce promění ve festivalové městečko a nabídne přehlídku indie, pop a rockových zahraničních i českých interpretů. Návštěvníci se mohou těšit také na osvěžující bazén, jež podtrhuje jedinečnost festivalu a řadu dalších novinek.

Hudebně se festival Fingers Up zaměřuje spíše na nemainstreamové kapely, přesto v rámci programu představí osobité interprety. Díky spolupráci s agenturou Fource Entertainment nabízí neotřelá zahraniční jména. Fingers Up však není jen o hudbě. "Neustále se snažíme festival posouvat dopředu. Určitě se ještě více zaměříme na služby, dekorace a gastro. Jednoduše na zážitky, to je naše poselství. Fingers Up jde s dobou a díky společnosti MasterCard budeme letos nově první bezkontaktní festival v České republice," prozrazuje hlavní pořadatel festivalu Petr Elgner.


Na šestém ročníku festivalu se představí kapela Swim Deep, která je považována za tahouny tzv. B-Town scény, v ČR vystoupí po třech letech. Pleasure House roztančí návštěvníky svým indie tanečním popem a ukáží energickou show. Projekt My Baby strhne voodoo rituálem, mix blues-rocku a psychedelie zaručuje netradiční zážitek. Skupina KAMP! pošle českému publiku dávku elektronického rytmu. Ze slovenských umělců padla volba na math progrockové trio nesoucí název NVMERI. Hudebně staví na skandinávském indie popu, chytlavých melodiích a synthu.


Program samozřejmě neopomíjí zástupce tuzemské scény. Velkým lákadlem bude projekt Kláry Vytiskové Klara. Deska Home je velmi kladně hodnocena, rozhodně stojí za povšimnutí. Z dalších českých jmen zahrají Tata Bojs, PSH, Voodooyoudo, VR/Nobody, No Distance Paradise či LUNO. We on the Moon a Smrtislav představí repertoár ze svých nových alb. Nebudou ovšem chybět ani DJ's jako Kay, Alyaz, WZ a Chef3000. Hudební program doplní cestopisné přednášky a workshopy. Fingers Up bude plný zábavy. Kromě bazénu, který je v parných dnech k nedocenění mohou návštěvníci využít dráhy na longboard, ping pong, bumberball a mnoho dalších sportovních i nesportovních aktivit.

Ve spolupráci s největším českým internetovým obchodem s módou ZOOT vzniká speciální kolekce merchandise festivalu, který bude možné koupit v show room ZOOT přímo na festivalu, nebo na e-shopu. O osvěžující zážitek se postará vodka Amundsen, na kterou se mohou návštěvníci rovněž těšit. Předprodej probíhá na webu festivalu nebo v síti GoOUt.cz, vstupenky je možné koupit také rovnou do mobilu. Cena v předprodeji je 490 Kč.

Info

Fingers Up 2016
8. - 10. 7. 2016
Morava Camp, Mohelnice
Vstupné: 490,- v předprodeji

www.facebook.com/events/1662443437345763
www.facebook.com/fingersup
www.fingersup.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nouvelle Prague nabídne šestý ročník

redakce 20.08.2019

Šestý ročník showcaseového festivalu a konference Nouvelle Prague přináší změnu místa konání i debaty o hudební scéně.

Pop-Kultur Moon 2019

redakce 19.08.2019

Zase do Berlína? Ano, zase. Pop-kultur je akce, která zase tak dlouhou historii nemá, první vydání proběhlo v Berghainu až v roce 2015, ale o to je zajímavější.

Za kulturou na jičínské zahrady

redakce 19.08.2019

„Soukromé vlastnictví a bydlení“, tak zní téma dalšího ročníku festivalu Jinčí čin.

Hildur Guðnadóttir na Unsoundu

redakce 16.08.2019

Třetí vlně potvrzených interpretů pro letošního vydání krakovského festivalu Unsound dominuje Hildur Guðnadóttir.

Blues Alive 2019 hlásí vyprodáno

redakce 15.08.2019

Na letošním Blues Alive vystoupí takové osobnosti jako Lizz Wright, Marcia Ball, Kenny Neal či Ronnie Baker Brooks.

Dasha Rush zahájí Lunchmeat Festival

redakce 15.08.2019

Svůj nový projekt představí producentka a experimentální zvuková umělkyně Dasha Rush se svojí 360° AV show v Planetáriu.

Waltari headlinerem Bystřické alternativy

redakce 15.08.2019

Letošním tahákem Letní Alternativy jsou především crossoveroví Waltari z Finska a také slovenští punkáči Davová psychóza.

Ostravské dny začínají již za týden

redakce 14.08.2019

Do Ostravy se sjede na dvě stovky hudebníků. Podílet se budou na 10. bienále festivalu klasické hudby Ostravské dny.

Berlínský Pop-Kultur letos popáté

redakce 13.08.2019

Berlínský festival Pop-Kultur se vrací již popáté a znovu nabídne více než osmdesát nejrůznějších programových položek.

Na východe pes neskapal

redakce 12.08.2019

O lokálnych kapelách sa vedú žarty, že zo Skapal Pes Festu vedie cesta rovno na Pohodu.