Zprávy

Fiordmoss až do nitra lidské duše

Fiordmoss až do nitra lidské duše

redakce | Zprávy | 23.10.2016

Nové video Fiordmoss pro singl Motherland, který vyšel na berlínském labelu Sinnbus v září, režírovala výtvarná umělkyně Teri Varhol. Video navazuje na temnou atmosféru předchozí písně Madstone, sestupuje však ještě hlouběji, až do nitra naší duše.

Motherland je kůže dobyvatele, dítě, které potřebuje obejmout, hajzl, který jenom lže. Je to zrození a smrt našich předků a potomků odehrávající se v jeden okamžik, je to kukla, uvnitř teplá, tekutá a vazká, přenášející vzpomínky z minulého života do nového.


Teď totiž vidíme jako v zrcadle, nejasně, (...) - 1 Korintským 13:12

Teri Varhol je výtvarná umělkyně žijící v Londýně, která se zabývá koncepty vanitas a memento mori. Dalšími významnými prvky její tvorby jsou nejasnost a nehostinnost, odstíny černé, chaos a mimozemská podstata. Jsou to temné a klaustrofobní světy, do nichž se někdy děsíme nahlédnout, jsou však pokryté všudypřítomným klidem a hrozivou krásou.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Novy singl z dílny Future Jiskří

redakce 19.05.2022

Nevinnost si ve své tvorbě vytváří únik z reality, safe space, nové já, it-girl, jakou v reálném světě nikdy nemohla být. Sebevědomější, asertivnější, spontánnější.

Czech Music Crossroads a hudebníci z celého světa

redakce 19.05.2022

Na festivalu Czech Music Crossroads zahrají například Tomáš Kačo, Nikol Bóková, Kaczi nebo manželé Havlovi a další.

Před Beckem Tata Bojs

redakce 19.05.2022

Beckovi i Tata Bojs je v první řadě blízká hra s prvky těch nejroztodivnějších hudebních žánrů a absence jakýchkoli zábran v jejich mixování.

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Bratři Orffové vydali další píseň

redakce 18.05.2022

Společně s kytaristou Tiborem Židou vydávají Bratři Orffové v nové aranži skladbu a videoklip písně Bez názvu.

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Vychází Mimosezóna Jaromíra 99

redakce 17.05.2022

Texty známých a oblíbených kapel Priessnitz, Umakart, Jaromír 99 & The Bombers nebo Kafka Band i zatím posledního projektu Letní kapela, ale i další věci.

Mladí ladí jazz od jara do zimy

redakce 17.05.2022

Krátce po velkolepé oslavě Mezinárodního dne jazzu na pražském Karlově náměstí tým pořadatelů festivalu přichystal další pestré koncerty.

Mooncloud #66: Plastiq Lole

redakce 17.05.2022

Plastiq Lole, kteří již příští víkend vystoupí na Czech Music Crossroads, sestavují mixtape z oblíbených skladeb, které nejvíce ovlivnily jejich hudební cestu.

Full Moon #133: Hurá, písničky

redakce 16.05.2022

Dublinští Fontaines D.C. patří v rámci nové britské kytarové vlny mezi tradičnější křídlo, přesto, nebo právě proto, jsou z této scény nejúspěšnější.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace