Zprávy / Pozvánky

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.10.2022

Podzimní sezóna v brněnském klubu Fléda přináší vylepšenou zvukovou aparaturu i jedinečné koncertní zážitky. Brněnští fanoušci se mohou těšit na silné hudební autorky. Dorazí soulová Kovacs, rapové hvězdy M¥SS KETA a Catnapp nebo dreampopová Princess Chelsea.

Fléda se dlouhodobě pyšní zvukem na světové úrovni. Stojí za ním špičková aparatura spolu s akustickým řešením hlavního sálu. Klub nyní využil letní pauzu k dalšímu vylepšení své zvukové techniky. Do nové sezóny tak Fléda vstupuje s aparaturou posílenou o celých 50 %. Hudba napříč žánry bude nyní vykreslená do posledního detailu, a to v každém části poslechového prostoru.

Seznamu zahraničních hvězd tento podzim vévodí výrazné hudebnice s novými nahrávkami. Italská femme fatale M¥SS KETA představí 12. listopadu v české premiéře své výstřední rapové vize. Na Flédu se 25. října vrátí s novým albem i novozélandská Princess Chelsea, která se proslavila hitem Cigarette Duet. Fléda pak bude také nedílnou součástí prvního ročníku společné brněnské klubové noci Batch. V jejím rámci vystoupí experimentální producentka a raperka Catnapp nebo orchestrální Fallgrapp.


Říjen se ponese zejména v rytmech techna. Druhý ročník unikátní klubové noci Maushaus se nově odehraje ve dvou dnech 14. a 15. října na celkem třech scénách. Line-up akce zdobí i letos výrazná jména současného techno undergroundu. Do Brna zavítá berlínská hvězda Tommy Four Seven, holandský modulární nerd Colin Benders nebo brooklynský producent Anthony Parasole. Mimo to se představí na Flédě 7. října ikonický britský producent Surgeon.

Přehlídka zahraničních osobností pokračuje se zástupci tvrdší hudební scény. Novou nahrávku představí 12. října česko-britští metalisté Cradle of Filth. O devět dnů to samé čeká nezaměnitelné nizozemské rappery Dope D.O.D. Prostor pro charitativní koncert dostanou i ukrajinští Bez Obmežeň. Nové desky domácí provenience představí dvojkoncertem 4. a 5. října stálice Chinaski, 20. října Vypsaná fixa a 14. listopadu legendární Dunaj. Vedle nich očekávané album V uvedou i glampopoví showmani Mydy. Silné zastoupení má v programu Flédy také domácí rapová scéna. Slovenský rapper Boy Wonder uvede nové album hned 23. září. Na něj naváží 8. října legendární PSH v sestavě Vladimirem 518, Orionem a DJ Mikem Trafikem. Jejich kolega ze zaniklého labelu Bigg Boss Maniak pak uvede o čtrnáct dní později další edici své party.

Info

Fléda
web klubu

foto © Coco Campbell

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

PJ Harvey se vrací, Kovacs představí v Praze novou desku

redakce 08.06.2023

Kovacs našla vlastní pevnou půdu pod nohami a kreativní svobodu. A má zcela pod kontrolou vše od skládání hudby, přes kostýmy, po podobu stage i výrazné masky.

Letní kino Zeď se vydá po lidských tělech

redakce 06.06.2023

Návštěvníci se během dvanácti filmových projekcí vydají na fascinující cestu po lidských tělech.

Anna Vaverková v Jazz Docku

redakce 05.06.2023

Anna Vaverková, letos nominovaná ve všech třech českých hudebních cenách Vinyla, Apollo i Anděl, zahraje v Praze poprvé od vydání ceněného alba.

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace