Zprávy / Nové desky

Floating Points, Pharoah Sanders a London Symphony Orchestra chystají nové album

Floating Points, Pharoah Sanders a London Symphony Orchestra chystají nové album

redakce | Zprávy / Nové desky | 19.03.2021

Nové video láká na chystané album Promises, které vzniká ve spolupráci britského producenta Floating Points, legendárního saxofonisty Pharoah Sanderse a London Symphony Orchestra. V neděli 21. března bude v 19:00 mít premiéru první skladba Promises - Chapter I: A Non-Visual Experience. Je třeba se registrovat (RSVP) na stránkách projektu. Tvůrci slibují nevšední zážitek a pro jeho plné vychutnání doporučují pobyt v přírodě nebo klid v pohodlí domova pro plné soustředění. Je-li to v rámci dovolených opatření, doporučují také společnost lidí, kteří jsou pro vás důležití.

Krom záběrů ze zákulisí je zveřejněn i kompletní seznam účinkujících i použitých nástrojů. Po pěti letech práce bylo album bylo nahráno v létě předloňského roku v losangeleském studiu Sargent Recorders. Vychází 26. března u labelu Luaka Bop.

Info

Floating Points, Pharoah Sanderse a London Symphony Orchestra - Promises (Luaka Bop, 2021)
Bandcamp

foto © archiv Pharoah Sanders

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zapomělsem vydává desku Měsíc ve váze

redakce 11.04.2021

Ačkoliv album vznikalo v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se zdržují komentáře současného dění.

Mlsné medvědí příběhy podle Prokopa Holoubka

redakce 10.04.2021

Hudba obsahuje jak programované elektronické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo i reálné ruchy, slyšíme tam disco i tklivé melodie s klarinetem.

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

redakce 08.04.2021

Hlavní postava je člověk pozorující, jak svět kolem něj hoří a on se svobodně rozhodne toho neúčastnit. Žánrově se deska pohybuje mezi trip hopem a dark popem.

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

redakce 05.04.2021

Domácí dvojice Himalayan Dalai Lama se po delší koncertní pauze vrací s třetí deskou. Atmosférické album Isolated Bonds je z velké části inspirované Japonskem.

Projekt Carya vydal debut

redakce 03.04.2021

Deska se volně inspiruje v elektronice, trip hopu a v některých polohách nezapře ani vlivy kytarové alternativy.

Kittchen oznamují Puls

redakce 02.04.2021

Maskovaný kuchař znovu zasahuje. Na den přesně deset let od debutu Menu vydávají Kittchen čtvrté řadové album nazvané Puls.

Nové EP od Stroon

redakce 01.04.2021

Dielo je divadelnym zobrazením vojny skrz skúsenosti a rozprávanie troch žien, ktoré na pozadí sugestívnej scény zasvätia diváka do vlastného prežívania vojnového konfliktu.

Trans Europe Postal Express Olivera Torra

redakce 31.03.2021

Torr vysamploval sesbírané nahrávky, některé zprocesoval k nerozeznání, jiné využil jako základní kámen k nové kompozici.

Vyšlo společné LP Gride a Skiplife

redakce 31.03.2021

Dvakrát po svém. Na společném LP se potkávají legendární prachatický skřípot Gride a Skiplife. LP vychází právě v těchto dnech.

QOW na Genot Centre

redakce 28.03.2021

Úsporně dávkovaný futuristický sound design a útržky současného egyptského rapu účinně rozčesávají nadčasový hypnotický opar.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace