Zprávy / Pozvánky

Floex a Tom Hodge chystají speciální multimediální projekt

Floex a Tom Hodge chystají speciální multimediální projekt

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.07.2018

Obyčejné příběhy každého z nás mohou mít hloubku a důležitou kvalitu, protože nás spojují v naší různorodosti – takové je poselství alba českého hudebníka a producenta Tomáše „Floexe“ Dvořáka a jeho britského kolegy Toma Hodge.

Deska A Portrait Of John Doe, na kterém se podílel také Symfonický orchestr Českého rozhlasu, je mistrovským setkáním umělců, nástrojů a hudebních žánrů. Vyšla v pátek 29. června u jednoho z nejprestižnějších světových vydavatelství klasické hudby Mercury KX/Decca Classics. Živou podobu nahrávky umělci předvedou na podzim v originálním formátu s virtuálním symfonickým orchestrem. Album A Portrait Of John Doe (volně přeloženo Portrét Jana Nováka), na němž ve dvou skladbách hostovala také původem irská operní pěvkyně Kim Sheenan, je hodnocené jako jedna z nejlepších nahrávek kombinujících soudobou vážnou a filmovou hudbu s elektronikou. Svými remixy k jarním singlům z desky nahrávku podpořily také přední osobnosti elektronické scény, skotští Hidden Orchestra – Wednesday (Is The New Friday), britský producent Max Cooper – John Doe Arise a holandské duo Deltawerk – Prelude I.

Živou podobu nahrávky umělci předvedou na podzim v originálním formátu s virtuálním symfonickým orchestrem. Naživo Floex a Tom Hodge vystoupí ve speciálním multimediálním projektu s živou kapelou a virtuálním symfonickým orchestrem. Živá podoba koncertu byla předznamenaná pilotním koncertem v září 2017 v plném obsazení včetně Symfonického orchestru Českého rozhlasu, čtyř perkusistů a kapely. V rámci tohoto koncertu hudebníci nahráli akci jednotlivých členů orchestru na 35 kamer. Tento materiál nyní využijí jako základ pro vytvoření dostupnějšího klubového formátu, který unikátním způsobem zpřístupňuje hudební zážitek velkého Symfonického orchestru v kombinaci s živou kapelou. Křest alba je naplánován na 11. listopadu 2018 v pražském klubu MeetFactory.

Info

web projektu

Živě:
06. 11. 2018 Bratislava – A4
07. 11. 2018 Ostrava – Brickhouse
08. 11. 2018 Pardubice – Divadlo 29
10. 11. 2018 Opava – Freiplatz
11. 11. 2018 Praha – MeetFactory (křest)
13. 11. 2018 Olomouc – Jazz Tibet Club
14. 11. 2018 Brno – Kabinet Múz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články