Zprávy / Pozvánky

Floex a Tom Hodge představí společný projekt

Floex a Tom Hodge představí společný projekt

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.07.2017

Tomáš Dvořák (Floex) a Tom Hodge (Piano Interrupted, Max Cooper, Second Moon of Winter) představují nový společný projekt. Začátkem příštího roku vydají oba hudebníci novou desku Portait of John Doe. Vznikla ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a vyjde v novém vydavatelství Mercury KX, které je sublablem britské Decca Music. Nahrávala se v unikátních prostorách Studia 1 Českého rozhlasu a právě na tomto místě bude společný projekt zároveň i poprvé představen.

Koncert bude odehrán v plné sestavě. Pražsko-londýnskou kapelu o složení Floex - klarinet a midimarimba, Tom Hodge - piano, Kim Sheehan - zpěv, Chris Warner - klávesy a basa, Jakub Tengler - bicí doprovodí čtyřicetičlenný orchestr vedený dirigentem Markem Ivanovičem.


"Vše začalo jako přátelské setkání dvou muzikantů bez jasného záměru. Spojovalo nás zalíbení v klavíru, elektronice a klarinetu, na který oba hrajeme. V průběhu několika let jsme se scházeli v pražském floexím studiu a intimní nahrávky společných improvizací se postupem času proměnily ve spektakulární projekt propojující zvuk současné elektroniky, Tomova piana a symfonického orchestru," popisuje Floex.

A Portrait of John Doe (volně přeloženo jako Portrét Jana Nováka) je hudebním ztvárněním příběhu obyčejného, zaměnitelného, prostě běžného člověka v současném světě, nacházejícího se v napjatém okamžiku před čtvrtou průmyslovou revolucí. Jejím výzvám čelí "Jan Novák" humorem, nadsázkou a vnitřní imaginací. Současně je projekt oslavou všedních momentů, které nás všechny spojují.

Info

A Portrait of John Doe LIVE
Floex & Tom Hodge + SOČR
15. a 16. 9. 2017 20:00
Studio 1 Českého Rozhlasu, Praha

www.facebook.com/events/262753404208990
www.facebook.com/floex.official

Foto © Václav Mach

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sophia v Underdogs!

redakce 10.07.2020

Jen málo muzikantů má štěstí na takový „život po životě,“ jako Robin Proper-Sheppard.

Koncert pro Sedmičku s New|Old, Krang a Burning Steps

redakce 10.07.2020

Provozní klubu se rozhodli, že ve spolupráci s českými kapelami, spřízněnými s Klubem 007, uspořádají do konce roku 2020 víkendové koncerty.

Explicit opakuje zrušený březnový line up a dává šanci méně známým DJs

redakce 09.07.2020

Explicit sound se po dlouhé době představí v samostatných setech jako Dj De, Vinfield a Krabs, který má před sebou zároveň svoji první live show.

Platforma GoodGood přichází se svým pop up rádiem

redakce 06.07.2020

Nová platforma GOODGOOD se představí jako Pop Up Radio. Na střeše Národního zemědělského muzea představí více než 30 dj’s a hudebníků napříč klubovou scénou.

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.

Letiště X0X0 v Radosti a Přítomnosti

redakce 06.07.2020

Karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nejen s Tryptychem, E Converso či Marií Pravdou.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.

Palma a Něco Něco v Underdogs'

redakce 29.06.2020

Palma boří písničkářský mýtus o kytarovém či klávesovém doprovodu a svůj hlas balí do elektropopového hávu, ovšem bez zbytečných extravagancí.