Zprávy / Festivalové

Fluff Fest oznamuje Scowl, GAG, A Place to Bury Strangers a další

Fluff Fest oznamuje Scowl, GAG, A Place to Bury Strangers a další

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.02.2023

Konec července tradičně patří Fluff Festu a nejinak tomu bude i letos. Kolektiv Underdogs' oznámil první třicítku kapel v čele se Scowl, GAG nebo A Place to Bury Strangers. Letošní ročník se bude konat od čtvrtka 27. do soboty 29. července na rokycanském sportovním letišti. Chybět nebude ani Psych Tent nebo All-Go-No-Slow Stage.

ZeSanta Cruz dorazí kapela Scowl. Tato čtveřice dělá poslední dobou ve světě hardcoru pořádné vlny. Energický hardcore v podání Scowl řeže jako břitva a hladí jako rána kladivem do hlavy. Slušnou porci špinavého hardcoru přivezou GAG. Pětice z Washingtonu si přídomek „ugly hardcore“ určitě zaslouží. GAG střídají pissed-off attitude se sarkastickým nadhledem, to vše za burácení těžkotonážních riffů, divokých bicích a nemalého množství reverbu na vokálech. Ušním bubínkům na Fluffu pořádně zatopí i newyorští noisoví A Place to Bury Strangers. Projekt, jehož ústřední postavou je Oliver Ackerman, má pověst jedné z nejhlasitějších kapel vůbec. ATBS propojují progresivní post-punk, shogaze, noise rock i elektroniku, a vytváří tak eklektickou hlukovou zeď, kde se potkávají chaos, katarze i rozjímání.

Mezi dalšími ohlášenými jmény se objevila například washingtonská screamo kapela Nø Man, kterou tvoří členové legendárních Majority Rule společně se zpěvačkou Mahou Sami, australští mistři extrémních žánrů Diploid, londýnský lo-fi syth-punk Powerplant, berlínský anarcho-post-punkový kolektiv GLAAS, singapurský metal punk Doldrey, denverský politický hardcore FAIM, dánský experimentální black metal Son of Seth, londýnský queercore punk Shooting Daggers, holandský d-beat punk Oust nebo ukrajinské screamo JanPalach.


Na Psych Tent byl zatím ohlášen výběr z balkánské nezávislé scény. Z Chorvatska dorazí post-punkoví Mižerija Parnepar a Koridor nebo hardcoroví Sukob. Ze Srbska přijede hardcore punk Staticø. První úlovky hlásí také All-Go-No-Slow. Na stagi, kde to na Fluffu nejvíc odpsýpá, mimo jiné zahraje francouzské powerviolence trio Lovgun a gridncore duo Warfuck nebo slovenský crust punk 2 Manky Hookers & a Racist Dwarf. V battelu své síli změří domácí fastcory Terminator X a LiliXelbe. Mezi dalšími zástupci česko-slovenské scény na Fluff prozatím figurují Vole, Shallov, Ÿperitiff nebo Kurvy Češi.

Info

Fluff Fest
27.–⁠29. 7. 2023
Sportovní letištště, Rokycany
Fb událost

foto © Christian Castillo

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pop Messe za týden

redakce 20.07.2024

Vedle Leftfield, GusGus nebo Kiasmos i s konferencí o urbanismu, dokumenty, architektonickými procházkami a cyklojízdou.

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace