Zprávy / Nové desky

Fokular a Talk=Trouble vydali Silent Spring

Fokular a Talk=Trouble vydali Silent Spring

redakce | Zprávy / Nové desky | 27.03.2023

V první jarní den vyšlo u labelu Analog Freaks Records album kolaboračního projektu Silent Spring, za kterým stojí Fokular (Möbius, Boiling Point,...) a Talk=Trouble (V0NT, Protijed,...)

Silent Spring je monolitická koláž, ve které se těžké drone/metalové plochy volně prolínají s útržky rapových tracků, terénními nahrávkami, syntetizátorem nebo noisovými stěnami. Hranice mezi živými nástroji a samply se rozpouštějí v přebuzených beatech a abstraktních pasážích smontovaných z náhodně zaznamenaných domácích improvizací, studiových bicích a zmutovaných samplů. Fokular a Talk=Trouble spolu na nahrávce pracovali nárazově v průběhu uplynulých dvou let, které pro oba charakterizovaly občasné útěky do přírody a hledání pocitu svobody mimo paralyzovanou civilizaci.


Nahrávka vychází v kazetové podobě v nákladu 55 kusů jako desátý titul labelu Analog Freaks Records. O nahrávku a mix bicích se postaral Amák v pražském studiu Golden Hive. Master měl na starosti James Plotkin (Khanate, Atmosmasher,...). Za coverartem stojí kolážový umělec vystupující pod přezdívkou Cyberianpunks a celkový návrh obalu vytvořil Daniel Goliaš aka Déé X Géé. Obal je dělaný sítotiskem na třpytivý papír ve dvou barevných verzích ve studiu Uutěrky.

Info

Fokular a Talk=Trouble –⁠ Silent Spring (Analog Freaks Records, 2023)
Bandcamp projektu

foto © Daniel Kozlik

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Návrat do neviazanosti detskej mysle Alten Kompoten

redakce 11.07.2024

Tvorba je charakteristická dávkou detskej radosti, naivity a špecifickou hrou slovíčok.

Trhan vydávají desku

redakce 10.07.2024

Dvacet let na scéně a společného přátelství přetavili brněnští D.I.Y. punk/hardcore veteráni v první 12“ vinyl.

Building Bridges, nórsko-slovenský projekt debutuje

redakce 09.07.2024

Nahrávka, ktorá je inšpirujúcim stretom rôznych žánrov, temperamentov a vplyvov severskej i domácej ľudovej tvorby, vyjde o pár dní.

Debutové album Oskara Töröka

redakce 08.07.2024

Štyri živly zachytené v čase. Oskar Török Sextet chcú ašpirovať na najlepší jazzový album.

Duo SELENoLAr vydáva debut Dyssimetria

redakce 25.06.2024

Na 12-trackovom projekte vykresľujú kyberneticko-organický experimentálny štýl, kde sa mieša snová atmosféra s tvrdými klubovými beatmi.

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace