Zprávy / Festivalové

Folkové prázdniny kompletují line-up

Folkové prázdniny kompletují line-up

redakce | Zprávy / Festivalové | 20.06.2021

V pořadí 35. ročník festivalu Folkové prázdniny proběhne v Náměšťi nad Oslavou 24. až 31. července 2021. Zahájení festivalu bude tedy patřit jedinečnému portugalsko-španělskému duu Lina_Raül Refree. Osudové písně fado v podání portugalské zpěvačky Liny zahalí do zvuku klavíru a syntezátorů katalánský producent a hudebník Raül Refree. Dále se představí jedna s nejzásadnějších amerických písničkářek dneška Leyla McCalla, nejvýraznější současná osobnost sevdalinek z Bosny a Hercegoviny Damir Imamović a dvorní kytarista Roberta Planta s výbušným houslistou z italského Salenta Justin Adams & Mauro Durant. Festival zakončí směs katalánské rumby, ska, tarantelly, cumbie a balkánu v podání temperamentních Rumbaristas. Nepřijedou bohužel irští Lankum, kteří měli festival zahajovat.

Na akci poprvé vystoupí také Orchestr Folkových prázdnin, hudební seskupení bude otevřené pro hudební zájemce pod mezinárodním vedením Vivien Zeller, Ursuly Suchanek a Martina Krajíčka. Přizvaní, oslovení, přihlášení i kolemjdoucí muzikanti, profesionálové i amatéři, virtuózní hráči, začínající nadšenci i talentované děti vytvoří hudební těleso, které bude šest dní secvičovat, učit se, inspirovat se, aby zahráli v poslední den festivalu. Chystá se i nedělní divadelní odpoledne, výtvarná a divadelní Stará tkalcovna, festival dílen Hnízdo múz, Open scéna, Oranžovou scéna, noční koncerty, kemp, výstavy, kolokvium o lidové hudbě a world music, a další radosti.

Info

Folkové prázdniny
24.–31. 7. 2021
Náměšť nad Oslavou
fb event

foto © Barka Fabiánová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Spectaculare dorazí Janus Rasmussen

redakce 02.12.2021

Festival Spectaculare pokračuje, polovina dua Kiasmos dorazí co nevidět.

Tady Vary 21

redakce 30.11.2021

Stejně jako v minulém roce bude každý film v zapojených kinech uveden pouze jednou, a to ve stejný den i čas.

Sziget představuje pro rok 2022

redakce 26.11.2021

Maďarský festival Sziget se vrací po dvouleté pauze ve velkém stylu s první vlnou oznámených hvězd.

Šestinotónové harmonium na Prague Quiet Music Festivalu

redakce 23.11.2021

Vrcholem koncertu bude světová premiéra skladby concord, která je složená speciálně pro tento vzácný nástroj.

Festival Next začne za týden

redakce 16.11.2021

Thurston Moore, talianska experimentátorka Caterina Barbieri, organový koncert Švédky Anny Von Hausswolff a mnoho dalšího.

Rock for People zve na vánoční trojkoncert

redakce 16.11.2021

Vánoční večírek Rock for People rodiny nabídne nabitý hudební program, ale i setkání s celým týmem.

Flohio vystoupí na Metronome Prague

redakce 14.11.2021

Londýnská raperka a textařka s nigerijskými kořeny Flohio již několik posledních let bortí pravidla rapové, hip-hopové a grimové scény.

Kompilace Shotgun Festivalu

redakce 12.11.2021

Shotgun Festival se dvě desetiletí snaží vnést svěží vítr do jinak hudebně zapomenuté hraniční brány tří zemí mezi Českem, Polskem a Německem.

Vítězem 22. Mezipater se stala netradiční lovestory Jumbo

redakce 12.11.2021

Na letošním festivalu s tématem Oslava života se představilo celkem 88 hraných, dokumentárních, celovečerních i krátkých snímků z celkem šesti světadílů.

JazzFestBrno, big bandy a propojování světových hvězd s českými

redakce 11.11.2021

Maria Schneider Orchestra v české premiéře, legendární Clayton-Hamilton Jazz Orchestra exkluzivně s Danem Bártou a mnohem víc.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace