Zprávy / Festivalové

Folkové prázdniny kompletují line-up

Folkové prázdniny kompletují line-up

redakce | Zprávy / Festivalové | 20.06.2021

V pořadí 35. ročník festivalu Folkové prázdniny proběhne v Náměšťi nad Oslavou 24. až 31. července 2021. Zahájení festivalu bude tedy patřit jedinečnému portugalsko-španělskému duu Lina_Raül Refree. Osudové písně fado v podání portugalské zpěvačky Liny zahalí do zvuku klavíru a syntezátorů katalánský producent a hudebník Raül Refree. Dále se představí jedna s nejzásadnějších amerických písničkářek dneška Leyla McCalla, nejvýraznější současná osobnost sevdalinek z Bosny a Hercegoviny Damir Imamović a dvorní kytarista Roberta Planta s výbušným houslistou z italského Salenta Justin Adams & Mauro Durant. Festival zakončí směs katalánské rumby, ska, tarantelly, cumbie a balkánu v podání temperamentních Rumbaristas. Nepřijedou bohužel irští Lankum, kteří měli festival zahajovat.

Na akci poprvé vystoupí také Orchestr Folkových prázdnin, hudební seskupení bude otevřené pro hudební zájemce pod mezinárodním vedením Vivien Zeller, Ursuly Suchanek a Martina Krajíčka. Přizvaní, oslovení, přihlášení i kolemjdoucí muzikanti, profesionálové i amatéři, virtuózní hráči, začínající nadšenci i talentované děti vytvoří hudební těleso, které bude šest dní secvičovat, učit se, inspirovat se, aby zahráli v poslední den festivalu. Chystá se i nedělní divadelní odpoledne, výtvarná a divadelní Stará tkalcovna, festival dílen Hnízdo múz, Open scéna, Oranžovou scéna, noční koncerty, kemp, výstavy, kolokvium o lidové hudbě a world music, a další radosti.

Info

Folkové prázdniny
24.–31. 7. 2021
Náměšť nad Oslavou
fb event

foto © Barka Fabiánová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Film a architektura. Pojedenácté

redakce 30.06.2022

Festival se letos rozšiřuje o nové promítací prostory a navyšuje počet projekcí. Nebudou chybět ani diskuze s tvůrci a další speciální doprovodný program.

Student Fest se zajímavým lajnapem

redakce 28.06.2022

Letos festival přinese, díky spolupráci s kolektivem glitter.hit, i zahraniční jména - italsko-australského producenta t0niho a polskou hyperpopovou dvojici mylittlethumbie & ksiaze700.

Central European Jazz Showcase představuje

redakce 27.06.2022

Cílem showcase je podpořit export jazzových kapel, aby se častěji objevovaly na programech klubů a festivalů v zahraničí.

OFF Festival začne speciálními warm-upy

redakce 25.06.2022

Katovický OFF Festival přichází se zajímavou novinkou, letošní ročník začne o den dříve, a to speciálními warm-upy na speciálních místech.

Světové premiéry na NODO už od soboty

redakce 24.06.2022

Trojhalí Karolina se promění v jeden vyzvánějící zvon – hudební svátek, který je možné zakusit asi jen jednou za život.

Na festivale Flaam Sega Bodega, Sykur i HMLTD

redakce 23.06.2022

Pre Flaam je typickým dôraz na vizuálnu stránku festivalového zážitku – od komunikácie až po podobu samotného areálu.

Dobršská brána upoutá zvukem trubky

redakce 23.06.2022

Letní festival se zaměřuje vždy na konkrétní nástroj. V loňském roce to byly bicí, v letošním, šestém ročníku upoutá především zvukem trubky.

Hradby Samoty načínají druhou dekádu existence

redakce 22.06.2022

Temná hudba nejrůznějších žánrů na místech, kde je za noci možné místo bzukotu měst, slyšet šeptem pronášené příběhy ze starých legend a pověstí.

Grape dopĺňa o mená lokálnej scény

redakce 22.06.2022

V prvej osmičke zverejnených mien sú Karin Ann, Fallgrapp, Le Payaco, Para, Billy Barman, Tolstoys, Korben Dallas a Malalata.

Pilotní ročník multižánrového U:festu

redakce 21.06.2022

Tématem U:festu je zkoumání hranic mezi uměním, kulturou a současnou digitální společností. Brillovka, Rožnov pod Radhoštěm.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace