Zprávy / Festivalové

Folkové prázdniny kompletují line-up

Folkové prázdniny kompletují line-up

redakce | Zprávy / Festivalové | 20.06.2021

V pořadí 35. ročník festivalu Folkové prázdniny proběhne v Náměšťi nad Oslavou 24. až 31. července 2021. Zahájení festivalu bude tedy patřit jedinečnému portugalsko-španělskému duu Lina_Raül Refree. Osudové písně fado v podání portugalské zpěvačky Liny zahalí do zvuku klavíru a syntezátorů katalánský producent a hudebník Raül Refree. Dále se představí jedna s nejzásadnějších amerických písničkářek dneška Leyla McCalla, nejvýraznější současná osobnost sevdalinek z Bosny a Hercegoviny Damir Imamović a dvorní kytarista Roberta Planta s výbušným houslistou z italského Salenta Justin Adams & Mauro Durant. Festival zakončí směs katalánské rumby, ska, tarantelly, cumbie a balkánu v podání temperamentních Rumbaristas. Nepřijedou bohužel irští Lankum, kteří měli festival zahajovat.

Na akci poprvé vystoupí také Orchestr Folkových prázdnin, hudební seskupení bude otevřené pro hudební zájemce pod mezinárodním vedením Vivien Zeller, Ursuly Suchanek a Martina Krajíčka. Přizvaní, oslovení, přihlášení i kolemjdoucí muzikanti, profesionálové i amatéři, virtuózní hráči, začínající nadšenci i talentované děti vytvoří hudební těleso, které bude šest dní secvičovat, učit se, inspirovat se, aby zahráli v poslední den festivalu. Chystá se i nedělní divadelní odpoledne, výtvarná a divadelní Stará tkalcovna, festival dílen Hnízdo múz, Open scéna, Oranžovou scéna, noční koncerty, kemp, výstavy, kolokvium o lidové hudbě a world music, a další radosti.

Info

Folkové prázdniny
24.–31. 7. 2021
Náměšť nad Oslavou
fb event

foto © Barka Fabiánová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Inovativní stage na Rock for People Hope

redakce 03.08.2021

Mezi chystaná témata patří i obnovitelné energie a energetická soběstačnost, k níž vodíkové pohony jako H2Base zásadně přispívají.

Divadelní a taneční Bazaar Festival provokuje k akci

redakce 02.08.2021

Jak umělci ze střední a východní Evropy reflektují problematiku životního prostředí a klimatických změn ve svých společnostech?

Festival Banát se blíží

redakce 02.08.2021

Jeden z nejdelších českých vlaků opět jede podpořit krajany v Rumunsku.

Letní filmová škola vyvrcholí premiérou filmu Zprávy

redakce 01.08.2021

Dramatický příběh natočený podle skutečných události se odehrává v roce 1944, kdy z koncentračního tábora v Osvětimi uprchnou dva vězni.

Mezipatra ovládnou Kasárna Karlín

redakce 31.07.2021

Queer filmový festival Mezipatra uvede během festivalu Prague Pride program pod názvem Identita ve městě.

O víkendu začínají Knižní lázně

redakce 29.07.2021

Knižní lázně nabídnou jarmark s kvalitními knihami, Anna Polívková a Jaroslav Rudiš poukáží na nutnost péče o duševní zdraví.

Lunchmeat přiveze Lyru Pramuk nebo Helenu Hauff

redakce 28.07.2021

Festival odhaluje line-up a vzkazuje: We see you dancin‘!

První ročník Raveyard Festivalu

redakce 28.07.2021

Po vydařeném nultém ročníku se boskovicko-brněnská Mindicted Crew vrací na Panský dvůr Boskovice.

Rock for People Hope odhaluje kompletní program

redakce 28.07.2021

Švédští Mando Diao se dostali do širšího povědomí díky albu Hurricane Bar, pětice představí v Hradci Králové novou desku.

Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco a další

redakce 26.07.2021

Hudebně ozdravná kúra představí v Mariánských Láznách Beatové družstvo, něco něco nebo Nauzea Orchestra.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace