Zprávy

Folkové prázdniny prozrazují divadelní program

Folkové prázdniny prozrazují divadelní program

redakce | Zprávy | 27.06.2016

Divadlo, hry, koncerty, výtvarné dílny, a prostředí zámeckého parku s výtvarnými objekty. Tradiční nedělní divadelní den se letos na Folkových prázdninách opět promění v pestrobarevnou zahradní slavnost, zakončenou skvělými koncerty.


Průvodkyněmi budou kejklířky a žonglérky Aduš a Dáša z divadla KUFR, které vám ve 14. hod. s dalšími účinkujícími zakejklují, zažonglují a zahrají na Masarykově náměstí a po té vás povedou průvodem do zámeckého parku. Zahradní slavnost bude zdarma přístupná malým i velkým návštěvníkům od 19:30. Takže neváhejte a přijďte si vyrobit klobouk, bez něhož se žádná pořádná slavnost neobejde.


Bude vám určitě slušet při korzování letním parkem. A pokud zajdete do fotoateliéru, zůstane vám příjemná památka. Čekají vás rukodělná zastavení, kde můžete popustit fantazii své zručnosti - Ateliér výroby pastýřských píšťals Bezobratry, žonglování a kejklování s Divadlem Kufr, ateliér vinutých perel s Jiřím Macounem, ateliér pískohraní, létací dílna s časopisem Raketa aj.


Úžasný svět her Divadla Studna potrápí vaši hlavu, ruce i trpělivost a Divadlo Líšeň zase logické myšlení a šikovnost ve své šachové školičce Figurkov. Letošní slavnost ozvláštní netradiční Knižní představení studentů Ateliéru Výchovné dramatiky pro Neslyšící na Divadelní fakultě JAMU, která má již více než dvacetiletou tradici. Vystoupení jsou sice primárně určena pro děti se sluchovým postižením, jsou ale velmi kladně přijímána také slyšícími dětmi, které častokrát mohou poprvé vidět jinou komunikační formu a seznámit se tak se znakovou řečí. Děti i dospělé zpravidla upoutá pohybové ztvárnění i zajímavý výtvarný artefakt - kniha.


Tu si vyrábí studenti sami. Může mít klasickou i netradiční podobu a stává se jedinou kulisou i partnerem pro sdělení příběhu. Divadlo Bratři v tricku pobaví odpoledním humorným rodinným představením Malíři s prvky žonglování, ve večerním programu pak na sebe můžete nechat dýchnouti atmosféru časů minulých, kdy muži pečovali o své zdraví a tělesnou čistotu v říčních lázních. Večerní představení Plovárna je volně inspirováno novelou Rozmarné léto Vladislava Vančury, jehož poetiku převádí Bratři v tricku s lehkostí a jemnou groteskou do pohybové humoresky, v níž využívají cirkusových disciplín – žonglování, provazochodectví a párové akrobacie.


O muziku pro děti se postará kapela Pískomil se vrací. Autoři písniček se od roku 2007 podíleli na repertoáru i živých koncertech projektu Kašpárek v rohlíku. Jedinečnou příležitost nahlédnout do tajů gruzínského polyfonního zpěvu a zazpívat si s famózním gruzínským mužským sborem Iberi budete mít v odpoledních hodinách na zámeckém nádvoří.


A vrcholem pak budou všechny tři večerní koncerty: žánrům se vzpírající dialog violoncella a diatonického akordeonu belgického dua Belem, oslava 25 let od prvního koncertu Roberta Křesťana a Druhé trávy s Katkou García a na úplný závěr uslyšíte virtuóza na unikátní nástroj hang Manu Delaga z Rakouska.


Info

Folkové prázdniny 2016
23. - 30. 7. 2016
Zámek, Náměšť nad Oslavou
www.folkoveprazdniny.cz
www.facebook.com/folkoveprazdniny

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jak se za poslední roky změnilo chování návštěvníků kulturních akcí?

Lucie Tongelová 09.12.2022

Jak se poslední dva roky promítly do kultury? A jak moc se změnil průměrný návštěvník živých událostí?

První čtvrtina programu brzy třicetileté Besedy

redakce 09.12.2022

Mezi prvními ohlášenými jmény nechybí polská dvojice Coals, domácí Bert & Friends, Dukla, Aiko a další.

Dystopic Requiem Quartet pro Juraje a Matúše

redakce 09.12.2022

Kvarteto absolvovalo nahrávanie aj v najväčšom nákupnom centre Chodov v Prahe.

Sziget a první jména programu

redakce 09.12.2022

Na Szigetu se objeví v roli headlinerů hvězdy Billie Eilish, David Guetta, Florence + The Machine a Imagine Dragons.

Full Moon #140: Za hřmotu Žižkova bubnu

redakce 08.12.2022

Prosincový Full Moon je věnován nejen dvojici Kalle, ale celé hudební scéně malebného jihočeského města Tábor.

Desperátský souboj: Povodí Ohře a Kakktus

redakce 08.12.2022

Kakktus jsou smirkový rokenrol a v kombu s Povodím Ohře to bude hustá jízda.

Gilberto Gil na Colours of Ostrava

redakce 08.12.2022

Na Colours of Ostrava se představí ve třináctičlenné sestavě, včetně slavných dcer Prety, Flor a Nary nebo syna Bema.

Zimní pneu. Cudné i maniakální.

redakce 07.12.2022

Potměšilost dvou vědců ze špatně financované hudební laboratoře, vypočítavost shořela, prim tady tvoří nadšení a snaha dělat hudbu s něžným fakáčem světu po svém.

The Blue Stones a drag queen Alyssa Edwards v Praze

redakce 07.12.2022

Americká drag queen, tanečnice a osobnost televizní zábavy Alyssa Edwards přijede poprvé do Prahy. Její život je jeden velký spektákl.

Světlý speciál Insania Pale Ale

redakce 07.12.2022

Brněnští Insania nadělují s pivovorem Duck&Dog.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace