Zprávy / Festivalové

Folkové prázdniny uvedou noční koncerty

Folkové prázdniny uvedou noční koncerty

redakce | Zprávy / Festivalové | 19.07.2017

K Folkovým prázdninám patří specifické noční koncerty, rozpravy s hudebními publicisty, mezinárodní kolokvium o world music a lidové hudbě (tentokrát na téma Zrcadlení), rozsáhlý festival dílen Hnízdo múz, mnoho hudebních dílen s hudebníky, kteří přijíždějí z celého světa, hudební filmy v Biografu Aladin a velké množství výstav.

Změna v programu: vzhledem k onemocnění Petra Ulrycha ruší Javory všechny své koncerty do konce července, tedy včetně toho na Folkových prázdninách. "Této okolnosti je nám líto, přejeme Petrovi Ulrychovi brzké uzdravení a všem návštěvníkům se za změnu omlouváme. Máme ale velikou radost, že namísto Javorů naše pozvání přijal legendární horňácký zpěvák a houslista Martin Hrbáč se svou Horňáckou cimbálovou muzikou," informují pořadatelé.


Poprvé nabízí také týdenní houslový workshop se skvělými fidlerkami Vivien a Ursulou co ví, jak v této baltské lidové muzice na housle smykovat, dupat, zdobit a doprovázet se navzájem. Budou vést workshop od 24. července každé odpoledne ve 14 hodin vždy 2 hodiny až do soboty 29. července, kdy tento Fiddlerský orchestr představíme odpoledne v zámeckém parku.

"Budeme mimo jiné promítat velmi oceňovaný film americké kapely Cloud Cult s názvem The Seeker a po něm se pokusíme o tele debatu s režisérem filmu Jeffem D. Johnsonem."

Info

Folkové prázdniny 2017
22. - 29. 7. 2017
Zámek, Náměšť nad Oslavou

www.facebook.com/events/1287429131350619
www.facebook.com/folkoveprazdniny
www.folkoveprazdniny.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Groove Brno startuje

redakce 14.10.2021

Festival nabírá letos na intenzitě a proto během necelého jednoho měsíce v Sono centru a Metru vystoupí interpreti z 9 zemí světa.

Mezinárodní festival jazzového piana nabídne recitály hráčů z celého světa

redakce 14.10.2021

Objevná cesta po jazzových klaviaturách pokračuje. Již 26. ročník pražského festivalu bude po sedm večerů hostit klavírní hvězdy.

Nouvelle Prague 2021 se blíží

redakce 13.10.2021

Jaká témata vás letos na konferenci Nouvelle Prague čekají?

Festival krátkých filmů Brno16 je za dveřmi

redakce 12.10.2021

Mezinárodní filmový festival krátkého filmu Brno16 patří k nejstarším filmovým festivalům u nás.

Eurosonic Noorderslag odhaluje program

redakce 11.10.2021

Mezi potvrzenými vystupujícími nechybí ani domácí zástupci - vítězka soutěže 1band2play Amelie Siba a slovenští Bulp.

Hradecký slunovrat se stěhuje

redakce 10.10.2021

Celý pořadatelský tým bere přesun do Opavy jako velkou výzvu a motivaci, což se již teď pozitivně projevilo ve skladbě programu zimní verze Hradeckého slunovratu.

Aerovka Jazz Fest představí Kopřivnici jazzové hvězdy

redakce 08.10.2021

Aerovka bude hostinou jazzových i multižánrových pochoutek, potěší zkušené jazzové mazáky i jazzem nepolíbené začátečníky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace