Zprávy / Pozvánky

Folkové prázdniny: Zahradní slavnost v režii Matěje Formana

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.06.2017

Matěj Forman se svými přáteli připravuje letošní podobu Staré tkalcovny, architektonicky mimořádného továrního prostoru na břehu řeky Oslavy. Do zámeckého parku pak chystá výtvarné, překvapivé, snivé a poetické objekty inspirované tématem festivalu O snech a snílcích. A konečně se také po postará o velmi oblíbenou nedělní odpolední zahradní slavnost.

Centrem Staré tkalcovny, která je součástí festivalu už třetím rokem, bude opět Tančírna nad Oslavou s dílnou tanga i milongy s tanečními mistry Gabrielou a Petrem Nečasovými. Ve čtvrtek a pátek pak tango doplní irské taneční dílny s rodinnou kapelou Clan Hannigan.


Při procházce Starou tkalcovnou Vás jistě upoutá objekt Biografu Aladin, skutečného malého kina, inspirovaného představením Aladin, které pro děti a dospělé připravuje Matěj Forman se svými přáteli. Biograf Aladin během dne nabídne filmy, které se tím či oním způsobem dotýkají Folkových prázdnin - dokumenty Nechte zpívat Mišíka, Takovej barevnej vocas letící komety (o Filipu Topolovi) i filmy zapůjčené Divadlem bratří Formanů a především exkluzivně dva v USA veleúspěšné filmy kapely Cloud Cult, která měla před několika lety v Náměšti svou evropskou koncertní premiéru.


Také se můžete zastavit u vznikajícího výtvarného díla pod vedením Lucie Bartoňové a Matěje Formana - vitráží v oknech Staré tkalcovny. Ve Staré tkalcovně najdete také výstavu fotografií předního českého fotografa Bohdana Holomíčka, která bude obohacena o autorovy interaktivní projekce v Biografu Aladin.

Program ve Staré tkalcovně začne už v neděli 23. července 2017. Se společenstvím kolem Matěje Formana „se vydáme do snů“ ve 14 hodin v Biografu Aladin. A odtud přes náměstí a historický most se průvodem přesuneme na zámek do nedělní odpolední zahradní slavnosti.

Až dojdete průvodem ze Staré tkalcovny do zámeckého parku - zahrady bude Vás a Vaše děti čekat svět, který si pro nás vymyslel Matěj Forman se svými přáteli. Když se v zahradě rozhlédnete a projdete jí, najdete výtvarná překvapení, která jsou inspirována sny, hvězdami, touhami, bláhovostmi a ukolébavkami. Najdete zde originální výtvarné dílny pro malé i velké, zajdete si na divadlo, poslechnete neobvyklou muziku, navštívíte kavárnu, zahrajete si hry, děti se projedou na krásném dřevěném kolotoči, užijete si. Tradiční nedělní divadelní den se letos na Folkových prázdninách opět promění v pestrobarevnou zahradní slavnost, zakončenou skvělými koncerty.

Řezbář Matěj doveze svůj senzační dřevěný kolotoč na ruční pohon, přiveze také své houpačky a další atrakce.

V Dřevěném ateliéru Báry Hubené si děti budou moci vyrobit ptáčka, rybu, motýla, šneka či lodičku. Poblíž kavárny najdete dílnu Ateliér hvězd. Opět na Vás bude čekat Polní redakce časopisu Raketa s knížkami a dílnami. Na Vás i vaše děti čekají i Ateliér výroby pastýřských píšťal, Divadlo KUFR, Dílna výroby vinutých perel s Jiřím Macounem, obrázky z barevných písků. Divadlo Líšeň pak připravilo svou šachovou školičku Figurkov.

Dřevěné divadlo zahraje pro malé diváky loutkovou pohádku O princi z knížky. Divadlo pro Malý z pražského Divadla v Dlouhé přijede s představením Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Příběh o lenivé školačce Božence Buchtové a zvláštní paní učitelce Bertě Rovné s prvky žonglování a akrobacie, nazvaný Sportovní pohádka, představí Divadlo KUFR. A na pozdní večer je připraveno „snové“ představení Divadla LÍŠEŇ: Žabáci s podtitulem Sny starého dědka. O odpolední muziku se postará originální dechový ansámbl Balkansambel ze Slovenska. A vrcholem pak budou dva večerní koncerty: jedinečné spojení proslulé maďarské skupiny Muzsikás s výtečným klasickým Škampovým kvartetem, a irský zpěvák prastarého stylu sean-nós Lorcán Mac Mathúna s hudebním projektem o vizionářích.


Info

Folkové prázdniny
22.-29. 7. 2017, Náměsť nad Oslavou
www.folkoveprazdniny.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

Silence of Sound a Madera v hradeckém Artičoku

redakce 07.06.2021

Vernisáž fotografií Barky Fabiánové v kavárně, koncert kapely Madera na dvorku pod rozkvetlou třešní. Pozvánka do královéhradeckého Artičoku.

The Residents v Praze

redakce 06.06.2021

Původně bylo toto turné plánováno již na začátek roku 2021, kvůli pandemii koronaviru bylo ale přeloženo.

Audiovizuální kolektiv NSHT otevírá open air sezonu

redakce 04.06.2021

Na své si, jak je už u NSHT zvykem, přijdou hlavně náročnější posluchači nestředoproudé elektronické hudby.

V Praze vystoupí Dotan, The Sheepdogs i The Lumineers

redakce 31.05.2021

Stejně jako na albech, tak i na koncertech The Lumineers platí, že každá nota, každá slabika i tiché momenty mezi nimi mají svůj důvod i emocionální náboj.

Pragovka oslavila deset let existence

redakce 28.05.2021

Vysílání orámovalo živé vystoupení Nauzea Orchestry zahájilo velikou rezidentskou výstavu Ko- laborace a organicky začlenilo také tradiční součásti akce - otevřené ateliéry.

Synapse Knowledge startuje přednáškou s Emikou

redakce 27.05.2021

Synapse Knowledge rozvíjí témata jako je branding a marketing v hudebním průmyslu, booking, užití umělé inteligence v hudební produkci atd.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace