Zprávy / Pozvánky

Föllakzoid uvrhne Prahu do kolektivního tranzu

Föllakzoid uvrhne Prahu do kolektivního tranzu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.06.2017

Už jste někdy slyšeli o krautrocku? Hypnotický žánr inspirovaný tradiční hudbou dálného východu zažil svůj největší boom v Německu sedmdesátých let a dodnes zůstává inspirací napříč hudebními žánry. Tehdy kapely jako Neu!, Kraftwerk, Can nebo Popol Vuh zkombinovaly hypnotickou repetitivnost s psychedelickými experimenty a položily základ žánru přezdívaného kosmische Musik. Pokud byste mezi dnešními interprety hledali jejich nástupce, prvním jménem na seznamu budou Föllakzoid.

Chilská formace absorbuje vlivy tradiční hudby z okolí velehor kolem And s klasickým německým krautrockem, přesto zvukem i postupy připomínají současnou elektronickou hudbu. Jejich elektrizující koncerty evokují šamanské rituály dávných předků, monotónní rytmika, kouřové efekty a potemnělá atmosféra vybízí k vystoupení z komfortní zóny a odevzdání se skrytým koutům vlastní mysli. “Stačí zavřít oči a otevřou se další.”, popisuje efekt jejich show kytarista Domingo García-Huidobro. Do Prahy přiváží nové mini EP London Sessions a zazní i materiál ze zatím poslední desky III z roku 2015.


“Temný synthpop, postrockové nálady i nekompromisnost black metalu se potkávají v hudbě žižkovského tria Orient. Jeho členové mají kořeny v pražské hardcoreové scéně a možná i proto si zakládají na tom, aby jejich hudba byla stoprocentně živá. Atmosférické beaty a samply hrané na elektronické pady se prolínají s živou kytarou a na scénu ovládanou snivými náladami vrací syrovost a agresi.”, tvrdí o Orient na Vinyle. Jejich slova rozhodně nejsou nadnesená, protože nominaci na největší objev roku 2016 Orient s přehledem proměnili. I když ještě nevydali žádný ucelený release, jejich koncerty patří k tomu nejlepšímu, co současná pražská scéna nabízí.


Info

Föllakzoid (cl) + Orient
8. 6. 2017 20:00
Underdogs', Praha
Vstupné: 250 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě

www.facebook.com/events/1856924397871438

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

I fotografie má svůj svátek

redakce 24.09.2019

Fotoexpo představí to nejlepší ze současné fotografické tvorby, fotografické techniky a příslušenství, ale hlavně spoustu inspirace a zábavy.

Kanaďané Half Moon Run v Praze představí novou desku

redakce 24.09.2019

Třetí album Half Moon Run o síle přátelství, na které je spoleh, i když se vše kolem mění, vychází 1. listopadu.

Vrbaak zve na vernisáž projektu LO.VE!

redakce 23.09.2019

Vernisáž k výstavě fotografií k nové tanečně/pohybové inscenaci LO.VE!, která vzniká ve spolupráci Motion Hub a BuranTeatr.

Simply Red oznamují turné a novou desku

redakce 23.09.2019

Krátce po oznámení, že nové album Blue Eyed Soul vyjde zkraje listopadu, Simply Red dnes odtajnili detaily chystaného turné.

6. ročník přehlídky Be2Can představí profil Fatiha Akina

redakce 23.09.2019

Letos v rámci sekce Be2Can Fokus dostane prostor tvorba německo-tureckého režiséra Fatiha Akina i jeho kontroverzní portréte sériového vraha ve snímku U Zlaté Rukavice.

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Be2Can - To nejlepší z nejprestožnějších filmových festivalů

redakce 21.09.2019

I letos naleznete v nabídce Be2Can hraniční, provokativní zážitky i robustní filmy-romány, filmařské legendy i čerstvou krev současné arthouse scény.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 21.09.2019

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Polská pianistka Hania Rani na turné

redakce 20.09.2019

Talentovaná pianistka a skladatelka Hania Rani v rámci svého podzimního tour odehraje jediný český koncert v Kopřivnici.

Nový projekt Jungstötter v Lese

redakce 20.09.2019

Skladby Jungstötter svou intenzitou těžknou podobně jako hudba Bad Seeds nebo Tuxedomoon. Nový projekt v Café v lese.