Zprávy / Pozvánky

Föllakzoid uvrhne Prahu do kolektivního tranzu

Föllakzoid uvrhne Prahu do kolektivního tranzu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.06.2017

Už jste někdy slyšeli o krautrocku? Hypnotický žánr inspirovaný tradiční hudbou dálného východu zažil svůj největší boom v Německu sedmdesátých let a dodnes zůstává inspirací napříč hudebními žánry. Tehdy kapely jako Neu!, Kraftwerk, Can nebo Popol Vuh zkombinovaly hypnotickou repetitivnost s psychedelickými experimenty a položily základ žánru přezdívaného kosmische Musik. Pokud byste mezi dnešními interprety hledali jejich nástupce, prvním jménem na seznamu budou Föllakzoid.

Chilská formace absorbuje vlivy tradiční hudby z okolí velehor kolem And s klasickým německým krautrockem, přesto zvukem i postupy připomínají současnou elektronickou hudbu. Jejich elektrizující koncerty evokují šamanské rituály dávných předků, monotónní rytmika, kouřové efekty a potemnělá atmosféra vybízí k vystoupení z komfortní zóny a odevzdání se skrytým koutům vlastní mysli. “Stačí zavřít oči a otevřou se další.”, popisuje efekt jejich show kytarista Domingo García-Huidobro. Do Prahy přiváží nové mini EP London Sessions a zazní i materiál ze zatím poslední desky III z roku 2015.


“Temný synthpop, postrockové nálady i nekompromisnost black metalu se potkávají v hudbě žižkovského tria Orient. Jeho členové mají kořeny v pražské hardcoreové scéně a možná i proto si zakládají na tom, aby jejich hudba byla stoprocentně živá. Atmosférické beaty a samply hrané na elektronické pady se prolínají s živou kytarou a na scénu ovládanou snivými náladami vrací syrovost a agresi.”, tvrdí o Orient na Vinyle. Jejich slova rozhodně nejsou nadnesená, protože nominaci na největší objev roku 2016 Orient s přehledem proměnili. I když ještě nevydali žádný ucelený release, jejich koncerty patří k tomu nejlepšímu, co současná pražská scéna nabízí.


Info

Föllakzoid (cl) + Orient
8. 6. 2017 20:00
Underdogs', Praha
Vstupné: 250 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě

www.facebook.com/events/1856924397871438

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Power electronická Regenerace v Bajkazylu

redakce 04.06.2020

Podivný a monotonní slepenec pornografických zvuků, synťákových ploch, nemocných vokálů a fetiše největšího tajemství církve. Zvuky toho, co zatajili ve filmu o dvou papežích.

Zmírání a křtění v Kabinetu múz

redakce 03.06.2020

Komu se nelení, tomu se v červnu v Kabinetu múz zelení i černí.

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.