Zprávy / Pozvánky

Föllakzoid uvrhne Prahu do kolektivního tranzu

Föllakzoid uvrhne Prahu do kolektivního tranzu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.06.2017

Už jste někdy slyšeli o krautrocku? Hypnotický žánr inspirovaný tradiční hudbou dálného východu zažil svůj největší boom v Německu sedmdesátých let a dodnes zůstává inspirací napříč hudebními žánry. Tehdy kapely jako Neu!, Kraftwerk, Can nebo Popol Vuh zkombinovaly hypnotickou repetitivnost s psychedelickými experimenty a položily základ žánru přezdívaného kosmische Musik. Pokud byste mezi dnešními interprety hledali jejich nástupce, prvním jménem na seznamu budou Föllakzoid.

Chilská formace absorbuje vlivy tradiční hudby z okolí velehor kolem And s klasickým německým krautrockem, přesto zvukem i postupy připomínají současnou elektronickou hudbu. Jejich elektrizující koncerty evokují šamanské rituály dávných předků, monotónní rytmika, kouřové efekty a potemnělá atmosféra vybízí k vystoupení z komfortní zóny a odevzdání se skrytým koutům vlastní mysli. “Stačí zavřít oči a otevřou se další.”, popisuje efekt jejich show kytarista Domingo García-Huidobro. Do Prahy přiváží nové mini EP London Sessions a zazní i materiál ze zatím poslední desky III z roku 2015.


“Temný synthpop, postrockové nálady i nekompromisnost black metalu se potkávají v hudbě žižkovského tria Orient. Jeho členové mají kořeny v pražské hardcoreové scéně a možná i proto si zakládají na tom, aby jejich hudba byla stoprocentně živá. Atmosférické beaty a samply hrané na elektronické pady se prolínají s živou kytarou a na scénu ovládanou snivými náladami vrací syrovost a agresi.”, tvrdí o Orient na Vinyle. Jejich slova rozhodně nejsou nadnesená, protože nominaci na největší objev roku 2016 Orient s přehledem proměnili. I když ještě nevydali žádný ucelený release, jejich koncerty patří k tomu nejlepšímu, co současná pražská scéna nabízí.


Info

Föllakzoid (cl) + Orient
8. 6. 2017 20:00
Underdogs', Praha
Vstupné: 250 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě

www.facebook.com/events/1856924397871438

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Slut slaví třicátiny beneficí

redakce 10.09.2021

Jde se do studia a je nad slunce jasnější, že v případě Slut nejde o nějaký hloupě nostalgický reunion.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace