Zprávy / Offtopic-Novinky

FOM pokračuje v cestách po vinyl shopoch

FOM pokračuje v cestách po vinyl shopoch

Dagmar Lauková Petrášová | Zprávy / Offtopic-Novinky | 03.07.2023

Topoľčiansky lo-fi producent FOM, vlastným menom Viktor Wiedermann, cestuje po Európe, kde navštevuje vinyl shopy, o ktorých natáča vlogy. Po Prahe a Záhrebe zamieril do ďalších hlavných miest.

více o FOMovi zde

V Budapešti navštívil Deep Record Store, AktRecords, Wave Music a Kalóz Records. Všetky ostatné boli zatvorené, nakoľko bol na návšteve mesta pápež. Do Wave Music chodia ľudia z celej Európy za raritnými nahrávkami. „Keďže sa od roku 2010 venujem aj dídžejskej a promotérskej činnosti, zaujal ma Deep Record Store. Môžete v ňom nájsť široký výber nekomerčných drum and bassových vinylov. Oslovila ma aj ponuka hiphopovej kolekcie, v ktorej som našiel veľa vinylov od japonského labelu Jazzy Sport. Zaujímavý bol Kalóz Records, kde okrem gréckych a indických platní môžte nájsť aj transilvánske, africké alebo juhoamerické.“ odporúča FOM.


Z Viedne sa podarilo natočiť zábery len z record shopu Substance, nakoľko v ostatných nebolo dovolené natáčať. Okrem spomínaného Substance, kde mali široký výber elektronickej hudby, navštívil SingSing Records, Moses Records, Lindi’s Schallplatten Laden, Seven Star Records, Black Monk a Schallter Audio & Records. V auguste plánuje FOM cesty do Berlína a Londýna. Počas ciest chce vyskúšať live performance v uliciach. „Po krátkom prieskume som zistil, že vystupovanie v uliciach hlavných miest nie je jednoduché a musíte mať vybavené povolenie od miestnych úradov. Je to častokrát byrokratické peklo, preto budem rozmýšľať nad live performances nie na frekventovaných miestach, ale napríklad v skate parkoch. Všetko sú to skúsenosti, ktoré nadobúdam postupne a pravdepodobne sa to bude meniť za pochodu.“

Info

foto © se souhlasem Viktora Wiedermanna

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nové výstavy v GMU: ergonomické objekty i diferencované struktury

redakce 24.02.2024

GMU v Hradci Králové otevřela v únoru tři nové výstavy, v nichž představuje tvorbu českých umělců napříč generacemi.

Brněnská kultura bilancuje

redakce 22.12.2023

Mezi mimořádné projekty patří ZET9, který zájemcům z brněnské umělecké scény poskytl prostory sloužící jako zkušebny či ateliéry.

Kulturní převlékání v maďarských barvách

redakce 22.12.2023

Publikace s podtitulem umění na troskách socialismu a na vrcholcích nacionalismu přináší český překlad dvou knih přední maďarské historičky umění Edit András.

Pět důvodů, proč jsou nové Galaxy Buds FE jasnou volbou

komerční článek 31.10.2023

Nejenže nabízejí špičkový zvuk, ale také skvěle tlumí okolní hluk a díky svému ergonomickému provedení vyhovují širokému okruhu uživatelů.

Elektrosalon: From the Rave to the Gallery

redakce 28.10.2023

V hlubinách jeskyně, kde první lidé kdysi objevili ohněm prosvětlenou tmu, se narodila touha po spojení, rituálu, umění, sebevyjádření a svobodě

Kolumbus jindy a dnes, monografie GMU

redakce 27.05.2023

Kolektivní monografie mapující reflexi legendární postavy Kryštofa Kolumba v kontextu českého umění a kultury.

Světlý speciál Insania Pale Ale

redakce 07.12.2022

Brněnští Insania nadělují s pivovorem Duck&Dog.

První kniha o českém rapu

redakce 25.09.2022

V knize českej rap se ponoříte do světa českého rapu od jeho začátků přes první boomy až po mainstreamovou současnost.

Vychází Lymfom City – ponuře úsměvný černobílý sitkomiks

redakce 02.05.2021

Lucie Trávníčková ve své knize svérázně zaznamenává autobiografii své onkologické léčby. Podpořte na Hithitu!

Slovensko sa zapojilo do prípravy Nového európskeho Bauhausu

redakce 18.04.2021

Cieľom tejto medzinárodnej iniciatívy je spájať udržateľnosť, kultúru, rozvoj komunít a investície tak, aby pomohla naplniť zámery Európskej zelenej dohody.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace