Zprávy

Foo Fighters oživují historii americké hudby

Foo Fighters oživují historii americké hudby

Jakub Šilhavík | Zprávy | 17.05.2014

Dlouhé měsíce spekulací jsou u konce, Foo Fighters prozradili první detaily o napjatě očekávané osmé studiové desce. Doposud nepojmenovaná nahrávka vyjde na podzim u Roswell/RCA Records a bude doprovázena dokumentární sérií pro HBO, která zachycuje vznik alba v osmi vyhlášených nahrávacích studiích napříč Amerikou – kapela nahrávala ve městech jako Chicago (Electrical Audio), Austin, Nashville, Los Angeles (Rancho De La Luna), Seattle, New Orleans, Washington (Inner Ear) nebo New York. Na každém místě byla nahrána vždy jedna skladba za účasti místních rockových legend, texty skladeb vznikaly až na závěr studiové session a byly přímo ovlivněny daným prožitkem.

Jednotlivé epizody dokumentární série se točí kolem regionální identity města, která ovlivnila hudebníky během jejich dospívání a vedla ke zformování specifického zvuku. Mezi zpovídané muzikanty patří Ian MacKaye (Fugazi), Nancy Wilson (Heart), Joe Walsh (Eagles) a Paul Stanley (Kiss). Objeví se všichni také na výsledném albu?

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cimbál kontra digitál - Nona Records vydávají Thyme

redakce 13.11.2019

Thyme jsou inspirováni hraním se symfonickým orchestrem a folklórním uskupením, ale rovnou i měrou poslechem a zalíbením v experimentálníh skladatelích dvacátého století.

Festival ilustrace a komiksu obsadí Ústí nad Labem

redakce 13.11.2019

Za založením původně stála snaha navázat na ústecký festival současného umění a ilustrace Kruh, a obohatit ho o umělce z komiksové scény. FIK tento záměr trochu nečekaně přerostl.

Gonsofus vychází nové EP ze vzdálených břehů

redakce 13.11.2019

Specifický hudební mix různých stylů, který kapela označuje jako “transcontinental groove”, prošel v mezičase dalším vývojem.

Full Moon #103 – Slasti (z) Manchesteru

redakce 12.11.2019

Hlavním tématem listopadového vydání jsou Joy Division, ale ostatní manchesterské slasti rozhodně nevynecháváme – ani minulé, ani současné.

Billow živě z opuštěné Budovy č. 6

redakce 12.11.2019

Dreampopová kapela Billow z Veselí nad Moravou posílá do světa živou verzi k jedné ze skladeb ze svého nového alba Seascape.

Velebné muzikantství Flook

redakce 12.11.2019

Instrumentální mistrovství čtyř hráčů a vynalézavá, brilantní schopnost reagovat na sebe navzájem.

Tom Holliston zahraje v Kaštanu

redakce 12.11.2019

Jeho písničky jsou udivující neokázalostí a prostotou, takže napoprvé posluchači ani “nedocvakne”, jak originální a pečlivě dynamicky vystavěné jsou.

Jeden obrat za druhým. Turnover v Praze.

redakce 12.11.2019

Nebyli by to Turnover, kdyby jejich novinka nepředstavovala další obrat: „Na tomhle albu jsme si víc než kdy dřív užívali krásu psaní populární hudby,“ popsal zpěvák Austin Getz.

Akustický šleh: Gwenifer Raymond podruhé u nás

redakce 11.11.2019

Její syrový zvuk a rychlá hra v lecčem připomene rané nahrávky od Johna Faheyho. Můžete se těšit na barvitou instrumentální hudbu, vracející zpátky v čase.

Alphones mají živé EP a zahrají k filmu

redakce 11.11.2019

Alphones hrají k filmu Cikáni aneb co asi mohl mít v hlavě Karel Hynek Mácha na cestě z Itálie až po české luhy a háje.