Zprávy / Nové desky

Foolk vydal novou skladbu Stella

Foolk vydal novou skladbu Stella

redakce | Zprávy / Nové desky | 03.10.2018

Po dvojročnej pauze sa s novým singlom vracia slovenský elektronický producent Foolk. V pretlaku súčasnej elektroniky prináša minimalistickú, citlivú kompozíciu. Autentickosť, šum a bezprostrednosť sú hlavnými znakmi singla Stella.

Vokálom prispela Trnavčanka Jana Andevská, ktorá je spolu s Martinom Balážom autorkou textu. Zároveň je to prvá skladba, ktorú Foolk vydáva v slovenčine. Dôležitou súčasťou konceptu je minimalistický zašumený videoklip, v ktorom účinkuje Dušanova dcéra Stella. Vznikal objektívom 8mm aplikácie počas dvoch rokov, a práve ten je veľmi osobný. "Vznikal na miestach, ktoré mám rád, alebo pre mňa veľa znamenali. Napríklad v okolí Trnavy ale aj pri Prahe či na Liptove," dodáva Foolk.


Jemná, minimalistická elektronika, živé ukulele, či klavír, to všetko spolu s videoklipom až dojímavo funguje. Skladba Stella vyšla 21. septembra 2018 prostredníctvom serveru Bandcamp, kde ju môžete podporiť ľubovoľnou sumou a na streamingových službách Spotify, Apple Music, Deezer či YouTube.

Info

Foolk
bandcamp interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Stroon vydáva hudbu so svojským rukopisom

redakce 23.02.2020

Sám svoj prístup k hudbe označuje slovami ako zasnenosť, kontemplácia, snaha o beztiažovosť, či konceptualita.

Písničkář Homes debutuje deskou Lufu

redakce 21.02.2020

Mladý písničkář a producent Homes debutuje s melancholickou, osmiskladbovou nahrávkou Lufu, kterou si sám mixoval.

Vykuchán, vykostěn, zamrazen: katsa.theo

redakce 21.02.2020

Čtyřtrackovým EP Frost, které právě vychází na značce Ressonus Records, se hlásí o pozornost český producent katsa.theo.

Hrtl, nová deska, nové světy: Hotspot

redakce 20.02.2020

Hotspot je název třetí řadové desky od zkušeného elektronického hudebníka Hrtl, který má na kontě cenu Anděl z roku 2015.

Dmitrievna vydává nový singl Ferrari

redakce 13.02.2020

Track stylisticky navazuje na její předchozí tvorbu, s výraznější industriální atmosférou a ostrým feministickým podtextem.

David Pomahač vypráví příběhy o cestách ze tmy do světla

redakce 13.02.2020

Ve srovnání s Pomahačovým předchozím projektem, urban folkovým duem Kieslowski, značí novinka Do tmy je daleko posun v jeho tvorbě.

Virtuální zpěvačka Nivva vydává debutové EP

redakce 12.02.2020

Nivva je virtuální hudebnice, digitální bytost. Debutové EP Easy vydává na labelu Bad Names.

Nina Kohoutová debutuje singlem Blue Sunray

redakce 12.02.2020

Tématem její autorské hudební prvotiny je vztah se starší sestrou, která se neočakávaně osamostatnila a následně stala matkou.

Coals představují nový singl Pearls

redakce 11.02.2020

Kasia Kowalczyk a Łukasz Rozmysłowsky aka Coals chystají na březen zbrusu novou desku docusoap, kterou uvádí první singl.

Bare Escape debutují u Kabinet Records

redakce 29.01.2020

Brno i celá česká alternativní hudební scéna dostala do žil transfuzi divoké krve. Nová kapela neznamená nutně nové tváře.