Zprávy / Festivalové

Fórum Meltingpot a filmové zpovědi loňských hostů

Fórum Meltingpot a filmové zpovědi loňských hostů

redakce | Zprávy / Festivalové | 01.03.2023

Po tříleté pauze způsobené koronavirovou pandemií se opět rozbíhá projekt Voices of Meltingpot, který přináší inspirativní filmové rozhovory s předními hosty minulého ročníku mezinárodního fóra Meltingpot. To proběhlo popáté loni v červenci v ostravských Dolních Vítkovicích po boku festivalu Colours of Ostrava.

Mezi dvaceti zahraničními i českými osobnostmi nechybí například „Ledový muž“ a extrémní otužilec Wim Hof, expremiér Bhútánu a ekologický aktivista Tshering Tobgay, aktivní horolezec Jamie Andrew, který přišel o ruce i nohy, odborník na klimatické změny Mark Maslin, autor bestselleru Dalajlamova kočka David Michie nebo básník, prozaik a dramatik Lemn Sissay. Léčitel, ochránce přírody a indiánské kultury Agustin Grefa, komunikační kouč Frederik Imbo, spisovatel a zakladatel buddhistického kláštera ve Skotsku Lama Yeshe Losal Rinpočhe, kouč osobního růstu Matt Jardine, hudební duo Mirabai Ceiba, fotograf a filmař přezdívaný „Tarantino dokumentárního filmu” Vincent Moon, mediální analytička a novinářka specializující se na rozpoznávání a dešifrování dezinformací Anneli Ahonen, německý metahumanistický filozof, Nietzscheho následovník Stefan L. Sorgner, učitel jógy a strukturální integrace Aleš Urbanczik a psychoterapeutka a Oshova žákyně Dhyani Maria Kovar. Z České republiky se v projektu letos představuje filozofka Anna Hogenová, mediální analytik, novinář Jakub Kalenský a polární mikrobioložka Marie Šabacká.


Rozhovory letos opět natočil Ústav Filmové, televizní a rozhlasové tvorby Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Režie se ujala Monika Horsáková, která se postarala i o scénáře, střih, hudební režii a produkci filmů, za kamerou stáli Ondrej Zelenec, Jan Vlček, Marek Laryš, Tadeáš Zajac a Filip Neminarz.

Šestý ročník mezinárodního diskusního fóra Meltingpot proběhne od 19. do 22. července 2023 po boku festivalu Colours of Ostrava v industriálním areálu Dolních Vítkovic. Na nejméně deseti scénách nabídne přes 200 inspirativních řečníků z celého světa z různých oblastí společenského života. Hlavním tématem se letos stane longevity, health & biohacking.

Info

Meltingpot
19.–⁠22. 7. 2023
Dolní Vítkovice, Ostrava
web festivalu

foto © se svolením Meltingpotu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mighty Sounds v čele s Rancid

redakce 01.06.2023

Na Mighty Sounds je pověstná především uvolněná atmosféra, která není tvořena jen hudebním programem.

Luhovaný Vincent a dovolená jako stav mysli

redakce 30.05.2023

Dovolená je pro Vincenta spíše než fyzickým únikem do dálek, z domova pryč, především stavem mysli, uměním uvolnit vnitřní napětí a odpočinout si, lhostejno kde.

U:fest v Rožnově pod Radhoštěm podruhé

redakce 29.05.2023

U:Fest tematicky pokračuje ve zkoumání zprostředkování kultury a umění v době vysoké technologické digitalizace a umělé inteligence.

Třetí ročník minifestivalu Hacienda Barcelona

redakce 28.05.2023

Tahouny akce bude vedle Orient nebo Alpha Strategy i delegace tří rakouských kapel.

Festival Slunovrat nabízí

redakce 28.05.2023

Young Gods, Tata Bojs, prof. Zubov či Olga Sommerová – to jsou některá jména z více než stovky vystupujících.

International Shakuhachi Festival Prague: Hudba a změněné vědomí

redakce 26.05.2023

Letošní ročník nabídne devět koncertů a na čtyřicet výukových lekcí hry na tradiční japonské nástroje.

Zahajovací koncert MFF Karlovy Vary s kapelou Morcheeba

redakce 25.05.2023

Slavnostní koncert letošního ročníku bude mít letos exkluzivní obsazení. Kromě Russella Crowea a kapely Indoor Garden Party zahraje také britská Morcheeba.

Lunchmeat Festival 2023 se dívá pod povrch

redakce 24.05.2023

Kromě mezinárodních umělců chceme letos zviditelnit výjimečné místní hudebníky, které neustále objevujeme na naší agilní scéně, říkají organizátoři.

Vrací se Prague Death Mass

redakce 24.05.2023

Festival nabízí atmosféru i nekompromisní agresi, kapely ortodoxní i experimentální umělce, zavedené spolky i novější jména.

Le Guess Who? odhaluje kurátory a devadesát jmen programu

redakce 23.05.2023

Maraton milovníků hudby propaguje hlasy, které jsou často přehlíženy, a nabízí nové pohledy na to, co je v hudbě možné.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace