Zprávy / Pozvánky

Free Mondays ovládne gospelový metal

Free Mondays ovládne gospelový metal

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.04.2017

Free Mondays v dubnu lákají na velmi kvalitní a různorodou hudební produkci. Nejdříve se v NoDu představí rakouští Gospel Dating Service se svým indie-rockem s prvky disca, týden po nich se vrátí na místo činu americký rock'n'roll s Autonomics a celý měsíc zakončí gospelovo/metalový projekt Zeal and Ardor, vše klasicky zdarma. Každá z kapel má co nabídnout, tak doražte.


10/4 Free Mondays w/ Gospel Dating Service (AUT), support: Eugene Morrow @NoD
Rakouská formace Gospel Dating Service má za sebou vydání debutového alba Champagne a rovnou se s ním vydávají i na tour. Silný hlas dodává celé desce jasný směr a podtrhuje chytlavé melodie. Klidnější soulové skladby střídají rockovější a někdy popovější s nádechem disca. Zvukem je můžeme přiřadit k Arcade Fire, Mother's Cake, Bilderbuch nebo Franz Ferdinand. Koho baví výbušná a neotřelá kombinace indie rocku, měl by dorazit.


17/4 Free Mondays w/ Autonomics (USA), support: Sorry Holka
Energie amerických Autonomics se po úspěšném koncertu s loňské sezóny vrací do ROXY. Pro všechny jejich fans a kapel jako The Killers, Wavves, Cloud Nothings nebo Japandroids. Indie rockové trio z Portlandu se vrací k éře garage rockové revitalizace s kytarovými rify, které jsou drsné až po okraj a ozdobené blues. Jejich zpěvák Dan Patenburg si zachovává naléhavost šedesátkového bluesového zpěváka se syrovějšími hranami. V převaze počítačových prvků v současné indie rockové scéně přinášejí Autonomics jejich typickou surovost a pohybují se často až na hraně punk rocku. V jádru však zůstávají řemeslníky popu, kteří vědí, jak vytvořit chytlavou melodii, kterou z hlavy jen tak nedostanete.


24/4 Free Mondays w/ Zeal and Ardor (USA), support: Baro Chandel
Kolem Zeal and Ardor je v poslední době velké haló. Po vydání druhé desky Devil is Fine se o Manuelu Gagneuxovi, který za celou hudební projekcí stojí, začalo mluvit snad na všech frontách. Veškerou dosavadní tvorbu má na triku on, a právě díky tomu vznikla jedinečná kombinace jeho afro-amerických kořenů a hudební minulosti v metalových kapelách. Představte si směs spirituálů, blues a black metalu - i když to zní neslučitelně, skvěle vedle sebe vše funguje. Od těžce metalových skladeb, přes experimentální s prvky elektra a vokály až po silně gospelové melodie s harmonickými motivy. Na začátku roku Manuel oznámil, že už je Zeal and Ardor plnohodnotná kapela a rovnou se vydávají na tour po Evropě a USA. Některé koncerty hlásí už vyprodáno, takže ať jsi fanoušek metalu nebo ne, ten v Praze by vám určitě neměl uniknout.

Info

Gospel Dating Service (at)
Support: Eugene Morrow
10. 4. 2017 20:00
NoD, Praha

www.facebook.com/events/1915882091965525

Autonomics (us)
Support: Sorry Holka
17. 4. 2017 20:00
Roxy, Praha

www.facebook.com/events/220679941690453

Zeal and Ardor (us)
Support: Baro Chandel
24. 4. 2017 20:00
Roxy, Praha

www.facebook.com/events/667673780074906
www.facebook.com/freemondaysatroxy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Slut slaví třicátiny beneficí

redakce 10.09.2021

Jde se do studia a je nad slunce jasnější, že v případě Slut nejde o nějaký hloupě nostalgický reunion.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace