Zprávy / Pozvánky

Fuchs2 v září

Fuchs2 v září

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.09.2023

Hudební klub Fuchs2 zahajuje v pořadí třetí postcovidovou sezonu na pražské Štvanici. A sází na mentální i prostorový mix.

Kouzlo i riziko pohybu. Ohlašuje se párty projektu Pattern, v jehož rámci se Nik Tendo z předního českého hip-hop labelu Milion+ spojil s producentem a DJ Jakubem Strachem známým pod pseudonymem NobodyListen. Afterparty představuje další z mnoha spoluprací mezi labelem Milion+ a klubem Fuchs2. Hutné beaty, energetický rap, spoustu hostů a ostrý moshpit, osmého září.

Vlny dělá Radio Wave už sedmnáct let. A v posledních sezonách tradičně pořádá narozenivou oslavu na ostrově ve Fuchsu. I letos si nadělili dvě stage a večírek spojujují s Czeching Showcasem - hudebně exportní projekt Czeching Radia Wave představí čtyři výrazné zástupce domácí hudební scény. Na Main stage zahraje badfocus, Island Mint, Kalle a Maella. Ve spolupráci s promotérským kolektivem Heartnoize ohlašují organizátoři speciálního hosta, rappera Denzel Himself. Čtrnáctého září.

Další z edice akcí F2 Live organizátoři naplánovali v československé režii. Na F2 Main stage se představí FVLCRVM, slovenský producent, DJ, multiinstrumentalista a zpěvák. Viah je elektronický dívčí tandem, sledující jasnou linku: experimenty se syntezátory, které se jim zrovna dostanou pod ruku, zpěvem a tancem. Hudba producentky Never Sol se rozpouští v ambientních zvukových hladinách, ale zároveň řeže hluboko do “masa” pomocí zkreslených a noise elementů. Lazer Viking dal po dvaceti letech sbohem kytarám a pouští se hloub a hloub do objevování taneční hudby. Nové desce Tunnel Vision, oceněné cenou Apollo za desku roku a cenou Anděl za videoklip (2023), vévodí masivní basové linky jako vystřižené z nejobskurnějších hitů italo-diska, repetitivní diktát bicích automatů a odzbrojující nostalgie osmdesátkových refrénů. Jedenadvacátého září.


A o dva dny později? Dub Club Prague je zpátky. Večírek, který spojuje těžkotonážní basu, sound systém postavený do pozice “guru” a mozek přeprogramovaný diktátem svobody, tentokrát představí jednoho z předních představitelů žánru – amsterdamské King Shiloh Sound System. King Shiloh se poprvé v České republice představili v roce 2001 a pomohli tak položit základy dub music v této zemi (podobně se zapsali třeba v Etiopii, kam odvezli svůj původní sound systém a dali tím vzniknout Addis Dub Club v Addis Abebě a etiopské dubové scéně).

Info

Fuchs2
web klubu

foto © Michal Sváček

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rachot předvánoční s The Necks nebo The Spermbankers

redakce 01.12.2023

Trio The Necks natočilo sedmnáct alb a má pověst té nejlepší z kultovních, stylově nezařaditelných kapel.

Darkfolková A.A. Williams v Kasárnách Karlín

redakce 30.11.2023

Klasicky vzdělaná multiinstrumentalistka, v jejíž písních se snoubí folk, metal, postrok i klasika.

Prosinec v Punctu

redakce 30.11.2023

Dojde na klasicky velkolepý DIY festival, kultovní postavu minimalistické klasiky i komunitní akce.

Akce plug-in & trigger change

redakce 30.11.2023

Co to vlastně je hudební scéna, co ji tvoří a ovlivňuje? V jakém nastavení by se nám lépe tvořilo i žilo?

GMU slaví sedmdesátku

redakce 30.11.2023

U příležitosti 70. výročí od založení galerie proběhnou tři komentované prohlídky. Vstup bude po celý den zdarma do všech stálých expozic a výstav.

Min Tanaka přijíždí do Archy

redakce 29.11.2023

Slavný japonský tanečník, choreograf a herec Min Tanaka provází Archu po celou dobu její existence.

Slast v Paláci Akropolis

redakce 28.11.2023

Joshek nabídne projížďku z veselého elektro vrzání přes house music až do moderního techno bzučáku.

Sasha Velour a Declan McKenna v Praze

redakce 26.11.2023

Genderfluidní drag umělkyně předvede devadesátiminutový spektákl přesahující žánry a styly.

Jednota last minute show: Man on Man

redakce 24.11.2023

Man on Man jsou Roddy Bottum a Joey Holman. Roddyho znáte z Faith No More, byl jedním z prvních muzikantů na kytarové scéně, který se nebál vyoutovat.

Floex Ensemble na Moderně

redakce 24.11.2023

Hudební cyklus kulturní platformy GOODGOOD představuje lokální hudební skladatele a skladatele moderní a neoklasické hudby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace