Zprávy / Úplňkové

Full Moon #137 – Návrat krále

Full Moon #137 – Návrat krále

redakce | Zprávy / Úplňkové | 12.09.2022

Rapper Kendrick Lamar je v redakci Full Moonu bedlivě sledován od samého začátku své kariéry, textů o něm se v magazínu objevilo od roku 2010 hned několik. Na jaře 2017 mu u příležitosti vydání ceněného alba Damn. patřilo dokonce titulní téma vydání #74. Nyní se Lamar na titulní stranu Full Moonu vrací znovu, a to hned ze dvou důvodů – v květnu mu po pěti letech vyšlo nové album Mr. Morale and the Big Steppers a hlavně se 10. října konečně představí českému publiku živě na samostatném koncertě. Full Moon #137, mapující návrat rapového krále, vychází v pondělí 12. září o rozsahu 120 stran.


Osobnost Kendricka Lamara je v zářijovém vydání rozebrána hned z několika stran – nechybí tučný profil této významné osobnosti, stejně jako důkladný rozbor nového alba a detailně je prozkoumána také jeho kompletní dosavadní diskografie. Radim Lisa (Mixtape Spojka), významný rapový odborník a mj. držitel Ceny Vinyla za rok 2020, rozebral kreativní společnost pgLang, kterou Lamar před nedávnem založil, jeden z textů je věnován i propojení populární hudby a prestižního amerického žurnalistického a uměleckého ocenění, pojmenovaného po novináři Josephu Pulitzerovi. Titulní téma uzavírá rubrika Moonfive, tentokrát věnovaná písňové sérii The Heart, jíž Lamar udržuje od začátku své kariéry.


Na sklonku srpna vyšlo u domovského labelu magazínu Full Moon Forum zbrusu nové album slovenské pětice 52 Hertz Whale, nejen proto zářijové číslo obsahuje rozsáhlý rozhovor s touto skupinou. Vydání #137 nabízí hned šest dalších rozhovorů, mimo jiné se skupinami Hercules and Love Affair, Tamara, Puuluup nebo God and Eve, po delší době se vrací také rubrika Odjinud, jejímž protagonistou je kurátor, pedagog a publicista Otto M. Urban. Nechybí profily jedinečných elektronických umělců Squarepushera nebo Pan Daijing, stejně jako hloubkové ohlédnutí za významnými letními festivaly a akcí Vivat Moody Moon Noize vol. 3, kterou tým magazínu spolupořádá.

Recenzní rubrice vévodí album Hyper-Dimensional Expansion Beam od britské space jazzové trojice The Comet Is Coming, mezi další recenzované tituly patří novinky jmen jako Superorganism, Drake, Anna Butterss, Moor Mother, Danger Mouse & Black Thought, Soccer Mommy nebo domácích projektů Orient či Science Killer. Dojde i na rubriku Sklep, tentokrát zaměřenou na slovenskou „undergroundovou“ scénu, tradiční Kult se tentokrát věnuje hned dvěma albům z produkce labelu Def Jux. Samozřejmostí je prostor věnovaný novým filmům a knihám, podobně jako výtvarná rubrika Galerie, v níž je tentokrát představena výstava Ne(Moc), aktuálně prezentovaná v pražském Doxu. Celé vydání pak uzavírá galerie fotografií Kateřiny Fialové, která představuje hvězdy letošní Full Moon Stage, scény magazínu, která je součástí festivalu Colours of Ostrava.

Důležitá data:
14. září 2022 – 52 Hertz Whale + sinks – Kabinet Múz, Brno
8. října 2022 – křest alba 52 Hertz Whale – Present Sense Impression – Nová Cvernovka, Bratislava
10. října 2022 – vychází Full Moon #138
14. října 2022 – křest alba 52 Hertz Whale – Present Sense Impression – MeetFactory, Praha

Info

Tištěné číslo hledejte v trafikách nebo na e-shopu.

Full Moon #137 na Spotify
Full Moon Facebook
Full Moon Instagram

foto © Renell Medrano

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #137 na Spotify

redakce 26.09.2022

Zářijové číslo mapuje návrat rapového krále. Čtěte s playlistem!

52 Hertz Whale vyráží na evropskou šňůru

redakce 07.09.2022

V brněnském Kabinetu múz křtíme, pak i v bratislavské Nové Cvernovce a pražské MeetFactory, ovšem začíná se v Polsku.

Full Moon #135-136 na Spotify

redakce 04.09.2022

Poslouchejte (nejen) devadesátkový playlist k letnímu číslu!

52 Hertz Whale lákají na nové album singlem Dmytro

redakce 19.08.2022

Vychází v koprodukci labelů Full Moon Forum a Weltschmerzen po dlouhých pěti letech od prvotiny I've met a lot of people, křty a další koncerty budou následovat v průběhu září…

Mooncloud #68: Hyphen Dash

redakce 11.08.2022

Kyjevské trio Hyphen Dash je díky svojí schopnosti kombinovat hiphopový groove, progresivní jazz a elektroniku ukrajinskou verzí Badbadnotgood nebo The Mars Volta.

Festival Vivat Moody Moon Noize se blíží!

redakce 20.07.2022

Na výběr z alternativní tuzemské scény se můžete těšit ve dnech 28.–30. července roku 2022 v prostorách Kralovy vily a na různých místech v centru malebných Prachatic.

Full Moon #135-136 – Vzhůru do nakažlivých let

redakce 13.07.2022

Devadesátky jsou zpátky ve hře. Byly skutečně „posledním svobodným“ obdobím v historii?

Full Moon #134 na Spotify

redakce 04.07.2022

Tak úspěšný domácí interpret se na titulce Full Moonu ještě neobjevil! Začněte playlistem.

52 Hertz Whale vytahují trumf jménem Phil

redakce 01.07.2022

Pětice 52 Hertz Whale přichází v pátek 1. července s novým singlem Phil, který se objeví na všech streamovacích platformách.

Full Moon Coffee: Kolumbia – jemná káva z rezervace

redakce 20.06.2022

Očekávejte plnou chuť s ozvěnami citrusů, ovoce a mléčné čokolády, těšte se na léto s vůní Kolumbie.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace