Zprávy / Úplňkové

Full Moon #150: Jubileum s Benjaminem Clementinem

Full Moon #150: Jubileum s Benjaminem Clementinem

redakce | Zprávy / Úplňkové | 27.09.2023

Uteklo to jako pověstná voda, tak rychle, že bychom si toho málem nevšimli. První číslo magazínu Full Moon vyšlo 29. května roku 2010, to jubilejní, sto padesáté, pak vychází ve středu 27. září 2023. Jeho hlavním tématem je anglický umělec Benjamin Clementine, jubileum magazín oslaví nabitým koncertem 11. října v pražské MeetFactory, na kterém vystoupí mj. Kalle, Amelie Siba nebo slovenský raper Fvck_Kvlt.

Benjamin Clementine vystoupí na výjimečném sólovém koncertě 1. listopadu 2023 v sále pražského Rudolfina, právě u této příležitosti se skladatel, zpěvák a klavírista ocitl na obálce Full Moonu. Rozsáhlý rozhovor s ním vedl Vojtěch Tkáč, titulní téma obsahuje také hloubkový ponor do hudebníkovy diskografie, kontextový článek o ceně Mercury Prize, kterou Clementine získal za debutové album, nebo profil americké umělkyně Niny Simone. Titulní materiál zakončuje tradiční rubrika Moonfive, v níž je představeno několik dalších jmen, které – podobně jako Clementine – započalo svou kariéru na pařížských ulicích.

Páteří stopadesátého vydání Full Moonu jsou tradičně rozhovory – u mikrofonů redaktorek a redaktorů se vystřídali například anglická umělkyně Arlo Parks, Hudson Mohawke nebo skupina Mandy, Indiana, nechybí povídání s dvojicí Body of Pain nebo talentovanými mladými jmény jako Bols/Slob a Taomi. Samozřejmostí je několik profilových textů věnovaných například islandské skupině Sigur Rós či umělkyním Colleen a Sarah Pagé, další díl mozaiky z letních festivalů nebo reportáž z festivalu Moody Moon Noize, který Full Moon spolupořádá. Rubriku Song Story obsadila skladba Automatic Stop od The Strokes, další rozhovor ze série Odjinud vedl David Stoklas s publicistou, hudebníkem a knězem husitské církve Petrem Wagnerem.


Albem měsíce se stala novinka Petry Hermanové In Death’s Eyes, která vychází u berlínského labelu Unguarded, v dalších recenzích jsou rozebrány nahrávky skupin Baroness, Tomáš Palucha, Blur, Sanam nebo Queens of the Stone Age, v Playlistu najdeme také texty věnované deskám Marty Del Grandi, Iceboy Violet nebo Sylvie Krobové. Rubrice Kino vévodí úspěšný snímek Hranice od polské režisérky Agnieszky Holland, rozhovor s ní přinese jedno z následujících čísel, v rubrice Knihovna se objevují rozbory děl Édouarda Louise, Aleny Mornštajnové nebo Jana Švankmajera a samozřejmostí jsou další pravidelné oddíly jako Radio FM, Do černého nebo Galerie.

V průběhu září byl oznámen kompletní program oslav stopadesátého vydání magazínu Full Moon, které proběhnou 11. října v pražské MeetFactory. K již oznámené trojici Amelie Siba, Fvck_Kvlt a Kalle přibyli ještě DJs Isama Zing a Toyota Vangelis, celý slavnostní večer pak otevře publicistická debata pod vedením Pavla Turka. Pro akci Full Moon #150 vznikla i limitovaná série merchandise vyrobeného z někdejších reklamních bannerů Full Moonu a soutěže Cover Moon. K dispozici budou čtyři varianty výrobků, od malého psaníčka po velký batoh, všechno v omezené edici několika málo kusů, každý z nich je originál.

Důležitá data:
11. 10. 2023 – Full Moon #150 – MeetFactory, Praha – živě: Amelie Siba, Fvck_Kvlt a Kalle, Djs Isama Zing a Toyota Vangelis
30. 10. 2023 – vychází Full Moon #150

Info

Tištěné číslo hledejte v trafikách nebo na e-shopu.

Full Moon #150 na Spotify
Full Moon Facebook
Full Moon Instagram

foto © Akatre studios

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #152: Siegfried Herz a odvaha vidět

redakce 27.11.2023

Dílo Siegfrieda Herze oslovuje nejen svou hloubkou a odlišností a možná i romantikou, kterou v sobě má zakódovanou, ale i svou šíří.

Full Moon #151 na Spotify

redakce 13.11.2023

Objevujte skrze čtení a naslouchání...

Full Moon #151: Pátrání po ideálech s Katarzií

redakce 30.10.2023

Průvodkyně emancipací Katarzia objektivem Julie Hrnčířové na obálce listopadového Full Moonu.

Full Moon #150 na Spotify

redakce 16.10.2023

Slavte s námi více než třináct let existence hudebního Měsíce.

Koncert Full Moon #150 má kompletní program

redakce 25.09.2023

Na FULL MOON #150 vystoupí Kalle, Amelie Siba, Fvck_Kvlt a DJs Toyota Vangelis a Isama Zing. Večer otevře publicistická debata.

Full Moon #149 na Spotify

redakce 21.09.2023

Zapomeňte na svět kolem sebe, letíme na planetu Brno...

Full Moon #149: Planeta Brno

redakce 31.08.2023

Zářijové číslo Full Moonu přistálo na planetě Brno, čekejte vhled do místní scény, mapu důležitých míst nebo redakční hlasování o nejlepší desky.

Full Moon #147-148 na Spotify

redakce 17.07.2023

Letní dvojčíslo o okouzlující Björk je venku. Nalaďte si Spotify vlny a jdeme na to!

Full Moon #147–148: Pod vlivem Björk

redakce 03.07.2023

Letní dvojčíslo magazínu Full Moon vznikalo pod vlivem Björk, která představí svou divadelní show Cornucopia v září v pražské O2 areně.

Slovanský folklór Širom v žižkovském Atriu

redakce 29.06.2023

Full Moon magazín a Heartnoize ve spolupráci s Atriem na Žižkově uvádějí fascinující výpravu do hlubin slovanského folklóru - slovinskou trojici Širom.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace