Zprávy / Úplňkové

Full Moon Coffee: Guatemala plná čokolády a ostružin

Full Moon Coffee: Guatemala plná čokolády a ostružin

redakce | Zprávy / Úplňkové | 06.12.2021

Je libo kávu? Čerstvá várka Full Moon Coffee znamená další posun po americkém kontinentu, tentokrát do „místa obklopeného stromy“, což je doslovný překlad slova Cuauhtemallan, používaného v souboru aztéckých nářečí nahuatl. Právě z tohoto slova vznikl název státu Guatemala, ležícího ve Střední Americe. Jacinto Lopez na své farmě situované nedaleko vesnice El Pajal pěstuje převážně odrůdu caturra, ze které pochází také aktuální várka Full Moon Coffee. Očekávejte opojnou čokoládovou chuť s ozvěnami ostružin, ideální na následující studené měsíce.


Rodinná farma Jacinta Lopeze se nachází v oblasti San Antonio Huista, ležící těsně u hranic s mexickým státem Chiapas. Tříhektarová farma je osázena převážně odrůdou caturra, ale pěstují se zde také odrůdy pache, bourbon nebo typica. Většinu sběru obstarává sám Lopez a jeho rodinní příslušníci, káva se zpracovává a suší přímo v domě, kde rodina bydlí. Lopez je kromě produkce skvělé kávy také důležitým členem organizace ACODIHUE, která sdružuje drobné rodinné farmy, a lídrem ve své komunitě, který se snaží pomáhat dalším farmářkám a farmářům v této oblasti. Jeho caturra se vyznačuje intenzivní chutí s výrazným dozvukem tmavé čokolády a zřetelnými tóny ostružin, rumu nebo tamarindu.

Edice Full Moon Coffee vznikla ve spolupráci s Jiřím Gieslem (dříve Dead Popes Company nebo The Finally), který stojí za populární šumperskou kavárnou a pražírnou Pikola. Výběr kávy pro značku magazínu je v jeho rukou, selekce závisí nejen na nesporné kvalitě, ale také podléhá sezóně, ve které se káva nabízí. V zimních měsících to budou plnější, lehce zemitější odrůdy, které pak na jaře a v létě vystřídají ovocnější s lehčím tělem. „Pití kávy má ve Full Moonu dlouholetou tradici, zakladatelka magazínu byla obrovskou milovnicí tohoto nápoje a je zcela jisté, že bez jeho blahodárných účinků by mnoho čísel nikdy nevzniklo,“ říká Michal Pařízek, šéfredaktor Full Moonu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #158-159 na Spotify

redakce 04.07.2024

Dvojčíslo přetéká recenzemi alb a hodnocením nových filmů, seriálů a knih. Nezapomeňte na Full Moon Stage na Colours a útulný Moody Moon Noize v Chomutově.

Full Moon #158–159: Kafkovo století

redakce 20.06.2024

Celý svět slaví jubileum sta let od předčasného úmrtí vzývaného spisovatele a Full Moon nezůstává pozadu. Obálka letošního letního dvojčísla patří právě Franzi Kafkovi.

Full Moon #157 na Spotify

redakce 06.06.2024

Pečlivě vybrané nové desky, recenze knih a filmů a spoustu dalšího hledejte na stránkach Full Moonu. Playlist vám udělá společnost!

Full Moon #157: S úsměvem v erbu

redakce 23.05.2024

Full Moon s titulním tématem věnovaným The Smile vychází s úsměvem v erbu a 128 stránkami plnými nejnovějších informací (nejen) ze světa hudby.

Full Moon #156 na Spotify

redakce 08.05.2024

V dubnovém vydání najdete profil americké R&B umělkyně Liv.e, inovátora žánru flamenco Niña de Elche a australského hudebníka Genesise Owusua.

Moody Moon Noize vol. 5: Pustá země, Experimenty i tance na hladině

redakce 30.04.2024

S jedním ze svých pověstných DJ setů vystoupí na hladině místního Kamencového jezera slovenský producent Fvlcrvm.

Full Moon #156: „Dám si víc, já nechci málo“

redakce 24.04.2024

„Dám si víc, já nechci málo,“ zíůvá Annet X na novém albu a Full Moon k tomu ve chvíli, kdy ona ve dvojici s NobodyListenem obráží české kluby, přidává celé…

Full Moon #155 na Spotify

redakce 09.04.2024

Recenzní sekci ovládla skupina Berlin Manson, jejíž nové album Poor but Sexy se stalo deskou měsíce.

Full Moon Coffee: Svěží africké vize

redakce 05.04.2024

K nadcházejícímu jaru jistě přijde k chuti lehká a svěží káva odrůdy Red Bourbon, s malebným chuťovým profilem s výraznými tóny zralých jablek a čaje Roiboos.

Full Moon #155: Na pouštní planetě

redakce 26.03.2024

Čísla věnovaná filmu nejsou v historii Full Moonu ničím výjimečným, drobnohled si zasloužil už vesmír Star Wars nebo stoky Trainspottingu, nyní je na řadě planeta Arrakis.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace