Zprávy / Úplňkové

Full Moon Coffee: Guatemala plná čokolády a ostružin

Full Moon Coffee: Guatemala plná čokolády a ostružin

redakce | Zprávy / Úplňkové | 06.12.2021

Je libo kávu? Čerstvá várka Full Moon Coffee znamená další posun po americkém kontinentu, tentokrát do „místa obklopeného stromy“, což je doslovný překlad slova Cuauhtemallan, používaného v souboru aztéckých nářečí nahuatl. Právě z tohoto slova vznikl název státu Guatemala, ležícího ve Střední Americe. Jacinto Lopez na své farmě situované nedaleko vesnice El Pajal pěstuje převážně odrůdu caturra, ze které pochází také aktuální várka Full Moon Coffee. Očekávejte opojnou čokoládovou chuť s ozvěnami ostružin, ideální na následující studené měsíce.


Rodinná farma Jacinta Lopeze se nachází v oblasti San Antonio Huista, ležící těsně u hranic s mexickým státem Chiapas. Tříhektarová farma je osázena převážně odrůdou caturra, ale pěstují se zde také odrůdy pache, bourbon nebo typica. Většinu sběru obstarává sám Lopez a jeho rodinní příslušníci, káva se zpracovává a suší přímo v domě, kde rodina bydlí. Lopez je kromě produkce skvělé kávy také důležitým členem organizace ACODIHUE, která sdružuje drobné rodinné farmy, a lídrem ve své komunitě, který se snaží pomáhat dalším farmářkám a farmářům v této oblasti. Jeho caturra se vyznačuje intenzivní chutí s výrazným dozvukem tmavé čokolády a zřetelnými tóny ostružin, rumu nebo tamarindu.

Edice Full Moon Coffee vznikla ve spolupráci s Jiřím Gieslem (dříve Dead Popes Company nebo The Finally), který stojí za populární šumperskou kavárnou a pražírnou Pikola. Výběr kávy pro značku magazínu je v jeho rukou, selekce závisí nejen na nesporné kvalitě, ale také podléhá sezóně, ve které se káva nabízí. V zimních měsících to budou plnější, lehce zemitější odrůdy, které pak na jaře a v létě vystřídají ovocnější s lehčím tělem. „Pití kávy má ve Full Moonu dlouholetou tradici, zakladatelka magazínu byla obrovskou milovnicí tohoto nápoje a je zcela jisté, že bez jeho blahodárných účinků by mnoho čísel nikdy nevzniklo,“ říká Michal Pařízek, šéfredaktor Full Moonu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #66: Plastiq Lole

redakce 17.05.2022

Plastiq Lole, kteří již příští víkend vystoupí na Czech Music Crossroads, sestavují mixtape z oblíbených skladeb, které nejvíce ovlivnily jejich hudební cestu.

Full Moon #133: Hurá, písničky

redakce 16.05.2022

Dublinští Fontaines D.C. patří v rámci nové britské kytarové vlny mezi tradičnější křídlo, přesto, nebo právě proto, jsou z této scény nejúspěšnější.

Mooncloud #67: Labasheeda

redakce 10.05.2022

Holandská formace Labasheeda, tak dobře známá z tuzemských pódií, znovu vyráží na evropskou tour. Mixtape pro volnou chvilku, do auta, k všedním běsům.

Mooncloud #65: Ssnussrla

redakce 04.05.2022

Pětašedesátý Mooncloud sestavil Buky alias Ssnurssla. Mix reflektuje jeho zálibu v ne-západním rytmice a zejména polyrytmii a shrnuje jeho oblíbené aktuální releasy.

Full Moon #132 na Spotify

redakce 01.05.2022

Vyjádřit alespoň drobným gestem podporu statečné zemi se snažil téměř každý. Magazín Full Moon nezůstává stranou, poslouchejte playlist!

Full Moon #132: Sláva Ukrajině!

redakce 20.04.2022

Vyjádřit alespoň drobným gestem podporu statečné zemi se snažil téměř každý. Magazín Full Moon nezůstává stranou, dubnové vydání patří zejména ukrajinské hudební scéně.

Mooncloud #64: Toyota Vangelis: The New Hypernormal Mixtape

redakce 24.03.2022

Na mixtapu The New Hyper Normal dochází k propojení normalizačního a českého 2000s popu s hyperpopem a výsledkem je třaskavá směs bangerů, co vám hacknou mozek.

Full Moon #131: Provinilé potěšení i seriózní provokace

redakce 18.03.2022

Březnové číslo magazínu Full Moon je věnované hyperpopu, bláznivé hudební vlně, která svět showbizu pohltila v poslední dekádě.

Full Moon Stage na Colours of Ostrava 2022

redakce 28.02.2022

Full Moon #130 na Spotify

redakce 28.02.2022

Mitski, Keeley Forsyth, Tarta Relena, Anika, Janus Rasmussen,... Moc jmen? Nalaďte se s playlistem!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace