Zprávy / Nové desky

Funny games s novou deskou Johna Granta

Funny games s novou deskou Johna Granta

redakce | Zprávy / Nové desky | 24.06.2015

Na Islandu zakotvený John Grant připravil třetí řadové album pojmenované Grey Tickles, Black Pressure, na kterém svou muzikantskou DNA ještě více zjemňuje a opět proplétá typicky honosné balady s neuroticky tepající elektronikou. Zlověstné drama songu Black Blizzard, carpenterovsky chladné synťáky Black Devil Disco Club nebo popově nakažlivá, veselá Ty a Him, to je jen výčet nových skladeb, na které láká první oficiální trailer.


Grey Tickles, Black Pressure byla nahrána v Dallasu s producentem Johnem Congleton (St. Vincent, Franz Ferdinand), shodou okolností ve stejném státě Texas, kde Grant nahrával už svůj sólový debut Queen of Denmark. "Já si myslím, že to album je prostě skvělé, jsem na něj opravdu pyšný," říká John. "Chtěl jsem na desce být ještě více náladový a rozzlobený, ale nakonec to byla hlavně obrovská zábava," dodává hudebník, který vyměnil temnotu a chlad Islandu za prosluněný Dallas.

Album Grey Tickles, Black Pressure vyjde 2. října prostřednictvím Bella Union a kromě Granta se na něm představí ještě tři hosté - Tracey Thorne ve skladbě Disappointing, zpěvačka Amanda Palmer a bývalý bubeník kapely Banshee Budgie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bare Escape na nové desce

redakce 29.07.2021

Tvůrčí energii kapely Bare Escape přetavenou do devíti skladeb nyní na vinylu vydá brněnské vydavatelství Kabinet Records.

La Banda de Contenedor mají fiestu

redakce 27.07.2021

Podobně, jako recykluje starý šrot na hudební nástroje, přistupuje i k žánrům: od popu přes elektronickou hudbu k psychedelii, od éterických vokálů k rapovým deklamacím.

Lenka Zbořilová (Billow) vydává u Z Tapes sólovku jako Ivy Z

redakce 23.07.2021

Debutovou desku s názvem Under a Red Moon, pt. 1 & pt. 2 vydává u slovenského labelu Z Tapes.

Iva Bittová Pro radost

redakce 23.07.2021

Iva Bittová přijala pozvání Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou na vytvoření speciálního koncertu v rámci zmenšené verze festivalu v roce 2020.

Badfocus vydává soundtrack k filmu Laterny magiky

redakce 23.07.2021

Badfocus poprvé získal příležitost propojit své lyrické a atmosférické hudební vyjádření s obrazem.

Marcel Gidote’s Holy Crab debutují

redakce 21.07.2021

Novou osmitrackovou desku Marcel Gidote’s Holy Crab nahráli na chalupě, kde pravidelně nacházeli patřičný klid a navlhlou atmosféru.

Temná proměna Vellocet Roll

redakce 20.07.2021

Necelé dva týdny po uvedení singlu Wanderers of the Dark oznamuje pražská skupina Vellocet Roll nové album. Intenzivně psychedelická kolekce A Land Ridden by Darkness vychází 20. srpna u labelu…

Jonny Richter and the Hog Ranch debutuje

redakce 11.07.2021

Oficiální debut Jonnyho Richtera s nadhledem, ale i opravdovostí vyvádí za hranice komfortní zóny českého písničkářství.

Emil de Waal pluje na vlnách Vente

Barka Fabiánová 05.07.2021

Čtveřice muzikantů kolem bubeníka Emila de Waala zve na albu Vente na nostalgickou hudební plavbu.

Weltschmerzen vydáva album Kolektívu Ruiny

redakce 01.07.2021

Poslucháčom odhaľuje Silo krajinu freejazzových rytmov a kvílenia, zvukovo bohatých - aj keď minimalistických - komprovizácií na popredí spevu hmyzu a vtákov.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace