Zprávy / Nové desky

Fvck_Kvlt vydává u Kabinet Records vinylové EP

Fvck_Kvlt vydává u Kabinet Records vinylové EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 14.08.2022

Slovenský rapper a beatmaker Denis Bango aka Fvck_Kvlt vydal 12. srpna u brněnského labelu Kabinet Records jednostranné vinylové EP Digital Chaos Magick Sessions.

Oficiální digitální vydání, které tomu předcházelo, se datuje na počátek tohoto roku (přesně 1. ledna 2022). Kromě streamů a Bandcampu vyšla nahrávka i na Youtube jako ucelené sedmnáctiminutové audiovizuální dílo, jehož autorem je sám Fvck_Kvlt. Ten říká, že EP Digital Chaos Magick Sessions možná nepůjde “na dračku” jako album Zabijem sa!, ale čistě z uměleckého hlediska a jeho vlastních hudebních preferencí jde v kombinaci s vydáním na fyzickém nosiči o jeho nejoblíbenější release.

Nahrávka Digital Chaos Magick Sessions vznikla v podstatě v průběhu jedné noci (z 24. prosince 2021 na 25. prosince 2021). Každý jeden track. Byl to náhlý nával inspirace, který si pohrává s myšlenkou magie v digitálním prostředí. Každá písnička je jakousi sigílií vyslanou do světa jedniček a nul. Zároveň se však některými názvy odkazuje na významné osobnosti z časů vzniku a rozmachu Chaos Magick připomínající postupy západní ceremoniální magie anebo novošamanismu. Úvodní skladba odkazuje na požár legendárního domu ve skotském Boleskine, ve kterém žil neméně legendární spisovatel, okultista a horolezec Aleister Crowley (v sedmdesátých letech dům odkoupil např. Jimmy Page z Led Zeppelin). Další skladby se snaží hudebně ztvárnit např. filozofickou disputaci s umělcem a okultistou Austinem Osmanem Sparem nebo užívání heroinu se světoznámým spisovatelem (a rovněž okultistou) Williamem Burroughsem.

Fyzické vydání EP Digital Chaos Magick Sessions znamená pro tuto nahrávku přesah ven z digitálního prostředí, a proto v něm jako přílohu posluchač najde pět karet se symboly reprezentujícími jednotlivé skladby (plus jednu navíc s poděkováním interpreta). Jejich autorkou je Jana Chudá a do finální grafické podoby je zpracovala její sestra Martina Chudá. Cover EP vznikl ve spolupráci s Jakubem Svetlíkem, který dokázal z fotky ošuntělého starého obrázku, který mu Fvck_Kvlt předal ke zpracování, vytvořit nádherný a funkční artwork. Ústřední postavou coveru je tak Nuestra Señora de la Santa Muerte neboli Naše paní Svatá Smrt. Jde o ženskou personifikaci smrti pocházející z mexického lidového katolicismu a novopohanských kultů, která bezpečně provede posluchače nahrávkou.

Info

Fvck_Kvlt – Digital Chaos Magick Sessions (Kabinet Records, 2022)
Bandcamp interpreta

foto © se svolením Kabinet Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tittingur, Technopol, tenký led

redakce 05.10.2022

Počujeme mnohé: formy na hraniciach klasickej hudby, IDM, braindance a už-ani-polyrytmy, ozveny rozostrených rave-ových synthov.

This Side of Town, Karol Mikloš

redakce 29.09.2022

Je to spletitý príbeh o nástrahách stredného veku v situácii novej pandémie, hrozivého mraku prichádzajúceho z východu i mnohých ďalších hrozieb.

Tauna Tangier vydávají Escapes and Shelters

redakce 28.09.2022

Tauna Tangier začínala jako akustická verze elektronických Narcotic Fields.

IAmNøt vydává Changes

redakce 26.09.2022

Bratislavská producentka a DJ-jka Sofia Nøt z projektu IAmNøt vydáva debutový album s príznačným názvom Changes.

Třetí sólovka Tomáše Hrubiše na vinylu

redakce 25.09.2022

Autor tentokrát úplně vypustil klavír, který byl v předchozích albech dominantním nástrojem, a novou desku postavil na zvuku varhan, syntezátorech a bicích.

Vellocet Roll na novém EP punkově i trapově

redakce 23.09.2022

Pražská formace Vellocet Roll přichází téměř přesně rok po druhém dlouhohrajícím albu A Land Ridden by Darkness s další nahrávkou.

András Csefalvay: Future Role of the Church in the Forthcoming Environmental Transformation

redakce 23.09.2022

Tématicky na ňom András nadväzuje na svoju výtvarnú tvorbu, fantazijné koncepty spojené s vlastnou svojskou piesňovou realitou či environmentálne traumy.

Dunaj vydává nové album a klip

redakce 22.09.2022

Vzácným hostem alba je i zpěvačka Iva Bittová, jejíž hlas zdobí pět písní. Producenty alba jsou Petr Ostrouchov a Aid Kid.

Co je na konci hudby? Longital

redakce 19.09.2022

Hudobná a partnerská dvojica Shina a Daniel Salontay na ňom tentokrát spojila sily s anglickým elektronickým producentom a zvukovým dizajnérom Andrejom Bakom.

Vertigo slaví dvacet let novou deskou

redakce 11.09.2022

Na české scéně zastává Vertigo pozici toho, kdo neustále překvapuje a svobodně přichází stále s novou formou, obsahem i zvukem svých nahrávek.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace