Zprávy / Nové desky

Fvck_Kvlt vydává u Kabinet Records vinylové EP

Fvck_Kvlt vydává u Kabinet Records vinylové EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 14.08.2022

Slovenský rapper a beatmaker Denis Bango aka Fvck_Kvlt vydal 12. srpna u brněnského labelu Kabinet Records jednostranné vinylové EP Digital Chaos Magick Sessions.

Oficiální digitální vydání, které tomu předcházelo, se datuje na počátek tohoto roku (přesně 1. ledna 2022). Kromě streamů a Bandcampu vyšla nahrávka i na Youtube jako ucelené sedmnáctiminutové audiovizuální dílo, jehož autorem je sám Fvck_Kvlt. Ten říká, že EP Digital Chaos Magick Sessions možná nepůjde “na dračku” jako album Zabijem sa!, ale čistě z uměleckého hlediska a jeho vlastních hudebních preferencí jde v kombinaci s vydáním na fyzickém nosiči o jeho nejoblíbenější release.

Nahrávka Digital Chaos Magick Sessions vznikla v podstatě v průběhu jedné noci (z 24. prosince 2021 na 25. prosince 2021). Každý jeden track. Byl to náhlý nával inspirace, který si pohrává s myšlenkou magie v digitálním prostředí. Každá písnička je jakousi sigílií vyslanou do světa jedniček a nul. Zároveň se však některými názvy odkazuje na významné osobnosti z časů vzniku a rozmachu Chaos Magick připomínající postupy západní ceremoniální magie anebo novošamanismu. Úvodní skladba odkazuje na požár legendárního domu ve skotském Boleskine, ve kterém žil neméně legendární spisovatel, okultista a horolezec Aleister Crowley (v sedmdesátých letech dům odkoupil např. Jimmy Page z Led Zeppelin). Další skladby se snaží hudebně ztvárnit např. filozofickou disputaci s umělcem a okultistou Austinem Osmanem Sparem nebo užívání heroinu se světoznámým spisovatelem (a rovněž okultistou) Williamem Burroughsem.

Fyzické vydání EP Digital Chaos Magick Sessions znamená pro tuto nahrávku přesah ven z digitálního prostředí, a proto v něm jako přílohu posluchač najde pět karet se symboly reprezentujícími jednotlivé skladby (plus jednu navíc s poděkováním interpreta). Jejich autorkou je Jana Chudá a do finální grafické podoby je zpracovala její sestra Martina Chudá. Cover EP vznikl ve spolupráci s Jakubem Svetlíkem, který dokázal z fotky ošuntělého starého obrázku, který mu Fvck_Kvlt předal ke zpracování, vytvořit nádherný a funkční artwork. Ústřední postavou coveru je tak Nuestra Señora de la Santa Muerte neboli Naše paní Svatá Smrt. Jde o ženskou personifikaci smrti pocházející z mexického lidového katolicismu a novopohanských kultů, která bezpečně provede posluchače nahrávkou.

Info

Fvck_Kvlt – Digital Chaos Magick Sessions (Kabinet Records, 2022)
Bandcamp interpreta

foto © se svolením Kabinet Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Petr Marek (Midi Lidi) jako Muzikant Králíček

redakce 24.03.2023

Hodinová deska Předseda obsahuje jedenáct osobních písní, které deníkovým způsobem reflektují současné období autorova života.

Fedor Gál nahral album s kapelou Drť

redakce 23.03.2023

... aby pripomenul tragický deň vzniku Slovenského štátu, ktorý kolaboroval s nacistickým Nemeckom a pričinil sa o vyvraždenie, vyhnanie a vyvlastnenie desiatok tisícov spoluobčanov.

Mr. Pink and the Bad Thoughts vydávají EP

redakce 15.03.2023

Po několikaletém hledání správného setupu vydává pražská trojice Mr. Pink and the Bad Thoughts eponymní EP na desetipalci.

Amelie Siba vydává třetí desku, Gently Double A

redakce 13.03.2023

Smutek a trpké smíření z minulých nahrávek na novince vystřídala naděje, sklony k sebedestrukci nahradila aktivní sebepéče.

Příběhy Jany Vébrové, Kameny ze dna

redakce 12.03.2023

Lehněte si do proudu a nechte kolem sebe obtékat rozmanité melodie, poetické texty a nezaměnitelný hlas Jany Vébrové.

P/\ST vydává Tinnitus

redakce 12.03.2023

Tinnitus je o neustálém honu za úspěchem. O běhu bez cíle za prchlivým vítězstvím. O představě dokonalosti neutuchajícího výkonu.

Krajina Ró s klipem i novou deskou

redakce 11.03.2023

Mlhoviny jsou albem barevným, místy rockově úderným, jinde zase až romanticky křehkým, ale především albem písničkovým.

Tryo s novou deskou

redakce 10.03.2023

Kapela tryo nahrála u Amáka v Golden Hive Studios novou desku Iodine Clock Reaction. Předznamenává ji singl Droplets.

CRoSz vydává Comfy EP

redakce 10.03.2023

CRoSz žhaví oblíbené krabičky a do katalogu Krmelec Recordings přidává Comfy EPčko.

Elýščítat: Healing!

redakce 06.03.2023

Slovenský producent sleduje svým breakbeatovým trackem proces uzdravení.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace