Zprávy / Nové desky

FVLCRVM a zahraniční odezvy

FVLCRVM a zahraniční odezvy

redakce | Zprávy / Nové desky | 20.03.2015

Rok 2014 bol pre projekt FVLCRVM Pištu Kráľoviča (The Uniques, Nvmeri) úplný katapult. Po debutovom EP Notch vydanom na značke Gergaz, znejúcim v kluboch od LA až po Tokyo, víťaznom remixe pre nórsku pop-star Samsaya, participovaní na Red Bull Bass Camp a účinkovanie na festoch Pohoda a Grape by sa čakalo, že sa situácia upokojí.

Prvé dva mesiace 2015 však akoby zapol prídavné spaľovanie. Po vydanom bangeri Unsung Heroes ako súčasť kompilácie Beat Garden 4 vychádzajú ďalšie dva tracky. Remix pre londýnskych Fins A Luminous na skladbu Hail Faces ako poďakovanie za 100 tisíc hraní na jeho soundcloude. A len nedávno gospelom liznutý singel Nethermind vydaný na kompilácii austrálskeho labelu Never Slept, ktorého hype chicagský runthetrap.com označil za potenciálne nový Soulection.


O kvalitách FVLCRVMových live setov sa dopočuli už aj za hranicami. Po supportovaní mien ako Hudson Mohawke, Pomo, Tokimonsta či Falty DL sa postavil siedmeho marca na viedenský stage s americkým megaproducentom Just Blaze, známeho pre produkciu pre mená ako Jay-Z, Kendrick Lamar, Snoop Dogg či Kanye West (event). Vo Viedni je takisto potvrdený na aprílový festival sound:frame, kde si zahrá so skvelým anglickým beatovým producentom menom Flako. Na Slovensku ho zatiaľ môžte vidieť v bratislavskom klube Dole, kde spolu s Jimmy Pé a Stroonom supportnú berlínsky projekt Emika. Prípadne na letnom Grape Festivale, kde sa za stôl postaví s chalanmi z úspešnej varšavskej značky Flirtini.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bare Escape na nové desce

redakce 29.07.2021

Tvůrčí energii kapely Bare Escape přetavenou do devíti skladeb nyní na vinylu vydá brněnské vydavatelství Kabinet Records.

La Banda de Contenedor mají fiestu

redakce 27.07.2021

Podobně, jako recykluje starý šrot na hudební nástroje, přistupuje i k žánrům: od popu přes elektronickou hudbu k psychedelii, od éterických vokálů k rapovým deklamacím.

Lenka Zbořilová (Billow) vydává u Z Tapes sólovku jako Ivy Z

redakce 23.07.2021

Debutovou desku s názvem Under a Red Moon, pt. 1 & pt. 2 vydává u slovenského labelu Z Tapes.

Iva Bittová Pro radost

redakce 23.07.2021

Iva Bittová přijala pozvání Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou na vytvoření speciálního koncertu v rámci zmenšené verze festivalu v roce 2020.

Badfocus vydává soundtrack k filmu Laterny magiky

redakce 23.07.2021

Badfocus poprvé získal příležitost propojit své lyrické a atmosférické hudební vyjádření s obrazem.

Marcel Gidote’s Holy Crab debutují

redakce 21.07.2021

Novou osmitrackovou desku Marcel Gidote’s Holy Crab nahráli na chalupě, kde pravidelně nacházeli patřičný klid a navlhlou atmosféru.

Temná proměna Vellocet Roll

redakce 20.07.2021

Necelé dva týdny po uvedení singlu Wanderers of the Dark oznamuje pražská skupina Vellocet Roll nové album. Intenzivně psychedelická kolekce A Land Ridden by Darkness vychází 20. srpna u labelu…

Jonny Richter and the Hog Ranch debutuje

redakce 11.07.2021

Oficiální debut Jonnyho Richtera s nadhledem, ale i opravdovostí vyvádí za hranice komfortní zóny českého písničkářství.

Emil de Waal pluje na vlnách Vente

Barka Fabiánová 05.07.2021

Čtveřice muzikantů kolem bubeníka Emila de Waala zve na albu Vente na nostalgickou hudební plavbu.

Weltschmerzen vydáva album Kolektívu Ruiny

redakce 01.07.2021

Poslucháčom odhaľuje Silo krajinu freejazzových rytmov a kvílenia, zvukovo bohatých - aj keď minimalistických - komprovizácií na popredí spevu hmyzu a vtákov.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace