Zprávy

fyield: Wombat session

fyield: Wombat session

redakce | Zprávy | 19.01.2023

V kapele fyield se setkávají osobnosti české a islandské nezávislé hudební scény. Na české straně to jsou Václav Havelka a Kryštof Kříček z kapely Please The Trees, doplňuje je Islanďan Pan Thorarensen.

fyield na debutovém albu Future Landscapes, které vyšlo 31. října 2022, prozkoumájí místa, kde naše společnost naplňuje své energetické a vyživovací potřeby nebo se na nich projevují rizika průmyslové společnosti. Dohromady vyprávějí dobrodružný příběh o tom, jak řešení dosavadních problémů přináší problémy nové, často netušené a zapeklité. fyield zkoumají technologické, energetické a další bytosti prostřednictvím zvuků, který z nich vychází a jež o nich i nás vydávají svědectví nad rámec toho, co dokážeme spatřit. Vzniku alba předcházela sonická expedice v terénu. Skupina hudebníků se vydala na osm míst Česka a Islandu v doprovodu předních evropských field recordistů, Sary Pinheiro z Portugalska a Magnúse Bergssona z Islandu. S pomocí speciálních nástrojů jako hydrofony, geofony, ambeo či Elektroucho naslouchali projevům infrastruktur, jež samotné lidské ucho nedokáže zachytit.


Hudební uskupení fyield vychází z interdisciplinárního projektu Krajiny budoucnosti, produkovaného Era Production, jehož součástí je dokumentární film Neviditelné krajiny režiséra Ivo Bystřičana, podcastová série, terénní deník filozofa Lukáše Likavčana a série přednášek s klimatickou tématikou. Koncertní provedení provází projekce filmových portrétů zkoumaných lokací.

Info

fyield
Fb kapely

foto © Anna Baštýřová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bene a Video Dave, What Is Missing

redakce 12.07.2024

Pár spomienok v zašumenom beate, v ktorom sa strieda slovenčina s angličtinou.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Návrat do neviazanosti detskej mysle Alten Kompoten

redakce 11.07.2024

Tvorba je charakteristická dávkou detskej radosti, naivity a špecifickou hrou slovíčok.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

Trhan vydávají desku

redakce 10.07.2024

Dvacet let na scéně a společného přátelství přetavili brněnští D.I.Y. punk/hardcore veteráni v první 12“ vinyl.

Building Bridges, nórsko-slovenský projekt debutuje

redakce 09.07.2024

Nahrávka, ktorá je inšpirujúcim stretom rôznych žánrov, temperamentov a vplyvov severskej i domácej ľudovej tvorby, vyjde o pár dní.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

redakce 08.07.2024

Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon.

Debutové album Oskara Töröka

redakce 08.07.2024

Štyri živly zachytené v čase. Oskar Török Sextet chcú ašpirovať na najlepší jazzový album.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace