Zprávy / Pozvánky

Garage rock v garážích: L.A. Witch

Garage rock v garážích: L.A. Witch

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.06.2018

Americký garage rock se vrací do garáží, tentokrát těch karlínských. Po předskakování kultovním The Kills a live setu rádia KEXP se kalifornská trojice L.A. Witch podívá i do Prahy, jejich typický reverb se odrazí od stěn Kasáren Karlín už 12. června. Doplní je rakouské trio Dives surfující na intenzivní vlně zájmu po vydání debutového minialba.

Éra kapely, která je v současnosti vzývaná médii od Nylonu po Guardian a BBC, začala před pěti lety společným a obsesivním poslechem Nirvany a Gun Clubu. Hlubší šok asi nezpůsobí fakt, že právě tímhle směrem se vydala i jejich vlastní tvorba – aktuální bubenici Ellie k účasti na projektu postrčil hlavně zvuk připomínající trochu jemnější Stooges. Pohled L.A. Witch se ale upírá přes garážové propletence kytarových linek až k desetiletím těžkého reverbu, surf rocku a Spectorově technice Wall of Sound.


Line-up večera doplní čerstvý přírůstek rakouské alternativní scény, další silná ženská trojice Dives, jejíž první mini album jim zajistilo stálé místo v domácí exportní kanceláři i pozici na světové hudební mapě Beehype. Silný zážitek slibují vyprodané show ve vídeňských klubech i surf rockové pojítko s L.A. Witch, se kterými už stihly odehrát sety v několika evropských městech.

Info

L.A. Witch (us) + Dives (at)
12. 6. 2018 19:00
Kasárna Karlín, Praha
fb událost

Foto © Michael de Vera

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

Silence of Sound a Madera v hradeckém Artičoku

redakce 07.06.2021

Vernisáž fotografií Barky Fabiánové v kavárně, koncert kapely Madera na dvorku pod rozkvetlou třešní. Pozvánka do královéhradeckého Artičoku.

The Residents v Praze

redakce 06.06.2021

Původně bylo toto turné plánováno již na začátek roku 2021, kvůli pandemii koronaviru bylo ale přeloženo.

Audiovizuální kolektiv NSHT otevírá open air sezonu

redakce 04.06.2021

Na své si, jak je už u NSHT zvykem, přijdou hlavně náročnější posluchači nestředoproudé elektronické hudby.

V Praze vystoupí Dotan, The Sheepdogs i The Lumineers

redakce 31.05.2021

Stejně jako na albech, tak i na koncertech The Lumineers platí, že každá nota, každá slabika i tiché momenty mezi nimi mají svůj důvod i emocionální náboj.

Pragovka oslavila deset let existence

redakce 28.05.2021

Vysílání orámovalo živé vystoupení Nauzea Orchestry zahájilo velikou rezidentskou výstavu Ko- laborace a organicky začlenilo také tradiční součásti akce - otevřené ateliéry.

Synapse Knowledge startuje přednáškou s Emikou

redakce 27.05.2021

Synapse Knowledge rozvíjí témata jako je branding a marketing v hudebním průmyslu, booking, užití umělé inteligence v hudební produkci atd.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace