Zprávy

Generační hold Jiřímu Bulisovi cestou přes Hithit

Generační hold Jiřímu Bulisovi cestou přes Hithit

redakce | Zprávy | 29.06.2015

V říjnu 2015 by se nová generace muzikantů chtěla poklonit tvorbě Jiřího Bulise. Protože už žádné další písničky kvůli jeho předčasné smrti nevzniknou, našli způsob, kterak si jeho hudbu připomenout. Díky vaší podpoře by rádi získali prostředky na dokončení CD, vydání zpěvníku Bulisových písní a založení webového archívu Jiřího Bulise.

Když před více než 20 lety v květnu 1993 zahynul šestačtyřicetiletý Jiří Bulis při autonehodě, měl na svém kontě tři gramo singly a jednu po domácku vydanou kazetu s písněmi nahranými na vánočním večírku u přátel. Od té doby, díky úsilí několika lidí, kamarádů a příznivců, vyšly posmrtně 4 CD mapující jeho tvorbu (jediným dluhem zůstává už asi jenom jeho filmová hudba).


"My se mu teď chystáme složit generační hold a rádi bychom jeho hudbu zpřístupnili i dalším lidem, než pouhým pár stovkám znalců," zamýšlí dvojice Lucie Dlabola Bulisová a Martin E. Kyšperský.

Cover verze vytvořili a nahráli Zrní, OTK, Bratři Orffové, Lenka Dusilová, DVA, Martin Kyšperský, Bonus, Hm.., Mucha, Biorchestr, Bára Zmeková a další umělci ve spolupráci se studiem Jámor.

Info

CD Jiří Bulis Hommage

www.hithit.com/cd-jiri-bulis-hommage

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kapela Korben Dallas přichází s novým singlem

redakce 23.01.2022

Korben Dallas chtějí zemřít hezky. První singl poutá na nové album Deti rýb, které vyjde v únoru.

Groove Brno pokračuje jarní edicí

redakce 23.01.2022

V Metru vystoupí světové hvězdy Dean Brown, Victor Wooten, Dennis Chambers a Eric Marienthal.

FAMU spustila streamovací platformu

redakce 22.01.2022

FAMU Films zpřístupnila, u příležitosti 75. výročí od založení školy, veřejnosti filmy svých absolventů a studentů od počátku vzniku po současnost.

Animal Collective v Praze

redakce 21.01.2022

Dlouhých jedenáct let. Tak dlouho trval návrat Animal Collective do MeetFactory.

HLASkontraBAS oktet ve svém klipu sleduje vítr

redakce 21.01.2022

Přímo pro HLASkontraBAS oktet ji napsala skladatelka, zpěvačka a klavíristka Beata Hlavenková, která uskupení považuje za unikátní soubor.

Noví Lidé a jejich novinka

redakce 20.01.2022

Videoklip natáčeli s již osvědčeným filmařem Michalem Havlíčkem a to přímo ve stylovém Ateliéru Český Ráj.

Aries přijede poprvé do Prahy, Low Roar představí své křehké světy

redakce 20.01.2022

Do pražského Rock Café se vrací Low Roar s novou tajuplnou nahrávkou Maybe Tomorrow… A Aries pojede turné k druhé desce.

Debutové EP vydává projekt Blue Uandi

redakce 19.01.2022

Čtyři tracky EP vykreslují aktuální témata jako je přenos vědomí do digitální sféry, motivace lidského bytí, změny stavu vědomí, protichůdností pocitů.

Nejvíce nominací na Českého lva získaly filmy Okupace a Zátopek

redakce 19.01.2022

Celkem 184 akademiků vybíralo z 84 hraných, dokumentárních, animovaných a krátkých filmů i televizních děl, splňujících statut cen Český lev.

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace