Zprávy / Pozvánky

gin&PLATOnic potřetí

gin&PLATOnic potřetí

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.05.2022

Třetí pokračování hudební série gin&PLATOnic nabídne 7. května respektovaného polského producenta Lutto Lenta a egyptského elektronického experimentátora QOW.

Lutto Lento, oslavovaný varšavský umělec, producent a spoluzakladatel labelu Dunno Recordings. Ve své tvorbě se inspiruje jak poválečnou avantgardou a hudbou domorodých Američanů, tak dancehallem či nekonvenční klubovou elektronikou. Na loňském albu Legendo pak přetvořil pro něj typické hutné bassy a ponurý dub ve zvláštní, jakoby lidovou hudbu z jiného světa. Lutto Lento na nahrávce kombinuje smyčcové nástroje, téměř hororové syntezátory, ironicky zlověstný zvukový design i živé bicí. Právě album Legendo představí v doprovodu bubeníka v Plato Ostrava.


QOW, audiovizuální umělec a výtvarník z Káhiry v současné době usazený v Praze. Na kontě má několik soundtracků pro reklamy a krátké filmy, vizuály vytvořil mimo jiné pro spřízněné umělce z egyptské experimentální scény – Zuli nebo Msylma. Vřele přijaté debutové album Dawafer vydal u kazetového labelu Genot Centre a kromě nervních beatů a melodií na něm v dokonalé symbióze koexistují útržky egyptského popu s field recordings rozhovorů z taxíku. Výsledkem je hypnotický emotivní zvuk, který nemá problém narovnat svět uklidňujícím tanečním beatem.

Info

gin&PLATOnic:
Lutto Lento (pl) + QOW (eg)
7. 5. 2022 19:30
Plato, Ostrava
web akce

foto © Milena Liebe

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sázka na zlato o muži, který objevil Kiss, Cher nebo Donnu Summer

redakce 25.03.2023

Americký hudební film popisuje cestu zakladatele nahrávací společnosti Casablanca Records, Neila Bogarta.

Teri Gender Bender v Café V lese

redakce 23.03.2023

Teri Gender Bender přinese fanouškům své unikátní hudební zážitky, které kombinují prvky punku, experimentálních zvuků a rockové energie.

Touché Amoré se staví v Praze

redakce 22.03.2023

Touché Amoré patří ke kapelám, které nezůstávají stát na místě a troufají si přizpůsobovat svou tvorbu realitě, kterou jednotliví členové zažívají.

Dry Cleaning dorazí do Prahy s novou deskou

redakce 20.03.2023

Britští Dry Cleaning přivezou do Prahy svou nálož hypnotického postpunkového storytellingu, a to rovnou ve formě nového alba a dokonce i nového EP.

Dubnový Rachot

redakce 20.03.2023

Rachot přiveze pouštní blues, kytarové legendy, jazz i krautrock.

Bukahara v Café V lese

redakce 19.03.2023

Kapelu sice můžeme zaškatulkovat do folk-popu, severoafrických vlivů a písničkářství, ale kdo jejich strhující energii nezažije na vlastní kůži, ten nepochopí.

Jaro v Jazz Docku, Jazz čtyř kontinentů

redakce 19.03.2023

Více než deset zahraničních kapel přivítá pražský Jazz Dock v rámci jarní části svého festivalu.

Lauren Ruth Ward ve Futurum Music Baru

redakce 18.03.2023

Hudební kritika o ní mluví jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett.

The Soft Moon zahrá na Veľkonočnú nedeľu

redakce 17.03.2023

Po takmer štyroch rokoch sa do Bratislavy vráti americká neo-postpunková kapela The Soft Moon.

crave se v dubnu vrací se spring edition

redakce 15.03.2023

Memphis LK je dvacetiletá zpěvačka, producentka a DJka, která uhranula tiktok kombinací popových melodií a raveu inspirovaného detroitským technem, chicagským housem a UK garage.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace